Dve veľké chyby (Núñezova a Elliottova) nás stoja postup. Man Utd 2x otočil štvrťfinále FA Cupu, rozhodol v závere predĺženia

Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

Jürgen Klopp na záver liverpoolskeho pôsobenia 4 trofeje nezíska. Sen romantikov sa rozplynul, dopomohli tomu výstavné chyby našicg ofenzívnych hráčov.

FA 23/24 (17.3.), Old Trafford, Manchester

Manchester United FC - LIVERPOOL FC 4:3 pp (1:2, 1:0)

góly: 10. McTominay, 87. Antony, 112. Rashford, 120. A. Diallo - 44. A. Mac Allistrer (D. Núñez), 45.+2 Salah (D. Núñez), 105. H. Elliott (C. Bradley)
ŽK: B. Fernandes, A. Diallo 2x - A. Mac Allister, J. Gomez, Kelleher
ČK: 130.+2 A. Diallo
rozhodca: John Brooks
TV: Nova Sport 2 (CZ), Voyo

MUFC zostava

Onana - Wan-Bissaka (71. H. Maguire), Lindelöf (106. Mount), Varane (85. A. Diallo), Dalot, McTominay, B. Fernandes, Mainoo (80. C. Eriksen), Garnacho, Højlund (71. Antony), Rashford

lavička: Heaton - Kabwala, H. Maguire, A. Diallo, Amrabat, C. Eriksen, Forson, Mount, Antony

Kelleher - J. Gomez (101. Tsimikas), Quansah, van Dijk, An. Robertson (76. C. Bradley), Endō, A. Mac Allister, Szoboszlai (72. H. Elliott,), Salah (76. Gakpo), D. Endō, L. Díaz (113. B. Clark)

lavička: Adrián - Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, B. Clark, J. McConnell, Gravenberch, Danns, C. Bradley

Vedeli sme, že na Old Trafforde to o bezgólovej remíze bude len ťažko, napokon sme za 120 min + nastavený čas videli až 7 predných zásahov.

Domáci Red Devils vstúpili do zápasu lepšie a už v 10. min skóroval po dorážke McTominay, Liverpool potom +/- ovládol hru a v závere I. polčasu 2 gólmi (A. Mac Allister a Salah) za necelé tri minúty duel otočil.

V druhej 45-minútovker to vyzeralo, že si hostia v pohode dokráčajú k postupu, lenže Endō prehral súboj v strede, lopta sa dostala do 16-ky, kde Antonyho nezastavili ani trojica protihráčov a striedajúci futbalista u otočky strelou k tyči vyrovnal na 2:2.

Liverpool však Man Utd zobral výhodu vedenia i tú psychickú v závere prvého predĺženia, keď sa pokusom z 19 m po jemnom teči presadil H. Elliott. Hostia si ale napokon zápas prehrali sami. D. Núñez v 112. min na vlastnej polovici prihral priamo súperovi a Rashord vyrovnal na 3:3, aby v samom závere predĺženia v 120. min po rohu LFC nezvládol na 16-ke súpera pressovaný H. Elliott situáciu, loptu stratil a z brejku rozhodol A. Diallo.

Nemyslel som si, že Man Utd na postup má. Vôbec nie v priebehu II. polčasu a na milión percent nie po tom, ako nezvládol prvé predĺženie. Napokon v tom druhom dal dva góly, ktoré mu darovali liverpoolski futbalisti.

Pred nami je reprezentačná prestávka a po nej v posledný marcový deň t.j. v nedeľu 31.3. hostíme na Anfielde Brighton. Výkop je naplánovaný na 15 h.