Man Utd – LFC 4:3 pp, hodnotenie hráčov: Zápas blbec a individuálne chyby, po ktorých končíme v FA Cupe. A to mrzí

12
2487
Súboj Luisa Díuaza (vpravo) s obrancom Man Utd Dalotom. (foto: twitter.com)

Poďme sa pozrieť na to, ako sa liverpoolskym hráčom darilo (resp. nedarilo) v derby na Old Trafforde.

FA 23/24 (17.3.), Old Trafford, Manchester

Manchester United FC - LIVERPOOL FC 4:3 pp (1:2, 1:0)

góly: 10. McTominay, 87. Antony, 112. Rashford, 120. A. Diallo - 44. A. Mac Allistrer (D. Núñez), 45.+2 Salah (D. Núñez), 105. H. Elliott (C. Bradley)
ŽK: B. Fernandes, A. Diallo 2x - A. Mac Allister, J. Gomez, Kelleher
ČK: 130.+2 A. Diallo
rozhodca: John Brooks
TV: Nova Sport 2 (CZ), Voyo

MUFC zostava

Onana - Wan-Bissaka (71. H. Maguire), Lindelöf (106. Mount), Varane (85. A. Diallo), Dalot, McTominay, B. Fernandes, Mainoo (80. C. Eriksen), Garnacho, Højlund (71. Antony), Rashford

lavička: Heaton - Kabwala, H. Maguire, A. Diallo, Amrabat, C. Eriksen, Forson, Mount, Antony

Kelleher - J. Gomez (101. Tsimikas), Quansah, van Dijk, An. Robertson (76. C. Bradley), Endō, A. Mac Allister, Szoboszlai (72. H. Elliott,), Salah (76. Gakpo), D. Endō, L. Díaz (113. B. Clark)

lavička: Adrián - Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, B. Clark, J. McConnell, Gravenberch, Danns, C. Bradley

Kelleher (7) – V 2. min pri šanci domácich zasiahol pri slabom pokuse Wan-Bissaku, o 100 sekúnd neskôr vyrazil na roh Rashfordovu strelu z vnútra 16-ky.

V 10. min nereagoval ideálne na Garnachovu strelu z uhla, lopta mu skĺzla cez rukavice a meter pred bránou ju pohodlne do siete dostal McTominay.

V 35. min zneškodnil pokus B. Fernandesa, o pár sekúnd neskôr chytil, resp. vyrazil 100% šancu McTominaya. 52. min ponúkla jeho kvalitné čítanie hry, keď výborne vybehol, v 111. min nepustil ku gólu Maguira.

Írsky brankár chytal dobre, škoda poslednej strely domácich, resp. na gól A. Dialla mu chýbalo o pol kroka lepšie postavenie.

Dve veľké chyby (Núñezova a Elliottova) nás stoja postup. Man Utd 2x otočil štvrťfinále FA Cupu, rozhodol v závere predĺženia

J. Gomez (7) – Joe sa ako proti Sparte Praga pomalšie rozbiehal, na pravej strane obrany mal problémy s Garnachom. Napokon sa po cca štvrťhodine do hry dostal a dokázal aj podporovať útok.

Napr. v 18. min strieľal po Szoboszlaiovej akcii z 15 m nad, po polhodine hry sa pekne uvoľnil na 16-ke súpera a rozdiel urobil v nastavení I. polčasu, keď pri autovej čiare v blízkosti pokutového územia MUFC obral o loptu B. Fernandesa a na konci akcii bol Salahov gól na 2:1.

Quansah (8) – Osmička pre obrancu tímu, ktorý dostal 4 góly? Musí **bať, povedal by si klasik. Na druhej strane bol však mladý Angličan spoľahlivý, herne výborný.

V 44. min vyviezol loptu až do 16-ky súpera, aby na konci akcie Mac Allister vyrovnal na 1:1. V 53. min pri brejku domácich skvele zastavil B. Fernandesa, o necelé dve minúty neskôr sa činil pir akcii Garnacha.

Veľmi dobrý v čítaní hry, medzihre, na lopte pokojný.

Jarell Quansah. (foto: twitter.com)

van Dijk (8) – Síce sme dostali 4 góly, Virgil bol kvalitný. Vyhral množstvo súbojov, usmerňoval spoluhráčov. V 73. min zastavil pokus Garnacha, v 79. pohotovo odvrátil z 5-ky nebezpečný center toho istého futbalistu.

An. Robertson (7) – Až na centre z rohov, ktoré mu nešli, bol spoľahlivý a veľmi dobrý. Spoľahlivý v rozohrávke i hre dozadu, poctivý s kvalitným pohybom.

12. min ponúkla jeho skvelý sklz, resp. blok pri Dalotovej šanci, v 14. bol pri pohľadnej kombinácii hostí.

Endō (7) – V 27. min stratil v strede a bol z toho brejk i šanca Højlunda, v 36. sa cez neho i Gomeza poľahky dostal šikovnou kľučkou Mainoo, o deväť minúť neskôr dokonca skóroval, lenže jeho gól neplatil pre Salahov ofsajd.

V 87. min nezvládol súboj v strede poľa a Antony po brejku z otočky vyrovnal na 2:2.

Wataru viackrát kvalitne prečítal hru, nebál sa ísť do sklzu, dobre vykrýval priestory.

Zľava Alexis Mac Allister a Mohamed Salah. (foto: twitter.com)

A. Mac Allister (8) – Kvalitný v medzihre, vedel hru zrýchliť i upokojiť. V 31. min dostal žltú kartu, v 44. min strelil svoj tretí gól v posledných 3 zápasoch, keď si pekne nabehol,m resp. reagoval na Núñezovu prihrávku.

V 58. min prestrelil, v 63. vyzval v 16-ke Núñeza.

Szoboszlai (7) – V 5. min strieľal z 18 m, Onana nemal problém. V 14. po kombinácii Liverpoolu mal veľmi dobrú možnosť, zvnútra 16-ky sa však nepresadil. V 18. min ponúkol zakončenie Gomezovi, po polhodine hry skončil jeho pokus zo 16 m na Onanovi.

Aktívny bol aj po prestávke, konkrtne v 49. min po brejku bol jeho pokus zblokovaný, v 56. min skončila Dominikova rana z 20 m zákrokom Onanu, resp. rohovým kopom.

V 58. min ho pred vlastnou 16-kou fauloval B. Fernandes, ktorý už mal žltú kartu, domáci kapitán ale vylúčený nebol.

Maďarský stredopoliar bol veľmi dobrý v pressingu, vyhral 4 súboje, vyšli mu 3 zo 4 dlhých pasov, kvalitný v medzihre i rozohrávke.

Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Salah (7) – V I. polčase ho príliš vidieť nebolo (okej, v 5. min posúval do zakončenia Szoboszlaiovi, v 9. zasa sám po krížnej prihrávke teste minul pokusom z voleja). Mo je naproti tomu dostatočne skúsený na top, aby vedel, že aj keď nie je v hre príliš zapojený, nutne to neznamená, že an celkové skóre nebude mať impact.

A tak aj bolo, v 37. min najprv vyzval ku gólovému zakončeniu Enda, jeho presný zásah následne neplatil práve pre Egypťanov ofsajd, v 2. minúte nastavenia I. polčasu zasa presne zakončoval po pokuse D. Núñeza, resp, po tom, ako loptu pred neho vyrazil Onana.

D. Núñez (6) – Darwin nebol taký energický a pre obrancov taký nepríjemný, ako v poslednej dobe. Lenže na konci prvej 45-minútovky bol pri všetkom najdôležitejšom, čo sa pred bránou súpera udialo.

V 44. min najprv po Quansahovom prieniku prihral Mac Allisterovi na gól, v 2. minúte nastavenia po jeho pokuse zo 7 m, ktorý Onana skvele vyrazil, skóroval do poloprázdnej brány Salah.

V 48. min z nulového uhla vystrašil Onanu a kopali sme roh.

Darwin mieril v 54. min po brejku hostí vedľa, v 63. min sa pekne dostal cez Varaneho, jeho ranu zvnútra 16-ky vyrazil na roh Onana. V 111. min pri prečíslení LFC váhal so zakončením a o loptu prišiel, krátko na to zle prihral na vlastnej polovici (cez stred ako prípravkar) a domáci vyrovnali na 3:3.

L. Díaz (6) – Snaživý, ale miestami ako keby ho dobehli náročné posledné týždne a tak jemu vlastnej energie nebolo až toľko.

V 32. min ho Dalot zblokoval na roh, o 4 min neskôr po brejku jeho pokus zneškodnil domáci brankár, v 63. min bola jeho strela zrazená, v 65. min prihrával Salahovi, ktorý zakončoval z 13 m, v 89. min sa nepresadil po Elliottovej snahe. V 101. min stratil, Lindelöf našťastie trafil len bočnú sieť.

striedania:

H. Elliott (6) – V 75. min bol jeho pokus zo 14 m zblokovaný na roh, v 79. min sme mali viesť 3:1, škoda že Harvey pri brejku 5 na 2 situáciu spoločne s Gakpom vyriešil naozaj zle.

V 89. min trafil pri centri na zadnú tyč práve konštrukciu Onanovej brány.

20-ročný Angličan mohol byť hrdinom LFC, veď v závere prvého nastavenia trafil z 19 m roh brány súpera a viedli sme 3:2. Napokon je poriadne sklamaný, veď v 120. min pri našom rohu (už za stavu 3:3) neudržal loptu na 16-ke súpera a ten z brejku rozhodol.

Zľava van Dijk, H. Elliott a L. Díaz. (foto: twitter.com)

C. Bradley (7) – Kvalitný pohyb i pressing, snaha, podpora ofenzívy. Conor v 76. min zrazil Gartnachov center na roh, ten istý hráč ho „spravil“ o 150 sekúnd na to, našťastie ho zastúpil van Dijk.

V 105. minúte prenikol po aute LFC od čiary, posunul loptu Elliottovi, ktorý ju dostal do siete.

Gakpo (5) – Do zápasu zasiahol v 76. min, nebolo to však ono. V 79. min mohol byť spoločne s Elliottom pri definitívnom konci MUFC, žiaľ, brejk 5 proti 2 pokafrali. Inak bol nevýrazný, osobné súboje mu nevychádzali.