FA je veľká radosť. Odteraz sa môže lakťom búchať oponent. Keby to Robbo vedel skôr…

43
1817

Liverpool hral naposledy doma s lídrom poradia Arsenalom a nebyť výkonu v 1. polčase, Salahovej chybe pri penalte a predstaveniu rozhodcov, má viac ako bod.

O Paulovi Tierneym Klopp pred časom vyhlásil, že nemá okrem neho v Anglicku problém so žiadnym rozhodcom.

Tierney pískal duel LFC – Arsenal 2:2. Tradične urobil pár tendenčných rozhodnutí, na druhej strane odpískal v prospech domácich penaltu, ktorú ale Salah nepremenil. V samom závere duelu už ale wrestlingové objímanie v pokutovom území  Arsenalu práve Salaha Gabrielom nevidel, či vidieť nechcel.

Tierneymu na jednej z čiar pomáhal Constantine Hatzidakis, ďalší, ktorý by si radšej nechal koleno prevŕtať, aby situácie v zápasoch The Reds posudzoval objektívne.

História

V novembri 2021 škótskeho krajného beka po faule na Emersona Royala správne vylúčil, resp.  nedovolený zákrok za hranicami avizoval hlavnému arbitrovi. Zarážajúce ale je to, že skôr v tomto zápase prehliadol špinavý zákrok miláčika anglického futbalu Harryho Kanea práve na Andyho Robertsona či zrejmý penaltový zákrok na Jotu.

Hatzidakis a Robertson sa naposledy stretli druhý aprílový víkend na Anfielde, aby sa v polčase pri odchode do šatní stalo niečo, čo sa len tak nevidí. Postranný sudí totiž liverpoolskeho obrancu zasiahol lakťom do oblasti brady a krku, čo Tierney vyhodnotil ako fanúšik lobotómie sám na sebe a udelil Robertsonovi žltú kartu.

The Reds berú po heroickom výkone Ramsdala bod, Salah opäť nedal penaltu. LFC – Arsenal 2:2

Aj keď budeme viacerí predpokladať, že Škót Hatzidakisovi po polčasovom hvizde práve lásku nevyznával, udrieť niekoho vo futbale, na najvyššej úrovni, obzvlášť v najlepšej klubovej lige sveta je šialene ďaleko za čiarou.

Respektíve by byť malo. FA nemá ale rovnaký meter. To vieme roky.

Zatiaľčo totiž útočník Fulhamu Mitrović dostal 8-zapasový trest za to, že v pohárovom dueli s Manchestrom United položil ruku na hlavného rozhodcu,  kapitán Red Devils Bruno Fernandes pri výprasku MUFC na Anfielde 0:7 za podobný prečin voči časovému arbitrovi nič. Dokonca sa to ani oficiálnou cestou neskúmalo.

Lakeť do hlavy je v pohode🤦‍♂️

A Hatzidakis rovnako nič. Football Association preskúmala incident, pričom zavážilo, že Hatzidakis sa Robertsonovi ospravedlnil, a tak je prípad pasé.

Prípad, ktorý z rúk FA opäť raz ponúka parádny precedens, lebo ak odteraz nikto lakťom udrie iného aktéra zápasu, musí to byť v najlepšom poriadku. Samozrejme bez ohľadu na to, ako silno, resp. čo mu spraví.

Prípad, ktorý opakovane ukazuje, aká je FA, aké je vedenie PL prehnité, ako chce byť stoj čo stoj o polstoročia späť, ako je to zasa raz o rovných a rovnejších.

Jediným trestom pre Hatzidakisa je to, že nie je v nominácii na víkendové zápasy Premier League. Robertsonovi paradoxne žltá karta zostáva a pár z nás si môže maximálne tak poklepať po čele. Samozrejme so zmätkom v hlave, či je naozaj rok 2023. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️