Famózny finančný rok pre LFC. V zárobkoch premiérovo preskočil Man Utd

37
1982

Medzinárodná sieť profesionálnych služieb Deloitte so sídlom v Londýne, ktorá je v celosvetovom meradle jednou zo štyroch najväčších účtovných spoločností, prišla s 26. edíciou tzv. Deloitte Football Money League.

A Liverpool v nej vyznel úplne parádne.

Celkové tretie miesto (za Manchestrom City a Realom Madrid), v porovnaní s rokom 2020 posun o štyri priečky a famózny finančný nárast o 27%!!!

(foto: deloitte.com)

Správa v rámci „peňažnej ligy“ poukazuje na to, že príjmy Liverpoolu vzrástli o 97 miliónov eur v porovnaní s obdobím pred pandémiou v rokoch 2018 a 2019.

Výnosy Merseysiders navyše po prvý raz prekonali Manchester United. Klub v roku 2022 vygeneroval neuveriteľných 701,7 mil. €. V roku 2021 boli príjmy Liverpoolu 550,4 mil.

Len dva kluby vo svetovom futbale dosiahli vyššie príjmy, a to vyššie spomenuté  Manchester City (€731m eur) a Real Madrid (713,8m).

Zaujímavým je aj zistenie, že Liverpool bol jedným z piatich klubov, ktoré v deň zápasu generovali príjmy nad 100 miliónov eur.

Tu ale ešte treba doplniť, že LFC až 62% zo spomenutých príjmov vynaložil na platy (aj bonusy) hráčov a realizačného tímu.

(foto: deloitte.com)

Skokan

Deloitte Money League ďalej informuje, že „Liverpool bol najväčším ťahúňom medzi konzistentnými klubmi zahrnutými v tomto (2021) a minuloročnom (2020) vydaní Money League. Klub postúpil o štyri miesta (zo 7. na 3.), aby dosiahol svoju najvyššiu pozíciu v histórii Money League, a tým po prvý raz predbehol Manchester United, keď sa dostal do finále Ligy majstrov 2022.“

„Očakáva sa, že sa to v nasledujúcich rokoch ešte zvýši, pričom rozšírenie Anfieldu má byť dokončené pred sezónou 2023/24.“

Futbalovú peňažnú ligu Deloitte zostavili členovia Deloitte Sports Business Group Tim Bridge, Tom Hammond, Alex Carr, Dhruv Garg, Alasdair Malcolm a Jenny Pang. Tím analytikov sa spolieha na kooperáciu klubov.

Previous articleTipovačka 22/23 #30: LFC – Chelsea (PL)
Next articleBlog: Je časť povedať dovi-dopo, milý Jürgen
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net