Famózny I. polčas rozhodol derby. LFC opäť rozbil Man Utd, tentoraz 4:0

70
3497

Liverpool pristúpil k tradičnému Nort-West derby s plnou zodpovednosťou a najväčšiu anglickú konfrontáciu rozhodol už v I. polčase. Po čase sa konečne do siete trafil Mohamed Salah. A hneď dvakrát.

Premier League 21/22 (19.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester United FC 4:0 (2:0)

góly: 5. L. Díaz (Salah), 22. Salah (Mané), 68. Mané (L. Díaz), 85. Salah (Jota)
ŽK: N. Keïta - Mejbri, B. Fernandes
rozhodca: Martin Atkinson
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho (86. Milner), J. Henderson, Thiago A. (80. N. Keïta), Salah, Mané, L. Díaz (70. Jota)

lavička: Kelleher - I. Konaté, Milner, N. Keïta, J. Gomez, C. Jones, Jota, Tsimikas, Origi

MUFC zostava

De Gea - Wan-Bissaka, P. Jones (46. Sancho), Lindelöf, Maguire, Dalot, Matić, Pogba (10. Lingard), B. Fernandes, Rashford, Elanga (84. Mejbri)

lavička: D. Henderson - A. Telles, Bailly, Mejbri, Lingard, Mata, McTominay, Garnacho, Sancho

LFC vstúpil do prestížneho duelu výborne a už v 5. minúte po kombinácii skóroval L. Díaz. Do polčasu okrem výbornej hry a nápaditých akcií pridal ešte jeden ukážkový presný zásah, keď skvostnú Maného prihrávku zužitkoval Salah a po 11 dueloch konečne skóroval z hry.

V II. polčase sa v jeho prvej štvrťhodine hra vyrovnala, ale domáci uťali snahu Red Devils tretím gólom, ktorý vsietil Mané, aby Salah v 85. min podčiarkol jednoznačnú výhru na konečných 4:0.

Zľava Mohamed Salah, Luis Díaz a Sadio Mané. (foto: Twitter)

Premier League pokračuje a The Reds sa najbližšie predstavia opäť na Anfielde, a to v nedeľu 24.4., kedy budú v Merseyside derby čeliť Evertonu. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.30 h.

1. polčas

Liverpool začal aktívne, defenzívne rozostaveného súpera, ktorý nastúpil s piatimi obrancami a Matićom pred nimi, dokázal zovrieť hneď od úvodu.

A aktivita sa vyplatila už v 5. min, keď po peknej akcii dostal Mané loptu doprava na Salaha, Egypťan následne vyzval do 5-ky nabiehajúceho L. Díaza a Kolumbijčan nemal problém dostať loptu do siete – 1:0.

Skvelý úvod domácich povzbudil, v ďalšej štvrťhodine výrazne hýrili pohybom i nápadmi.

V 7. min zaplnený Anfield vzdal poctu C. Ronaldovi, resp. jemu a jeho manželke, ktorí pred pár hodinami prišli pri narodení dvojičiek o jedno z nich – chlapčeka. Rivalita šla bokom a do popredia sa dostal potlesk i solidárna You´ll Never Walk Alone.

V 10. min zišiel zranený Pogba a do hry Lingard, inak posledný hráč MUFC, ktorý na Anfielde skóroval. V 12. min vtipný lob za obranu do 16-ky v podaní Thiaga A. na L. Díaza, ale liverpoolsky útočník v ťažšej pozícii hlavičkoval nad.

Thiago Alcântara (v červenom) bol hlavným kreatívnym ťahúňom LFC. (foto. Twitter)

Thiago A. si v 16. min prihrávku zopakoval, tentoraz vyzval Maného, ktorý bol ale z 15 m zblkobvaný.

Kloppovci ponúkli v 22. min famóznu kombinačnú akciu, na ktorej konci bola ukážková prihrávka Maného z hranice 16-ky na Salaha a Mo dal po jedenástich dueloch konečne gól z hry – 2:0.

V 33. min ďalšia pekná akcia, na ktorej konci bol gól L. Díaza, ale ten pre ofsajd neplatil. 35. min a dlhá lopta na Rashorda, Robertson sa výborne vrátil. Man Utd sa o to isté pokúsil aj v 38. min, ale Rashford tentoraz nespracoval. No a do tretice rovnaká snaha Ragnickovho tímu, pred Rashfordom v 2. minúte nastavenia loptu do bezpečia odvrátil Alisson, kttorý vybehol až na hranicu 16-ky.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

2. polčas

MUFC poslal do hry Sancha namiesto P. Jonesa.

Už v 47. min „zašil“ van Dijk na čiare Robertsona, roh pre hostí, ktorý začali II. polčas nebojácne a hlavne s lepším pohybom. Domáci naopak pristupovali k povinnostiam laxne a hra sa výrazne vyrovnala.

64. min ponúkla akciu Man Utd, Sancho sa dostal cez 2 protihráčov, poslal do superšance Rashforda, ale toho famózne vychytal Alisson, ešte lopta do ďalej výbornej príležitosti k Elangovi a opäť brazílsky gólman! Pískal sa ale ofsajd, ktorý by však v prípade gólu VAR zmazal.

68. min a brejk Liverpoolu, keď na jeho začiatku Robertson predskočil Elangu, v 16-ke prihrávka L. Díaza na stred Manému a senegalský futbalista zo 14 m trafil – 3:0.

Sadio Mané (vpravo v červenom) strieľa gól do siete Man Utd. (foto: Twitter)

V 85. min opäť výborné čítanie hry v podaní Robertsona, tentoraz odzbrojil striedajúceho mladíka Mejbriho, z rýchleho brejku Jotova lopta Salahovi a ten aj za pomoci teču Wan-Bissaku dostal loptu za De Geu – 4:0. Pre Egypťana to bol 30. gól vo všetkých súťažiach v sezóne.

V tretej minúte nastavenia poslal J. Henderson do šance Salaha, ale ten tiesnený protihráčom napokon v šanci zakončil len tak, že sa kopal roh. Z neho center Alexandra-Arnolda, Jotova nebezpečná hlavička a Dalot si dal takmer vlastný gól.