Famózny II. polčas priniesol obrat i 4 góly. Zraneniami zdecimovaný LFC porazil nováčika Luton

11
1330
Liverpool gólová radosť. (foto: twitter.com)

Úvodný zápas 26. kola Premier League mal dva rozdielne polčasy. The Reds v tom prvom inkasovali, v druhom štyrmi gólmi ponúkli víťazný obrat a na čele poradia majú 4-bodový náskok.

PL 23/24 (21.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Luton Town FC 4:1 (0:1)


góly: 56. van Dijk (A. Mac Allister), 58. Gakpo (A. Mac Allister), 71. L. Díaz (An. Robertson), 90. H. Elliott - 12. Ogbene
ŽK: J. Gomez - Doughty, Woodrow, Barkley, Kaboré
ČK:
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Kelleher - C. Bradley (67. An. Robertson), Quansah, van Dijk, J. Gomez, Endō, A. Mac Allister (88. J. McConnell), Gravenberch (78. B. Clark), H. Elliott, Gakpo, L. Díaz (88. Danns)

lavička: Adrián - I. Konaté, Tsimikas, An. Robertson, B. Clark, K. Gordon, J. McConnell, Danns, Nyoni

LTFC zostava

Kaminski - Ogbene, Mengi, Osho, Bell, Doughty (74. Kaboré), Sambi Lokonga (46. Mpanzu), Barkley, T. Chong (63. J. Clark), Woodrow (58. A. Townsend,), C. Morris

lavička: Krul - Potts, Berry, Kaboré, R. Burke, Mpanzu, J. Clark, A. Townsend, Z. Nelson

Po prvej 45-minútovke to vyzeralo fakt zle. Najhorší možný scenár bol vysoko aktuálny, veď Ogbene po tom, ako Luton prečkal obrovský tlak domácich, v 12. minúte skóroval a na dlhšiu dobu to vyzeralo na zlý deň v práci.

V 56. min ale našiel Mac Allister z rohu van Dijkovu hlavu a kapitán LFC vyrovnal, aby si to Argentínčan o necelé dve minúty zopakoval, keď tentoraz loptu posadil na hlavu Gakpa. Anfield následne poriadne povzbudeným domácim pomohol hlasivkami a Luis Díaz pred očami svojho otca strelil v 71. minúte tretí poisťovací gól. V 90. min sa ešte z hranice 16-ky presadil aj H. Elliott, ktorý skóroval vo svojom stom dueli v liverpoolskych farbách.

Domáci zaslúžia maximálnu pochvalu za to, že v druhom polčase zlomili húževnatého súpera, že vytrvali v snahe a odmenou im je trojbodový zápis.

Nezlomný charakter The Reds a to aj napriek nepriaznivému stavu po I. polčase, navyše v situácii, kedy na lavičke nebola žiadna reálna ofenzívna kvalita, len kopec mladíkov. A to všetko v realite, ktorá nás vidí bez jedenástky futbalistov – menovite sú to Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Bajčetić, Thiago A., Szoboszlai, C. Jones, D. Núñez, Salah, Jota a Doak.

Proste wow.

The Reds si nateraz od ligového diania dajú pauzu. Pred nami je totiž finále Ligového pohára. V ňom budú zverenci J. Kloppa čeliť londýnskej Chelsea, ako inak, vo Wembley. Stretnutie o trofej je na programe v nedeľu 25.2. s výkopom o 16 h.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč