Courtois stiahol roletu, LFC podľahol vo finále Ligy majstrov Realu 0:1

44
2723

Liverpool sa v parížskom Saint Denis postavil vo finále Champions League proti najúspešnejšiemu tímu súťaže Realu Madrid

Champions League 21/22 (28.5.), Stade de France, Paríž

LIVERPOOL FC - Real Madrid CF 0:1 (0:0)

góly: 59. Vinícius Jr.
ŽK: Fabinho
rozhodca: Clément Turpin (FRA)
TV: Nova Sport 3 (CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago A. (77. Firmino), J. Henderson (77. N. Keïta), Salah, Mané, L. Díaz (65. Jota).

lavička: Kelleher - Milner, N. Keïta, Firmino, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino, Jota, Tsimikas, Matip, H. Elliott

RMCF zostava

Courtois - Carvajal, E. Militão, Alaba, F. Mendy, Casemiro, Kroos, Modrić (90.+ D. Ceballos), F. Valverde (86. Camavinga), Vinucius Jr. (90.+ Rodrygo), Benzema

lavička: Lunin - Nacho, E. Hazard, Asensio, Marcelo,Lucas V., Bale, D. Ceballos, Rodrygo, Isco, Mariano, Camavinga

Sezóna 2021/22 je definitívne na konci. Liverpool odohral najvyšší možný počet zápasov a na jej konci si môže povedať, že bola úspešný, a to aj vtedy, keď istá trpká pachuť prítomná je. Klopp a spol. nás hrou, výkonmi, výsledkami budú baviť opäť o niekoľko týždňov. Teraz nasleduje letná pauza, ktorú začiatkom júla nahradí príprava na 2022/23. Prvý oficiálny zápas hráme 31.7. 2022 od 18.15 h v Community Shield proti Manchestru City.

Ďakujeme za podporu, sledujte lfc1892.net aj naďalej, určite prídeme s článkami, aktualitami ohľadne transferov, prípravy, a pod. A nezabudnite This Means More! Plus 18.6. organizujeme v Bratislave letný webový zraz fans The Reds – viac info.

V parížskom finále Ligy majstrov sa diali veci už pred samotným úvodným hvizdom rozhodcu. Začiatok zápasu bol posunutý o 36 minút kvôli organizačným problémom s prístupom divákov na štadión.

Navyše v rozcvičke mal zdravotné problémy Thiago A. a tesne pred zápasom prebehli správy, že by ho v základnej zostave mal nahradiť N. Keïta. Posun zápasu však zrejme umožnil lekárom dať Thiaga tak dokopy, že nakoniec do zápasu nastúpil.

1. polčas

Zápas sme začali aktívnejšie a vyrvorili si územnú prevahu. Do prvej šance sa dostal v 16. minúte Mo Salah, ale jeho strelu k tyči Courtois vyrazil.

Brankár Realu bol pozorný aj pri následných strelách Thiaga a hlavičke Salaha.

V 21. minúte krásne do šestnástky Realu predral Sadio Mané, ale jeho prudkú strelu aj s pomocou tyče Courtois vyrazil a zabránil tak istému gólu.

V 43. minúte VAR dlho skúmal Benzemov gól, ktorý padol po zmätkoch v našej šestnástke. Rozhodcovia nakoniec odpískali ofsajd a gól Francúzovi nepriznali.

2. polčas

Aj druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Liverpool útočil a Real zostával v hlbokom bloku na svojej polovici, z ktorej vyrážal do nepríjemných kontier.

Už v 59. minúte vyšiel Metenges protútok, na konci ktorého F. Valverde pekne našiel nabiehajúceho Viníciusa Juniora, ktorý skóroval prakticky do prázdnej bránky – 0:1.

V 69. minúte znovu Salah vyslal „jedovku“ do pravého dolného rohu brány, ale belgický gólman v službách Realu vytiahol neuveriteľný zákrok.

V 80. minúte sa prekombinoval do dobrej pozície Diogo Jota, ktorý následne pálil k prvej tyčke. Jeho strelu však znova zastavil brankár Realu.

V 83. minúte si Mo Salah famózne spracoval dlhý pas za obranu Realu, pravačkou výborne zakončil, ale Courtois opäť skvele vytesnil loptu mimo bránu.

Španielsky zástupca v záverečných minútach ukázal svoje skúsenosti a nepustil nás do väčšieho záverečného tlaku. Trofej si tak z Paríža odnáša Real Madrid.

Pre Liverpool to bolo frustrujúce finále. Hernú prevahu a šance sme nedokázali zúžitkovať. Dominovali sme vo všetkých štatistikách okrem jednej. V tej najdôležitejšej, gólovej štatistike sme zlyhali.