Trpká pachuť na záver? Áno, LFC si ale zaslúži kredit, tak sa netoto..

40
3016

Pár teplých slov len niekoľko hodín po zavŕšení sezóny, ktoré ponúklo opačnú skúsenosť, ako sme mnohí očakávali.

Je po sezóne. Záver mal byť veľkolepý, veď The Reds prvé dve úlohy zvládli a postupne vyhrali Picha Cup i FA Cup. Okej, drahí útlocitnejší čitatelia, prehnal som to, o Ligovom pohári som pokojne mohol napísať, že je to Mickey Mouse Cup a nie použiť prihlúply expresivny výraz a ešte ho aj takto prvoplánovo a ťarbavo skrývať.

2 poháre máme. Chceli sme však aj ďalšie dva. Man City však už ligový titul nepustil a vo finále Ligy majstrov nás Real Madrid zrazil jedinou strelou na bránu. Ktorá, z liverpoolskeho pohľadu na škodu veci, skončila v bráne, navyše zobrala prívlastok rozhodujúci gól.

(foto: Twitter)

A tak sme sklamaní viac, ako teta s facebookovskou profilovkou, v ktorej prím hrá kvetina, vnúča a národné symboly, keď jej pol hodinu po odchode z kaderníctva za pomoci dažďa spadne dovtedy našuchorená ofina.

Sme sklamaní veľmi.

Paradoxne bezprostredne po sezóne, ktorá priniesla 2 trofeje. Realisticky, ambíciami, túžbami ale nie tie 2 správne trofeje.

Inak, Liverpool dal v troch finálových zápasoch v 21/22 dokopy (okrem penaltových rozstrelov, samozrejme) 0 gólov. Slovom nula.

Zľava Fabinho a Thiago A. (foto: Twitter)

Ak sa nemýlim, toto je vôbec prvá prehra LFC, keď mal v strede zálohy Fabinha s Thiagom A. Cynik by si zgustol šťavnatou poznámkou na spôsob ‚ešteže neprišla v dôležitejšom zápase, ako je finále Champions League.‘

Ale ideme ďalej. Nech to znie motivačne a má to váhu, dajme si to po anglicky – here we go again! S Kloppom na lavičke určite, s kádrom, ktorý je vyvážený i vyzretý to bude platiť aj v novej sezóne.

Každopádne klobúk, či akúkoľvek pokrývku hlavy, dole. Pred Kloppom, pred hráčmi. Bola to famózna jazda a aj keď sme napokon nevyhrali všetko (niekto by dnes úplne pokojne mohol povedať, že Carabao a FA Cup sú v porovnaní s Premier League a Ligou majstrov nič), je podľa mňa najlepšia sezóna za posledných 25 rokov.

Jürgen Klopp a Roberto Firmino. (foto: Twitter)

Trophy parade, teda vozenie sa Kloppovcov otvoreným autobusom po Liverpoole, ktoré je naplánované na dnes (29.5.), síce aktuálne nevyznieva ako najlepší nápad, ale aj tak dobre. Hráči a realizačný tím si zaslúžia hold, zaslúžia si podporu.

Predsa len, zatiaľ čo my sme pred telkou obklopení pivom (niektorí aj okenou) a chipsami celú sezónu mudrovali o tom, kto má a nemá hrať, analyzovali a hodnotili niečo, o čom väčšina nemáme ani páru, boli to hráči a tréneri, ktorí makali o sto 600, makali až tak, že odohrali najvyšší možný počet zápasov.

K tomu asi stačí len veľký rešpekt a veľavravné i hlasné ĎAKUJEME! Určite sa viacerí pridáte.

Letný zraz lfc1892.net. Víkend 17.-18.6. vyhovuje? Čo ty na to?

PS: 18.6. v Bratislave organizujeme letný lfc1892.net zraz, každý, kto nemá v hlave nasrané je vítaný. Bude fun, dáme drink, zabudneme na everything. Tak príď, dáme si aj spevácku súťaž či tú v hádzali balzamika do diaľky ..

Previous articleCourtois stiahol roletu, LFC podľahol vo finále Ligy majstrov Realu 0:1
Next article6 fantastických sezón s Maném. Au revoir, Sadio!?
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net