Fulham – LFC 1:3, hodnotenie hráčov: Spoľahlivý Alisson a parádny priamy kop Trenta Alexandra-Arnolda

54
1653
Virgil van Dijk a Ryan Gravenberch sa tešia z gólu. (foto: twitter.com)

Liverpool zdolal Fulham a z Londýna si berie 3 body. Poďme sa pozrieť na výkony hráčov:

PL 23/24 (21.4.), Craven Cottage, Londýn

Fulham FC - LIVERPOOL FC 1:3 (1:1)

góly: 45+2. Castagne - 32. Alexander-Arnold (Jota), 53. Gravenberch (H. Elliott), 72. D. Jota (Gakpo)
ŽK: Palhinha, Adarabioyo, Castagne
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport1 (SK/CZ)

FFC zostava

Leno - Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson, Palhinha (71. Cairney), S. Lukić, De Cordova-Reid (70. H. Wilson), A. Pereira, Iwobi (85. A. Traoré), R. Muniz

lavička: Rodák - A. Broja, Cairney, R. Jiménez, Ream, H. Reed. K. Tete, A. Traoré, H. Wilson

Alisson, Alexander-Arnold (80. J. Gomez), Quansah, van Dijk, An. Robertson, H. Elliott, Endō, Gravenberch (74. A. Mac Allister), Gakpo (87. D. Szoboszlai), D. Jota (74. D. Núñez), L. Díaz (75. Salah)

lavička: Kelleher - J. Gomez, C. Jones, I. Konaté, A. Mac Allister, D. Núñez, Salah, Szoboszlai, Tsimikas

Alisson (8) – bol oporou tímu. Párkrát mužstvo podržal, za gól nemohol a bol silný na zemi aj vo vzduchu.

Alexander-Arnold (8) – Otvoril skóre parádnym priamym kopom. Smerom dopredu bol veľmi aktívny, mal veľmi dobre prihrávky a čítanie hry. V obrane hral tiež celkom dobre.

Trent Alexander-Arnold. (foto: twitter.com)

Quansah (7) – bojoval, bol silný v súbojoch a mal dobré prihrávky smerom dopredu.

Van Dijk (7) – ako lídra obrany ho určite mrzí vyrovnávajúci gól domácich. Vzadu zachránil pár šancí a dobre viedol obranu. Dnes rozhodne lepší výkon ako v posledných zápasoch.

An. Robertson (7) – bojovný, aktívny najmä v defenzíve. Nebál sa súbojov, občas nie úplne dobre odhadol situáciu a lopta ho preskočila, ale rozhodne podal dobrý, bojovný, obetavý výkon, aký sa nám na ňom páči.

H. Elliott (7) – Nechýbala mu chuť a bojovnosť. Mal silný pressing už od začiatku a bolo vidieť, že chce vyhrať. Pripísal si aj asistenciu na gól. Škoda jeho nevydareného priameho kopu v prvom polčase a nevyužitej šance na začiatku druhého polčasu.

Endō (6) – mierne nadpriemerný výkon. Behal, snažil sa a celkom dobre hral aj obrannej činnosti. Smerom dopredu bol miestami priemerný.

Gravenberch (7) – po Elliottovej prihrávke pohotovo vystrelil a zvýšil na 1:2. V zálohe bol trochu lepší ako Endō.

Liverpool zlepšeným výkonem vybojoval z Craven Cottage tři body. O výhře nad Fulhamem rozhodl sváteční střelec Gravenberch

L. Díaz (7) – bolo cítiť, že chce vyhrať a mužstvo celkom dobre viedol dopredu. Mal nejaké šance, veľmi dobre prihrával a čítal hru.

Jota (8) – mne sa Diogo páčil. Mal niekoľko šancí, skúšal to oboma nohami a nakoniec sa v 72. minúte dočkal. Pevne verím, že mu gól pomôže pri psychike, lebo Portugalčan nám už neraz ukázal, že ho potrebujeme.

C. Gakpo (8) – bol celkom aktívny smerom dopredu. Jeho strelám chýbala razancia, ale ukázal, že smerom dopredu vie byť nebezpečný. Pripísal si asistenciu.

Striedajúci:

D. Núñez (6) – nastúpil už za stavu 1:3 z pohľadu Fulhamu, ale pre obranu domácich bol nepríjemný. Vytvoril si pár šancí, ale gól nestrelil.

A. Mac Allister (6) – bol na ihrisku krátko, ale zálohu držal takticky dobre.

Salah (6) – podobne ako D. Núñez. Pohyb smerom dopredu mal, behal a snažil sa niečo vymyslieť, ale nevytvoril si žiadnu gólovú príležitosť.

J. Gomez (7) – bol na ihrisku krátko, ako čerstvý obranca si svoje pokryl.

Szoboszlai (nehodnotený) – prišiel až v 86. minúte.