Liverpool zlepšeným výkonem vybojoval z Craven Cottage tři body. O výhře nad Fulhamem rozhodl sváteční střelec Gravenberch

31
1137
Trent Alexander-Arnold (foto: twitter.com)

Hráči Liverpoolu potvrdili proti Fulhamu roli favorita a nadále drží reálnou šanci na zisk titulu.

PL 23/24 (21.4.), Craven Cottage, Londýn

Fulham FC - LIVERPOOL FC 1:3 (1:1)

góly: 45+2. Castagne - 32. Alexander-Arnold (Jota), 53. Gravenberch (H. Elliott), 72. D. Jota (Gakpo)
ŽK: Palhinha, Adarabioyo, Castagne
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport1 (SK/CZ)

FFC zostava

Leno - Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson, Palhinha (71. Cairney), S. Lukić, De Cordova-Reid (70. H. Wilson), A. Pereira, Iwobi (85. A. Traoré), R. Muniz

lavička: Rodák - A. Broja, Cairney, R. Jiménez, Ream, H. Reed. K. Tete, A. Traoré, H. Wilson

Alisson, Alexander-Arnold (80. J. Gomez), Quansah, van Dijk, An. Robertson, H. Elliott, Endō, Gravenberch (74. A. Mac Allister), Gakpo (87. D. Szoboszlai), D. Jota (74. D. Núñez), L. Díaz (75. Salah)

lavička: Kelleher - J. Gomez, C. Jones, I. Konaté, A. Mac Allister, D. Núñez, Salah, Szoboszlai, Tsimikas

Třetí minuta přinesla skvělý centr T. Alexandera-Arnolda, na který si naskočil L. Diaz. Svoji hlavičkou však jen těsně minul pravou tyč Lenovy branky.

Pohlednou akci nabídla 22. minuta, kdy se krásně uvolnil L. Diaz na levé straně a následně centroval míč na střed. Adresátem centru byl D. Jota, který však při zakončení selhal (když střelou trefil pouze svou levou nohu) a míč minul pravou tyč o několik metrů.

Skvěle kopnutý přímý volný kop z 32. minuty už rozradostnil fanoušky The Reds. Obránce T. Alexander-Arnold se trefil nechytatelně do pravého horního rohu branky z pohledu brankáře B. Lena.

Zajímavá akce domácích přinesla zakončení R. Munize ve 41. minutě. Brazilský útočník však pálil z velkého úhlu a brankář hostujícího celku Alisson si se střelou dokázal poradit.

Druhá minuta nastavení (47. minuta) a T. Castagne se dostal k odraženému míči. Svojí přesnou střelou do levého horního rohu nedal šanci bránícímu W. Endovi zasáhnout. Poločas skončil za vyrovnaného stavu 1:1.

Špatnou přihrávku A. Iwobiho z 53. minuty dokázal skvěle zachytit H. Elliott a přihrál na střed R. Gravenberchovi. Ten si míč pouze posunul, napřáhl zpoza vápna a parádní trefou poslal LFC zpět do vedení.

Ryan Gravenberch. (foto: twitter.com)

O třetí gól celku od řeky Merseyside se postaral D. Jota. Přihrávku do běhu, kterou obdržel od C. Gakpa, dokázal propasírovat razantní střelou za záda B. Lena.

Zajímavou situaci na straně domácích přinesla 89. minuta. Alisson nejdříve skvělým zákrokem vychytal střelu T. Cairneyho. Následně se k míči dostal R. Muniz, ale jeho zakončení skončilo jen v boční síti branky.

Jürgen Klopp překvapil základní sestavou. Na lavičce nechal odpočívat hvězdy (Salah, A. Mac Allister, D. Szoboszlai, D. Núñez) a prostor dal obvykle střídajícím hráčům (R. Gravenberch, H. Elliott, J. Quansah).

Liverpoolu prolomil nepříjemnou statistiku, kdy se po 394. minutách dokázal konečně prosadit ze hry.

Skvělým výkonem překvapil R. Gravenberch, který korunoval svůj skvělý výkon parádní střelou zpoza vápna.

Výkonem potěšil i C. Gakpo, který si připsal asistenci na gól D. Joty. Holanďan byl v posledních zápasech jedním z mála, který se snažil pomoci týmu za každého stavu a na hřišti byl ochotný pro tým „vypustit duši“.

Už v stredu 24.4. je od 21 h na programe Merseyside derby. Hrá sa na trávniku Evertonu, súboj pochopiteľne púta.