Fürth – LFC 4:4, hodnotenie hráčov: Druhopolčasová defenzíva na zaplakanie, spolupráca Salah – D. Núñez funguje

82
2886
Conor Bradley. (foto: Twitter)

The Reds majú za sebou druhý prípravný zápas na sezónu 2023/24, opäť hrali s nemeckým druholigistom, opäť dali štyri góly. Lenže 4 aj inkasovali.

Príprava 23/24 (24.7.), MS Technologie Arena, Fürth

Greuther Fürth - LIVERPOOL FC 4:4 (0:1)


góly: 46. McConnell vlastný, 66. L. Petkov, 74. Sieb, 77. Sieb - 22. L. Díaz (Alexander-Arnold), 50. D. Núñez (Salah), 59. D. Núñez (Salah), 89. Salah (D. Núñez)
ŽK: Tsimikas, Scanlon
ČK:
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

SpVgg zostava

Urbig - Asta (75. Consbruch), G. Jung (46. Michalski, 64. Haddadi), Dietz, Itter, Meyerhöfer (64. L. Petkov), R. Wagner (75. Abiama), J. Green (87. Raebiger), Hrgota (87. Angleberger), Lemberle (64. K. Çalhanoğlu), Srbeny (64. Sieb)

lavička: Schaffran - Michalski, Haddadi, Raebiger, Abiama, Consbruch, L. Petkov, K. Çalhanoğlu, Sieb, Angleberger, L. Schulz

LFC zostava

Alisson (46. Adrián, 75. Pitaluga) - C. Bradley (46. J. Gomez), I. Konaté (46. Matip), van Dijk (46. Quansah), An. Robertson (46. Tsimikas), Alexander-Arnold (46. C. Jones, 75. Scanlon), MacAllister (46. McConnell), Gakpo (46. H. Elliott, 75. B. Clark), Doak (46. Salah), Jota (46. D. Núñez), L. Díaz (46. L. Koumas, 75. Frauendorf)

lavička: Adrián, Pitaluga - J. Gomez, D. Núñez, Salah, C. Jones, H. Elliott, Tsimikas, Matip, B. Clark, Scanlon, McConnell, L. Koumas, Quansah, Frauendorf

Alisson (7) – Istota v bráne. Aj keď Brazílčana súper vlastne ani nepreveril.

C. Bradley (8) – Zaujímavý a hlavne kvalitný výkon. 20-ročný univerzál bojuje o miesto v kádri a zatiaľ mu to ide.

I. Konaté (7) – Nemal problém.

van Dijk (7) – Podobne ako Konaté.

An. Robertson (6) – Pohodový výkon, miesto si zastal, dopredu by to ale chcelo byť o čosi lepšie.

Alexander-Arnold (7) – Na pozíciu dispečera si zvyká. Mal pár dobrých vecí a pripísal si aj gólovú prihrávku.

Mac Allister (7) – Slušne kombinoval, kvôli taktickému zámeru s Gakpom nižšie hral v strede zálohy napravo, ľavá mu ale svedčí viac.

Gakpo (7) – S loptou na nohe je silný, mal aj po Jotovom priťuknutí šancu, ale aj kvôli teču súpera z 13 m prestrelil.

Doak (7) – Má 17 a nemá rešpekt z oveľa skúsenejších protihráčov. Hneď v úvode zápasu mal 2 veľmi sľubné príležitosti, v 10. min zasa po jednom zo súbojov ostal minútu na zemi s bolestivou grimasou, lebo členok bolel, mladý Škót to ale rozbehal a bol platný.

Jota (8) – V úvode pre-season mu nechýba dravosť ani zanietenie. V 24. min šiel sám na bránu, ale tesne minul, v 38. min blafákom zachraňoval situáciu, po ktorej trafil tyč.

L. Díaz (7) – V 22. min sa v 16-ke krásne prekľučkoval až ku gólovému zakončeniu na vzdialenejšiu tyč. Lopty nestrácal.

4 góly v liverpoolskej sieti, The Reds zakončili nemecký kemp remízou s Fürthom

náhradníci:

Adrián (6) – Okamžite po príchode na trávnik výrazne podcenil situáciu, vo vlastnej 16-ke „zašil“ tínedžera McConnella a ten si dal vlastný gól. V 57. min naopak hrúbku odčinil, keď v superšanci vychytal Lemberleho.

J. Gomez (5) – Ako krajný bek sa snažil podporovať útok, loptu rýchlo odovzdával, od 60. min to ale z jeho strany bola dosť bieda.

Matip (5) – Rovnako ako J. Gomez, najprv v poriadku, potom hlava asi niekde v bazéne.

Quansah (5) – Skúsenejší spoluhráči mu veľmi nepomáhali. Tiež bol miestami stratený.

Tsimikas (4) – Grék podal fakt biedny výkon.

McConnell (5) – Ešte donedávna ofenzívny záložník odohral v tejto príprave pod Kloppom druhú 45-minúrovku na DM, proti Fürthu to ale nebolo ono.

C. Jones (6) – Najlepší hráč ME U21, ktoré Anglicko vyhralo, si prvé minúty po dovolenke zasa až tak neužíval. Naberá ale kondíciu, takže prehnaná kritika nie je namieste.

H. Elliott (6) – Rovnako majster Európy do 21 rokov ako Jones, rovnako prvé minúty v aktuálnej pre-season. Harvey sa snažil a to bolo tak všetko. Vlastne nie, v 50. min pred gólom D. Núñez veľmi dobre zakombinoval so Salahom.

Salah (9) – Gól a dve asistencie, nesebčil, futbal ho bavil a nebyť v tom momente neposlúchajúcej ľavačky, má na konte o jeden presný zásah viac.

D. Núñez (9) – Výrazne profitoval so spolupráce so Salahom, dal dva utešené góly, na Salahov vyrovnávajúci prihral. Zatiaľ mu to ide.

L. Koumas (6) – 17-ročný mladík žije sen a je z neho aj trochu vyplašený.

Scanlon (nehodnotený)

Frauendorf (nehodnotený)

B. Clark (nehodnotený)

Pitaluga (nehodnotený)