Gakpo potvrdený. Berie č. 18, ktoré nosil iný Holanďan. Chce to ale o čosi lepší impact (+ KVÍZ)

6
2159

23-ročný  (7.5. 1999) reprezentant Oranjes skompletizoval prestup z PSV a po úspešnej lekárskej prehliadke podpísal viacročný kontrakt. V dolnej časti článku je pre hravých vložený kvíz;)

Celým menom Cody Mathès Gakpo sa narodil v Eindhovene, kde v PSV začal s futbalom, kde sa v jeho bielo-červených farbách dostal do veľkého futbalu, kde si v mladom veku vypýtal rešpekt a uznanie nielen v Holandsku, ale aj naprieč celým futbalovým svetom.

Už počas MS v Katare bolo jasné, že Eredivisie je pre neho malá. Aktuálne je tu teda príchod do najlepšej ligy sveta na národnej úrovni.

Cody Gakpo. (foto: liverpoolfc.com)

Prekvapujúci transfer. PSV potvrdil, že naj strelec Eredivisie Gakpo prestupuje do LFC!

Štandardné slová na úvod

„Cítim sa naozaj skvele. Teším sa, ako začnem s novými spoluhráčmi pracovať na tréningoch a moja cesta v tomto úžasnom klube sa nadobro odštartuje,“ zneli jeho prvé slová pred kamerami LFC TV.

Gakpo po príchode do AXA Training Centre, kde absolvoval vstupnú lekársku prehliadku, dostal prvé objatie od manažéra Kloppa a istý čas mu sparinga robil kamarát z holandskej repre Virgil van Dijk. Mimochodom futbalista, ktorý takto pred piatimi rokmi hlásil príchod do Liverpoolu.

„Posledné dni boli hektické. Celé sa to zbehlo veľmi rýchlo, navyše sú Vianoce. Čas som trávil so svojou rodinou, keď sa prestup dohodol, odletel som do Liverpoolu. Som ale šťastný, že tu môžem byť, som šťastný za to, že mám skvelú rodinu, ktorá mi pomohla celým tým prejsť,“ hovorí mladý ofenzívny univerzál.

Hektických pár dní. Reálna práca sa ale ešte len začína

Ten je schopný hrať hrať na ľavom i pravom krídle, v strede útoku i na podhrote, víťaz champions League 2004/05 s Liverpoolom Dietmar Hamann ale hovorí, že na tomto prestupe kvituje práve to, že sa The Reds konečne posilnili v zálohe. Názor na to nech si urobí každý sám.

„Bolo to skutočne bláznivé,“ odpovedá Gakpo na otázku redaktora LFC TV týkajúcu sa len niekoľko hodín starých správ o jeho prestupe do Liverpoolu. „Myslím, že doslova každý napísal, telefón neustále vyzváňal. Chcem sa ale poďakovať za skutočne pekné slová.“

„LFC je pre mňa správnym klubov hneď z niekoľkých dôvodov. Je to veľký klub, môžem sa teda zo všetkých síl pokúsiť pomôcť zažiť nádherné momenty, oživiť spomienku na úspechy z minulosti. Rovnako tak je to klub, kde môže, ako futbalista rásť, navyše je tu množstvo skvelých hráčov, takže sa mám od koho učiť,“ dodáva.

Cody Gakpo. (foto: liverpoolfc.com)

Manažér The Reds Jürgen Klopp novinárom povedal, že mu bude privilégiom pracovať s tak talentovaným športovcom, ako je Cody Gakpo. „Už teraz je veľmi dobrý, má ale potenciál stať sa ešte lepším. A to je náš cieľ,“ vyznal sa Nemec.

Holandský internacionál berie na Anfielde číslo 18, ktoré v Liverpoole naposledy nosil Takumi Minamino. Keď sa ale pozrieme ešte o čosi späť, osemnástku obliekal aj Dirk Kuyt, ktorý za 7 sezón pri rieke Mersey získal len jeden Ligový pohár. Od Gakpa sa sľubuje o dosť viac.

Cody Gakpo. (foto: liverpoolfc.com)

A keď som spomenul jeho holandského krajana, dajme si teraz krátky 2-minútový kvíz, ktorého otázka je zameraná práve na hráčov LFC, ktorí majú radi oranžovú, hašišové koláčky, nosia dreváky a chrochtajú (toto je len nevinný popis, takže nech sa nikto nepohoršuje, lebo pôjde bývať do veterného mlyna;)