Kopec juniorov v zostave, ťahúni s nohami vyloženými pred televízorom a prehra rozdielom triedy, z ktorej niektorí okamžite vyvodia závery. Samozrejme maximálne negatívne.

PS 22/23 (31.7.): LFC - Strasbourg (stats)

LIVERPOOL FC - RC Strasbourg Alsace 0:3 (0:3)


góly: 4. Thomasson, 14. H. Diallo, 22. Thomasson
ŽK:
ČK:
rozhodca:
TV: LFC TV, Sport 1 (CZ)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

LFC zostava

H. Davies - Mabaya (N. Phillips), I. Konaté (57. van den Berg), J. Gomez, L. Chambers, Milner, Bajčetić (57. Clark), Morton, Frauendorf (78. Musiałowski), H. Elliott, F. Carvalho

lavička: Mrozek - N. Phillips, Clark, van den Berg, Musiałowski

RCS zostava

M. Sels - L. Perrin, Aholou, D. Liénard (62. Pierre-Gabriel), Bellegarde, H. Diallo (90. Sahi-Dion), G. Nyamsi, M. Le Marchand (62. I. Doukouré), Thomasson, Ajorque, H. Diarra (46. Prcić)

lavička: Birckel - S. Prcić,, Sahi-Dion, Pierre-Gabriel, M. Senaya , I. Doukouré, A. Nuss, M. Kanouté, K. Kaba

Liverpool mal od 4. do 22. min katastrofálnu pasáž, kedy robil pred vlastnou bránou chyby ako v komediálnom filme, čo Strasbourg tromi gólmi využil a zadefinoval tak aj konečný výsledok. V záverečnej polhodine sa domáci herne zdvihli, ale na skorigovanie stavu to nebolo.

The Reds si najbližšie zahrajú už naostro. Prvé ligové kolo 22/23 je pre Kloppov tím naplánované na sobotu 6.8. s výkopom o 13.30. Hráme na trávniku Fulhamu.

1. polčas

4. min a Mabayova chyba v 16-ke, Thomasson preloboval H. Daviesa a hostia viedli 1:0.

V 9. min akcia Strasbourgu, L. Chambers zle odvrátil pred 16-ku, H. Diallo vyskúšal gólmana, ale H. Davies bol pozorný.

V 14. min chyba L. Chambersa, ktorý prihral späť do 16-ky priamo H. Diallovi a ten nemal problém – 0:2.

22. min a ďalšia minela L. Chambersa, ktorú aj tentoraz súper využil, Thommason k tyči zvýšil už na 3:0 z pohľadu hostí. 

37. min, brejk Strasbourgu, na zadnú tyč si nabehol Ajorque, ale hlavou minul.

V 42. min pokus Bajčetića z priameho kopu, ale gólman hostí bol pripravený a loptu vyrazil nad brvno!

2. polčas

V 50. min sa po jednom zo súbojov ocitol I. Konaté na zemi a držal si koleno. V 53. min zasa J. Gomez do 16-ky na Milnera, ktorý spadol, ale penalta sa nekonala.

57. min priniesla dvojité striedanie LFC, do hry mladý útočník Clark, a rovnako tak I. Konatého, ktorý nie je úplne fit, nahradil van den Berg.

61. min a tečovaný pokus L. Chambersa, brankár súpera si poradil. O 3 minúty roh The Reds, F. Carvalho sa dostal 14 m od brány k lopte, ale v dobrej pozícii prestrelil.

V 66. min Mortonova rana zo 17 m, M. Sels s námahou loptu pokryl! 

67. min a rýchla akcia francúzskeho tímu a H. Diallo v superšanci z prvej tesne minul! 86. min, Milner si nabehol do 16-ky, ale jeho strelu z uhla gólman hostí kryl.

Prílišná nervozita mladíkov v zostave - hlavne v úvode L. Chambers a Mabaya boli až príliš vyplašení a tým pádom aj laxní. 

F. Carvalho a H. Elliott, pre mnohých fans The Reds veľké nádeje klubu, na seniorských hráčov/obranu súpera aj napriek snahe nestačili. 

Milner si musel pripadať ako Santa Claus, ktorý spadol cez komín do pomocnej školy. 

The Reds sa sympaticky po polčase herne zdvihli. Na tom treba stavať. A tiež aj na tom, aby takáto zostava už za Liverpool nehrala. 

Slabota na všetkých postoch. Sorry za ďalšie nerozpisovanie sa. Možno o chvíľu. 

Tyler Morton. Len neviem presne za čo 🙂