PL už beží za 7.49 €/mes. na Skylink-u, freeSAT-e a (sčasti) aj na Orangei

92
9010

Premier League sa presťahovala z platformy Digi, resp. TV kanálov, ktoré poznáme pod názvom Premier Sport 1 a 2. Od sezóny 2022/23 teda najlepšiu národnú futbalovú súťaž sveta nájdeme nasledujúce tri roky na Skylink-u a freeSAT-e. (AKTUALIZOVANÉ 2.8. 2022!!!)

Let´s not forget, toto nie je PR článok, je to len akási barlička pre každého, kto nechce byť na začiatku novej ligovej sezóny v Anglicku prekvapený.

CANAL+ GROUP, spoločnosť medzinárodného dosahu, pod ktorú spadajú Skylink a freeSAT, totiž kúpila na 3 roky práva na najvyššiu anglickú súťaž.

Hľadaj CANAL+ Sport

Nový športový kanál v našom TV priestore sa volá CANAL+ Sport a prednostne ho bude ponúkať Skylink, ako je vyššie uvedené, platforma patriaca do portfólia spoločnosti z Luxemburgu. Ďalším providerom je tiež pomerne známy freeSAT.

Nový kanál by mohol začať vysielať 1.8. 2022.

Potrebujem parabolu (tanier)?

Nie. Pretože Skylink ponúka svoje služby aj cez internet. Ak si ale zákazníkom spomenutého poskytovateľa a „tanier“ vlastníš, v nejakom zmysle si vyhral.

Zákazníci freeSAT-u CANAL+ Sport nájdu na satelite Astra 3B 23,5°E. Služba je ale prístupná aj na platforme Orange, konkrétne v Skylink TV pre Orange.

Ako sledovať zápasy na internete/cez internet?

Zostávame v téme. Skylink má aktuálne k dispozícii aplikáciu Skylink Live TV SK (Android, Apple), ktorú si môžeš stiahnuť do telefónu, tabletu i TV – ak teda tá podporuje sledovanie programov cez aplikácie. Inak povedané, ak máš smart televízor, resp. android TV, či aspoň rozšírenie/prekonvertovanie pomocou TV stickera, tak ťa nemusí trápiť, že nevlastníš parabolu. Kuk jemne dole na video, keby som sa vyjadroval nezrozumiteľne. 😉

Ešte krátky dodatok, Skylink ponúka televíziu cez Internet, tu je potom link, čo a ako a ako a čo. Rovnako jednoducho sa k balíku dá dostať aj cez doménu canaplussport.sk. A k samotnému balíku programov sa dostaneš kliknutím na livetv.skylink.sk.

Čo ma to bude stáť?

CANAL+ Sport bude v Skylinku a freeSATe zaradený do ponuky Kombi+, ktorej mesačná cena sa bude od 1.8. 2022 začínať na 13.90 € (pre internetovú televíziu). Na jedno konto/registráciu je možné Skylink TV pozerať na 4 zariadeniach.

Súčasťou rovnakého balíčka sú aj ďalšie športové programy vrátane Sport1 a Sport2, čo ocenia nielen fanúšikovia futbalu.

Samostatne si bude možné program CANAL+ Sport predplatiť za 7.49 € mesačne, v oboch prípadoch s možnosťou okamžitého zrušenia a bez akýchkoľvek záväzkov.

Obe ponuky bude možné objednať už v priebehu júla v rámci predpredaja, prípadne sa bude dať súťažiť o 6-mesačné predplatné zadarmo na canalplussport.sk. Informuje v tlačovej správe CANAL+ Sport.

Nový TV kanál bol spustený koncom júla, Premier League potom štartuje 5.8. 2022.

Musím meniť operátora?

Uvidíme. Ako informuje oficiálny web Skylink-u, aktuálne prebiehajú rokovania s ďalšími poskytovateľmi televíznych služieb, pričom sa narába s dvomi variantmi, oba sú sympatické: 1. nebudeš musieť meniť poskytovateľa (resp. platiť navyše za ďalšiu službu), 2. ako zákazník iného providera budeš mať možnosť zaplatiť si cez Skylink len progra CANAL+Sport.

„Naším cieľom je predstaviť prémiový, ale zároveň široko dostupný športový program, a preto rokujeme so všetkými veľkými českými a slovenskými operátormi. Ak sa nám v jednotlivých prípadoch podarí dohodnúť na obchodných podmienkach, koncový zákazník bude môcť anglickú Premier League sledovať v rámci svojej súčasnej služby bez nutnosti čokoľvek meniť alebo dokupovať. Zároveň však počítame aj s možnosťou priamej ponuky divákom, ktorých televízna služba náš program v ponuke mať nebude,“ hovorí Ladislav Řeháček, viceprezident spoločnosti CANAL+ Luxembourg pre Českú republiku a Slovensko.

V podstate tak len pretlmočil slová Jaroslava Glisníka, člena predstavenstva Canalu+ v Luxemburgu, ktorý pred časom informoval, že: „o šírení našich kanálov rokujeme aj s ďalšími operátormi na trhu.“

Dnes je ale situácia taká, že okrem platformy Skylink cez Orange, sa nový vlastník práv na Premier League na ich šírení nedohodol s nikým ďalším. Takže všetci tí, ktorí si platia služby Digi, Telekomu a aj zákazníci Orange, ktorí nemajú spomínaný Skylink cez Orange, musia/chcú situáciu riešiť.

Doplnková info – FA Cup či Ligový pohár je u nás stále v réžii Nova Sport kanálov a Sport TV, Ligu majstrov má zasa v portfóliu O2 TV a tiež aj spomínaná Nova Sport.

Liverpool vyhral Premier League premiérovo v sezóne 2019/20. (foto: Twitter)

Koľko zápasov CANAL+ Sport ponúkne?

Stačí jedno slovo – všetky!

Teda aj všetky liverpoolske. Číslom 38 našich a 380 celkovo.

Ešte malý dodatok, či pripomenutie, že posledné 3 roky mali Premier Sport v ponuke zákazníci, ktorí boli na Slovensku klientmi Telekomu (Magio), Digi, Orange a v Česku O2 Czech Republic, T-Mobile a Telly.