Generálka na sezónu 21/22, LFC privíta Osasunu

2
1507

Posledný duel v rámci predsezónnej prípravy a po ňom už vyhliadky na novú sezónu 2021/22.

Príprava 21/22 (9.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Club Atlético Osasuna; 20.00


kto s kým: účastník Premier League vs účastník La Ligy
rozhodca:
TV: LFC TV (platená), Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, totalsportek

LFC team info

ABSENCIE (3) Robertson - členok, J. Henderson - fitnes (otázny štart), Thiago - nešpecifikované (otázny štart)

CAO team info

ABSENCIE (0)

The Reds majú v rýchlom slede (za 4 a pol dňa) naplánovaný už štvrtý duel, tento s Osasunou je zároveň generálkou na 14.8., kedy sa pre Kloppovcov začína nová sezóna Premier League. 

Liverpool v nedeľu (8.8.) privítal na Anfielde Athletic Club a po dobrom výkone v I. polčase viedol po góle Jotu 1:0. Vedenie však napokon neudržal a zápas sa skončil nerozhodne 1:1. Nás však mrzí zranenie Robertsona, ktorý si hrozivo pri jednom z obranných zákrokov podvrtol členok a nás fans straší, že to bude na dlhšie. 

V dueli proti klubu z Pamplony sa nečaká možnosť pre hráčov, ktorí hrali proti Athletic Clubu (resp. hrali väčšinu zápasu), naopak očakáva sa príležitosť pre Origiho, C. Jonesa, Tsimikasa, Konatého, J. Gomeza, Fabinha, Firmina, Oxlade-Chamberlaina, N. Willimasa, Minamina i Shaqiriho.

Kryštalizuje sa zostava na Norwich

Na duel proti Athletic Clubu neboli k dispozícii J. Henderson ani Thiago. K ich nominácii sa vyjadril tréner Klopp.

"Dnes ráno (8.8., pozn.) trénovali a zajtra večer dostanú pár minút, teda aspoň dúfam. Na tréningu vyzerajú dobre, no ich príprava na sezónu sa začala v podstate až teraz resp. neskôr ako ostatným hráčom. Ale áno, zajtra ich uvidíme v akcii," povedal Nemec.

Fabinho. (foto: FB Liverpool FC)

V príprave sa darí

Pre Osasunu je to siedmy predsezónny duel, zaujímavosťou je, že až na Liverpool odohrala všetky so španielskymi celkami. A treba povedať, že všetkých 7 vyhrala.

CA je vedený Španielom Jagobom Arrasatem, a ten už podľa vyjadrení pre klubový web očakáva duel v tempe porovnateľnom súťažným zápasom. 

Má to, samozrejme, svoju logiku, veď La Liga, rovnako ako Premier League, štartuje 13.8. a Osasuna presne ako Liverpool začína cestu novou sezónou (duelom s víťazom Segunda División Espanyolom, pozn.) o deň na to v sobotu 14.8. 

celý názov: Club Atlético Osasuna

rok založenia: 1920

prezývka: Los Rojillos

štadión: Estadio Reyno de Navarra (El Sadar) (kapacita 24.400 miest), Pamplona

manažér: Jagoba Arrasate (ESP)

Presne storočný klub je najbližším súperom The Reds, tak sa poďme na jeho históriu i opory súčasného kádra pozrieť o čosi bližšie. Ešte predtým info, že tím z Pamplony - druhého najväčšieho baskického mesta - hráva v modro-červených farbách.

Club Atlético Osasuna nie je žiadny futbalový gigant, veď nikdy nevyhral najvyššiu španielsku súťaž, navyše ak niečo predsa len, tak 4x druhú ligu, čo je ako bezvýznamná kvapka v mori.

Zo známych mien, ktoré v CA pôsobili spomeniem Srbov Sava Miloševića (hrával aj za Aston Villu + reprezentoval Juhosláviu a neskôr Srbsko a Čiernu Horu a po rozdelení Srbsko, pozn.) Spasića či Vidakovića, medzi tzv. notable players patria aj Čech Plašil, či ex-Liverpoolčan Sammy Lee.

Futbaloví znalci istotne poznajú aj gólmana Andoniho Goikoetxeu, ale aj hráčov ako J. Martínez, M. Sosa, Monreal, Kuznecov, Kosecki, Vela, Azpilicueta, Bakayoko či Pandiani.

Súčasným trénerom Osasuny je Jagoba Arrasate, a to od 2018. V tíme sa spolieha na kapitána Oiera, skúseného beka Davida Garcíiu, Srba Brašanaca, Roberta Torresa, argentínskeho forwarda Ávilu čo Chrováta Budimira, ktorý teraz v lete 2021 premenil hosťovanie z Mallorcy na trvalý prestup.

Okrem neho do tímu pribudli ešte Kike (zadarmo z Eibaru) a pár hráčov sa vrátilo z hosťovaní. Naopak v kádri už nie sú Calleri (Maldonado), Jony (Lazio), M. Sánchez (Atlético Madrid) a R. Martínez (AEK Larnaca).

Estadio Reyno de Navarra/El Sadar (foto: osasuna.es)

predpokladané zostavy:

LFC: Kelleher - N. Williams, J. Gomez, Konaté, Tsimikas, Thiago, Fabinho, C. Jones, Shaqiri, Oxlade-Chamberlain, Firmino

CAO:

Na Anfield, rovnako ako v dueli s Athletic Clubom, môže prísť 40-tisíc fanúšikov.

Osasuna skončila v La Lige 20/21 na 11. mieste, teda o priečku nižšie ako Athletic Club, s ktorým hral LFC deň pred týmto zápasom. 

Najlepšími strelcami pre-season španielskeho tímu sú Ávila a Nacho Vidal, ktorí dali zhodne po dva góly. 

Celky sa ešte nestretli.