LFC prišiel s Athletic Clubom o výhru i Robertsona

17
2384

Zaujímavý prvý polčas, množstvo nápaditých akcií, otvorený futbal, ale aj chyby. LFC sa po dlhšej dobe predstavil na Anfielde.

The Reds viedli od 13. minúty gólom Jotu, hostia sa gólov presadili v 53. minúte zásluhou peknej akcie a zakončenia Berenguera.

Domáci výsledok neľutujú, však ide o prípravu, ale čo určite áno, je zranenie Robertsona, ktorý si v závere I polčasu podvrtol členok a teraz čakáme, ako dlho bude pauzovať.

Liverpool prípravu zavŕši zajtrajším (pondelok 9.8.) duelom na Anfielde a opäť proti španielskemu celku. Tentokrát ho od 20h preverí CA Osasuna.

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk (72. R. Williams), Robertson (46. Beck), Milner, N. Keïta (84. Morton), Elliott (84. Cain), Mané, Salah, Jota (72. Woodburn)

lavička: Karius, Pitaluga - R. Williams, Gordon, Woodburn, Beck, Cain, Morton, Bradley, Koumetio

ACB zostavy

Agirrezabala - De Marcos (64. Lekue), Vivian (46. Raúl García), I. Martínez (64. Raúl García), Balenziaga (76. Morcillo), D. García (64. Paredes), Vencedor (83. Vesga), Berenguer (76. Zarraga), Muniain (83. Nico Williams), Sancet (64. Petxarroman), I. Williams (64. Villalibre)

lavička: Ezkieta - Morcillo, Nuñez, Yeray, Vesga, Lekue, Zarraga, Villalibre, Raúl García, Nico Williams, Paredes, Serrano, Petxarroman

I. polčas

2. min a brejk I. Williamsa, dobrý center do 5-ky, ale nič z toho. V 10. min nebezpečný brejk klubu z Bilbaa, lopta cez 5-ku našla Muniaina, ale hosťujúci kapitán trafil len bočnú sieť.

12. min a šanca Salaha, ktorého pekne vysunul Elliott, domáci si poradili vďaka včasnému vybehnutiu gólmana Agirrezabala.

Liverpool sa ale presadil o pár chvíľ neskôr, keď chybila obrana Azhletic Clubu, Keïta posunul na Maného, ten do šance priťukol Jotovi a Portugalčan z uhla prekonal gólmana súpera – 1:0.

16. min, brejk LFC, Salah skvele „šajtlí“ cez 5-ku na Jotu, ale Portugalčan netrafil loptu v super príležitosti tak, ako chcel.

18. min a priamy kop The Reds z ľavej hranice 16-ky, po ňom, LFC pri lopte a prienik Alexandra-Arnolda, ktorého technická strela spoza 16-ky ale skončila v rukách Agirrezabalu.

21. min, protiútok I. Williamsa, veľká šanca, futbalista hostí si položil Alissona, ale Brazílčan jeho zakončneie zneškodnil!

24. min a technický pokus Elliotta zo 17 m skončil tesne vedľa. 28. min a tečovaný pokus Berengeuera Alisson kryl, na opačnej strane protiútok, Mané sa pekne uvoľnil, ale jeho prihrávka na Salaha neprešla.

V 29. min gól Maného z ofsajdu, o 120 sekúnd van Dijkova hlavička po rohu vedľa. 33. min rýchla akcia LFC, Alexander-Arnold na Salaha, jeho pokus zvnútra 16-lky zrazil Agirrezabala na roh. V 33. min šanca Maného po peknom centri zľava od Robertsona, Ale Senegalčan v čistej pozícii hlavou minul.

35. min a v krátkom slede 2 šance španielskeho tímu, I. Williams vyzval k zakončeniu Sanceta, ale ten v čistej možnosti prestrelil a krátko na to aj veľká šanca I. Williamsa, ale Alisson jeho pokus skvele zneškodnil! Po rohu možnosť van Dijka na zadnej tyči, ale Holanďan netrafil bránu.

V 43. min si pri obrannom zákroku podvrtol Robertson členok a musel ísť dole.

II. polčas

V 47. min zabojoval v 16-ke, striedajúci Beck, prihrávka pred 5-ku, ale Jota sa k lopte nedostal.

53. min Athletic Clubu vyšla kombinačná akcia, laxné bránenie Alexandra-Arnolda, I. Williams poslal loptu na zadnú tyč cez van Dijka a Berenguer nemal problém dostať loptu do prázdnej brány – 1:1.

58. min roh LFC a Jotovo zakončenie z 5-ky nad. 67. min a šanca Maného, ale gólman súpera bol pozorný a jeho ranu zo 7 m kryl.

75. min a individuálna akcia Elliotta, ktorý sa uvoľnil a peknou strelou poslal loptu do spojnice! 85. min a Mortonovo zakončenie z 18 m minulo bránu.

[rtbs name=“ps-21-22-lfc-vs-bilbao-review“]

pozn. taby zaujalo, hodnotenie a hráč zápasu písal marsur

Previous articlePS (8.8.): LFC – Athletic Club (MATCH CENTRE)
Next articleGenerálka na sezónu 21/22, LFC privíta Osasunu
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net