Glosa z nosa (1.): Fans premrhali šancu, nadávať na FSG je totálne out

22
2861

Mané, D. Núñez, Fenway Sports Group, U18 a transfery. Skôr nepravidelný, ako pravidelný súhrn toho, čo mi v súvislosti s LFC posledných dní napadlo.

Disclaimer na úvod: Tento formát je len na „papier“ hodený nápad, ktorý nemusí byť úplne naj, rovnako tak, ako naj nie je a nebude ani jeho forma. Lebo kopec irónie, sarkazmu, atakov na naše egá i intelekt. Nechcem nikoho urážať, nechcem, aby si moje, často „cez čiaru“ zosnované myšlienky niekto bral osobne, preto práve teba, drahý priateľ, teba, ktorý si sa v nich našiel, prosím, stráv čas inak, ako čítaním tohto textu.

Počúvať, že som vtipný ako Pročko po mozgovej príhode, že mám intelekt ako okenný rám, či som hanbou tejto komunity nie je nič nové. Priznávam dopredu, máš väčšieho pipíka, si lepší fanda. Ak teda máš potrebu reagovať (priznanie č. 2 v krátkom slede) na daný text, dbaj na vyššie uvedené. Tieto riadky nie sú o tebe, nie sú o mne, o mne je ale autorský štýl, ktorý ponúkam podľa motta: „Smiech nám nikdy neškodil, vždy nám dobre urobil, preto bude najlepšie, rehotať sa hlasnejšie.“ Alebo sa aspoň pousmiať. Niekoho baviť bude, iného nie, holt, ako všetko, mne tiež nechutí ananás, balzamico, víno ani olivy, preto sa im vyhýbam. Jednoduché, či? 😉

Glosa z nosa je zmapovanie toho, čo sa v poslednom čase v LFC deje. Je to čisto subjektívny text, reflektuje na veci dané, posúva ich ale do roviny, kde sa nemajú prečo brať zasa až tak vážne. Názov je do istej miery taký hlúpy a prvpolánový, ako len môže byť. Mne to nevadí, komu áno, môže sa s tým pokúsiť naučiť žiť i narábať. Na intelektuálnom dne totiž nie je priestor na vážne hodnotenia a súdy. Však načo. Stačí to všetko, ako aj samotnú glosu, vytiahnuť práve z vo veľa prípadoch ozdoby tvárí, alebo, ako hovorí klasik, „velký frňák velkého ducha značí“.

PS: Ak chceš byť členom môjho fanclubu, postni do komentárov nižšie srdiečko, alebo prostredník. Uvidíme aspoň, čo si zač 😉

PS2: Nie som vtipný, preto aj PS také nemôže byť.

No Salad

No Salad, no salad.

Running down the (chicken) wings.

Salad. Salad. Salad.

(foto: Twitter)

Manému už The Kop chorál (pravdepodobne) nezaspieva

Mal na to 6 rokov a šancu nevyužil. Nevyužili ju fans, a tak sa 30-ročný Senegalčan, ktorý nám na najvyššej úrovni pravidelne ponúkal exkluzívne kúsky (vrátane veledôležitých gólov), pýta z klubu preč. „Musí to byť o prachoch,“ hovoria Lineker i Hamann, „prečo by inak Mané tento Liverpool opúšťal?“ No však toto, prečo?

Sadio Mané poberá na Anfielde 100-tisíc libier týždenne. Sú to, bezpochyby parádne peniaze. Aj za štvrtinovú sumu by sme boli viacerí opakovane rozbití na maderu, navyše s kráľovským pocitom a nosom poriadne hore.

Liverpoolska desiatka ale v LFC zarába menej ako napr. Oxlade-Chamberlain. Ešte raz, menej ako Oxlade-Chamberlain, hráč úrovne, na ktorej bol Sadio naposledy asi v piatej triede základnej školy. Zarába menej ako kapitán J. Henderson, menej aj ako jeho dobrý kámoš N. Keïta, ktorému pravidelne počas ostatných sezón nosil do nemocnice pomaranče.

Sadio Mané a pár trofejí, ktoré vyhral v Liverpoole. (foto: Twitter)

Liverpoolska reakcia je iná. V opozite populárnemu FSG Out!

Koľkokrát sme sa za približne 12 rokov napočúvali (približne toľko Fenway Sports Group vlastní Liverpool FC, pozn.), ako Henry a spol. nerozumejú futbalu (sám som ako samozvaný odborník na všetko opakovane spochybňoval tento skill amerických obchodníkov), ako im stačí, aby Liverpool hral Ligu majstrov, resp. aby bol v kladných číslach a here we go.

Koľkokrát sme napočúvali, či každý osve vyriekli veľavravné FSG Out!, čo v preklade znamená jemne šovinistické a zároveň expresívne „Je*ať takýchto majiteľov, čo o futbale nemajú ani páru, vykopať ich až za mesto, alebo katapultom vystreliť späť za Atlantik, kde si moneyball môžu skúšať niekde na štadióne Bostonu Red Sox. Rozhodne ale nie tu!“

Pri tomto nejedného útlocitného jedinca opakovane zdulo, prchkému navrela žila na čele i tam, kde sa nesvieti, tam, kde napr. ex-manažér LFC Rodgers rád pchal hlavu.

Majitelia LFC, vľavo John Henry a vedľa neho Tom Werner. (foto: Twitter)

Fenway Sports Group (samozrejme za výrazného prispenia Kloppa) vybudovala z Liverpoolu FC tím svetových rozmerov. Ak v minulosti meno LFC dobre znelo, alebo +/- bolo, ak nie úplne na smiech (pri menách ako Jovanović. Konchesky, P. Degen, Voronin, Spearing, Ch. Pouslen, Lambert, A. Carroll a pod. tomu rozhodne tak bolo), tak celkom isto len nostalgickou spomienkou za časmi Dalglisha, Rusha, Hansena a spol., či dôvodom na maximálny sebaklam, aktuálne sa v súvislosti s klubom z Anfieldu právom hovorí o absolútnom lákadle pre naj hráčov súčasnosti.

A FSG ide ešte ďalej. V zime prišiel Luis Díaz, teraz sa dokončuje transfer D. Núñeza, ktorý, ak to celé klapne, bude najdrahšou kúpou v klubovej histórii. Preč sú časy, keď L. Suáreza nahradili Balotelli a Lambert, preč sú časy veľkých mediálnych príbehov, ktoré síce majú nulovú výpovednú hodnotu, ale za to väčšine aspoň vyhŕkne slza.

Aktuálne sa začala prestavba tímu a začala sa naozaj zaujímavo. Začala sa tak, že ani najzarytejší pravoverci už nemajú v hlave průpovidku o tom, že by Amíci mali z Liverpoolu čo najskôr vypadnúť. Sranda, ako sa náhľady na tú istú vec v priebehu času menia. A pritom stačí len istú dávku trpezlivosti alebo opiátov. 😉

Inak, teraz nech sa prihlási každý (ak teda na to má gule – snáď toto nie je príliš nekorektné, keďže dievčatá gule nemajú – teda niekedy medzi polkami, ale to je už iný a rovnako príbeh cez čiaru), kto stále hlasné FSG Out! Počkám. 😉

Academy watch: Chlapec, ktorý „odpálil“ Messiho a spol. strieľa jeden gól za druhým

Academy watch

Liverpoolska 18-ka skončila v 2021/22 v lige na peknom druhom mieste skupiny North. 10 bodov za celkovým víťazom Manchestrom City, ktorý má tak o level lepší mládežnícky systém. Keby tak šejk, čo ho vlastní, mal o tomto nejakú vedomosť, asi by bolo v áčku The Cityzens o čosi viac odchovancov. Ale to, pochopiteľne, nie je náš problém.

Mená ako Cannonier, Balagizi, Frauendorf, Blair, Bajcetic či Clark nie sú pre bežného fanúšika príliš známe, každopádne sa pričinili o naozaj vydarenú sezónu, pričom šéf mládeže Alex  Inglethorpe môže aktuálne chrochtať blahom. Ale nie tým blahom, samozrejme.

Veľký otáznik je, tak ako vždy, pred budúcnosťou menovaných, i tých tínedžerov, o ktorých sme väčšina doposiaľ ani len nechyrovali. Platí totiž staré otravné klišé – najťažším krokom pre futbalistu je prechod z juniorskej na seniorskú úroveň.

Najnovšie sa to nepodarilo pätici Ojo, Woodburn, Dixon-Bonner, S. Wilson, L. Longstaff, pričom prvých troch môže zbežne poznať viacero fans. Ojo a Woodburn mali navyše pred časom namaľovanú svetlú budúcnosť. Len potom niekto prišiel so špongiou a urobil im dokonalý škrt.

Tu je ešte zostrih LFC TV, ktorý ukazuje TOP 10 gólov výberu do 18 rokov v práve skončenej sezóne. Niektoré sú fakt podarené.

Karius v Liverpoole dohral

To, samozrejme, hneď po finále Ligy majstrov 2017/18, keď sa v dueli s Realom Madrid (1:3) nadobro zapísal medzi stand-up komikov.

Síce po zásahu lakťom od fajn týpka aka stelesnenia fair-play Sergia Ramosa do hlavy zostal otrasený, ale ako výhovorka to roky pred fans i celým svetom neobstálo. Veď Nemec proste spackal zápas o „ušatý pohár“ spôsobom, ktorý mu musí nočnú inkontinenciu privodzovať dodnes.

Loris Karius je (technicky bol) ale hráčom The Reds dodnes, čo je jedno z najprekvapujúcejších zistení, keďže za LFC naposledy nastúpil pred 1479 dňami.

Treba ale dodať, že aktuálne je na konci liverpoolskej cesty. (Jedine, že by po ňom siahol Everton;) Tá je trpko-smiešna, je tragikomická, je už ale za nami, keďže 28-ročnému brankárovi vyprší na konci júna na Anfielde kontrakt a LFC už prostredníctvom klubového webu oznamuje, že dovi-dopo.

Prestupové leto 2022: D. Núñez je náš, Origi, Mané, Minamino, N. Williams off, Morton a van den Berg tiež

Kto všetko odíde z LFC?

Neviem. Milovníci relácie Snívajte s nami to ale vedia. Ben Davies (nie, nie je to duch a áno, stále je hráčom The Reds), N. Phillips, Oxlade-Chamberlain, Minamino, N. Williams, R. Williams A. Lewis, Adrián, C. Jones, J. Gomez, Koumetio, Kelleher, Beck a neviem ešte kto.

Plejáda mien, ktoré zaplatia D. Núñeza a keď sa k nim ešte pridá čiastka za Maného, kúpime si Bellinghama už toto leto. Jobeho, nie Juda. Či naopak? 😉

Veď je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť a na dnešnom internete môžeme každých pár hodín nájsť toľko „reálnych“ (transfer) správ, že jeden okamžite musí rezignovať na čo aj najmenšiu dávku rozlišovania.

Ja som napr. neveril novinárom pri transfere L. Díaza, ani teraz pri Núñezovom, takže som za idiota. Welcome to my world, dear frends 😉