Glosa z nosa (12.): LFC vyzerá ako na lexaurine. Ešte vodku a je hotovo

34
1763

Je to doslova trpký paradox, že Liverpool takto pred rokom bol asi o 3 leveli vyššie. A to má až na Maného (a Minamina s Origim) k dispozícii ten istý káder doplnený o D. Núñeza. Tradično-netradičná na*eracia glosa je tu s ďalším dielom.

Ľudia majú radi klišé, športové (či politické) ešte viac, majú radi ľudové múdrosti i vety, ktoré zľudoveli, majú radi zovšeobecňovanie, hodnotenie na základe emócií. Ak medzi nich patríš, ďalej nečítaj, zbytočne sa budeš trápiť a zasa, asi ťa ťažko nahnevám viac, ako tohtosezónny Liverpool, ako Liverpool ostatných dní.

Áno, toto je tradičný disclaimer, teda po lopate upozornenie, že ani tento text nebude pre niektorých kóšer, podobne ako napr. vtipy Maroša Kramára či ananás pridaný na pizzu.

Doba je naprd, ľudia sa hádajú, tí najhlúpejší sú najhlučnejší, iní vzdelaní za hranicu svojho intelektu, šedou kôrou však rovnako strádajúci, odborníkov na všetko z radov mentálnych atlétov je plná kopa a do toho nám Liverpool „robí“ enormnú radosť. Teda aspoň raz za čas. Jeden by neveril, že súčasný LFC dokázal v aktuálnej sezóne vyhrať 9:0, 7:1 i 7:0.

Byť na priemernom fanúšikovi Merseysiders, tak dnes tu už nie je Klopp, Fenway Sports Group ešte skôr, ďalej Salah, van Dijk, Alexander-Arnold, Fabinho, Thiago A., o menách ako C. Jones, Oxlade-Chamberlain, N. Keïta, J. Gomez a pod. ani nehovoriac. Holt, sme zvláštna sorta fans – každý z nás by rozhodne zahral lepšie ako vyššie spomenutí, a to aj po desiatich borovičkách, teplom corgoni a s plávacím kolesom okolo pása vytŕčajúcim spod tielka po starom otcovi, ktoré je navyše akýmsi stabilným pripomenutím si hipsterčiny odniekiaľ zo stredoveku.

Tutovka pre tipérov i množstvo zlých prihrávok, že niektorí do toľko ani nedokážu narátať. Chelsea – LFC 0:0

Čo ďalej, drahý Liverpool?

Lusknutím prsta riskujúc menej či viac jemný cvrk do trenclov by Gerrard nahradil Kloppa, FSG nejaký ropák z arabského polostrova, Číňan, Rus (len nie Američan, lebo máme skúsenosť s Gillettom Jr., Hicksom, Henrym, Wernerom i Gordonom), jednoducho nejaký zbohatlík, ktorý, samozrejme, bude na každom zápase The Reds a podľa toho, ako si fans zažiadajú, strčí ruku do nohavíc – tentoraz kvôli prachom – aby na spôsob fify či Football Managera urobil za pomoci stoviek miliónov zázrak. Ideálne do 24 hodín, lebo ak je našej komunite niečo proti srsti, tak potom celkom jednoznačne trpezlivosť.

Teda mal by to byť niekto, ako spolumajiteľ Chelsea Todd Boehly, len opakujem, nie obchodník z USA. Protože, pánové, kdybych před vás postavil dvě krabičky od sirek, ale dvě naprosto stejný krabičky a o jedný z nich vám řekl, že je z USA …

Bezpochyby sme ale v péčku. Nie ale v porne. A vlastne v nejakom zmysle aj hej, len to je klub z Anfieldu v pozícii, že ho do akéhokoľvek otvoru vy*ebe kdejaký vandrák a Liverpool ho vo finále ešte aj s úsmevom na tvári povďačne vyfajčí.

Fabinho. (foto: Twitter)

Liverpoolsky fanúšik by frustráciu mohol vyučovať

Vsadiť peniaze na sebadôveru dnešného kádra, to ich musíš mať neskutočne veľa, navyše prehadzovať vidlami, alebo si len za každý príspevok píšeš YNWA, lebo po každej búrke je tu predsa zlatá obloha. Nemám to z vlastnej hlavy, ale ono fakt nie je všetko zlato, čo sa vyští. Naozaj nie.

Kloppov tím po 4. raz za sebou nedal Chelsea gól (okej, v minuloročných finále FA Cupu a Ligového pohára z bieleho bodu hneď niekoľko) a ani nedostal, nech je tu aj pozitívna správa. Rovnako v riadnom hracom čase s The Blues remizoval 6x po sebe, takže tí, čo tipujú, si pokojne mohli prísť na rychlý prachy.

Nuda to ale v utorok (4.4.) na Stamford Bridge nebola. Teraz sa navzdory vyššie spomenutému disclaimeru tradične fanúšikovsky prerážajúc intelektuálne dno a zároveň nahlas popierajúc aspoň minimálnu súdnosť opustím a poviem, že toľko nepresných prihrávok, neschopnosti spracovať si loptu, čo sme videli v derby v Londýne, nie je možné vidieť ani v Sunday League a tá latku zakopala poriadne hlboko.

Od pohody strašne ďaleko. Jordan Henderson si v dueli s Chelsea (0:0) s Alissonom zrovna nehrkútal. (foto: Twitter)

Psychika na bode, v ktorom aj teploty na Aljaške vyzerajú ako tie na Bahamách

Do vnútra klubu, pochopiteľne, nevidím, aj napriek tomu si dovolím polemizovať o kompetentnosti oddelenia, ktoré zodpovedá za psychický stav hráčov. Keby psychológ či nebodaj psychiater v situácii, kedy niekto na duševnej pohode viditeľne stráda, lebo, čojaviem, práve našiel partnera/partnerku/nafukovacieho Lojza či Anču, ako oblizuje kornútok jeho naj kamaráta, došiel za dotyčným a na drobné by mu detailne rozmenil spomenutý akt nevery, nevyzerala by jeho reakcia, ako je tá v podaní liverpoolskych hráčov, inak.

Hlava dole, nesústredenosť, neprítomný pohľad a ruka v ruke s tým kvalitatívny prepad, jednoduché a ľahké činnosti sú razom problémom. A to vieme, že v kádri nemáme Ryana Giggsa.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Do konca sezóny je 10 kôl. Teoreticky sa hrá o 30 bodov. A teraz nech sa prihlási niekto, kto si reálny myslí, že ich aj získame. Ako už odznelo v diskusii po zápase s Chelsea, radšej byť bez pohárovej Európy, ako hrať tie béčkové. Pričom Konferenčná liga musí ešte veľmi zamakať, aby bola aspoň taká.

Hlavu ale hore, v nedeľu (9.4.) hostíme lídra Premier League Arsenal a keď už nič iné, aspoň bude Mikel Legohlav Arteta smiešne poskakovať po čiare, gestikulovať, ksichtiť sa a ak gunári nevyhrajú, tak sa sťažovať na všetko a všetkých .