Tutovka pre tipérov i množstvo zlých prihrávok, že niektorí do toľko ani nedokážu narátať. Chelsea – LFC 0:0

27
1786

Na Stamford Bridge síce padli 2 góly, konečné skóre je ale napokon bez nich. V súboji toľkých nepresností, že by sa nehanbili ani prípravkari, sa ale nezaujatý divák mohol pomerne dobre zabaviť.

CFC zostava

Arizabalaga - R. James, W. Fofana, K. Koulibaly, Cuccurella, E. Fernández, Kanté (69. C. Gallagher), Kovačić, Chilwell (78. Mudryk), J. Félix (85. Sterling), Havertz

lavička: É. Mendy - Badiashile, C. Gallagher, Loftus-Cheek, Mount, Madueke, Mudryk, Pulisic, Sterling

Alisson J. Gomez, Matip. I. Konaté, Tsimikas (65. An. Robertson), Fabinho, J. Henderson. C. Jones (79. Milner), Jota, Firmino (65. Salah), D. Núñez (79. Gakpo)

lavička: Kelleher - Milner, Salah, Gakpo, An. Robertson, F. Carvalho, A. Melo, N. Phillips, Alexander-Arnold

Dohrávka 8. kola Premier League a The Reds (a vlastne aj Chelsea) sú Lige majstrov zasa ďalej. 6 Kloppových zmien v základnej zostave sa do viac ako jedného bodu nepremietlo.

Liverpool remizoval s Chelsea 6. duel v rade, myslím taký, ktorý nešiel do predĺženia ako Ligový pohár i FA Cup v 21/22. Navyše v 4. zápase za sebou v tejto konfrontácii v riadom hracom čase nepadol gól.

Šancí ale bolo hneď niekoľko, padli i 2 góly, ale utešená strela R. Jamesa i zakončenie Havertza neplatili pre ofsajd, resp. ruku.

ℹ  Najbližšie sa LFC predstaví na Anfielde, kde bude vyzývateľom aktuálneho ligového lídra, ktorým je londýnsky Arsenal. Výkop je naplánovaný na nedeľu 9.4. o 17.30 h.

Cody Gakpo (v červenom) v súboji s Wesleym Fofanom z Chelsea. (foto: Twitter)

1. polčas

4. min, Tsimikas pri ofenzívnej kombinácii šialene zle prihral priamo súperovi, brejk Chelsea. J. Félix prešiel až na 16-ku, kde ho zblokoval Matip!

5. min, Tsimikas prehral na čiare súboj s Kantém, protiútok The Blues, Havertz hľadal J. Féixa, I. Konaté sa vrátil a zmaril čistú šancu! Ešte výborný zákrok Alissona!

6. min a ostrý zákrok Matipa na J. Félixa, zatiaľ bez žltej karty.

11. min, dobrá akcia LFC, Jota doľava Tsimikasovi, ale Grék odcentroval len do miest, kde stál Arizabalaga.

V 12. min Koulibalyho lopta doľava za Matipa na Chilwella, ten do 5-ky, kde musel pred J. Félixom zasahovať Alisson!

(foto: Twitter)

Strašne veľa nepresností na oboch stranách.

17. min a J. Félix sa pred 16-kou uvoľnil cez Matipa, blok obrany The Reds.

O minútu na to dlhá lopta na D. Núñeza, vybehnutý Arizabalaga pred ním loptu odkopol, J. Henderson ju ale do opustenej brány z 30 m aj vďaka vracajúcemu sa R. Jamesovi nedostal.

24. min a roh Chelsea. Havertzova hlavička narobila problémy, na zadnej tyči sa do hry zapojil E. Fernández, a tak sa po parádnej gólovej rane z hranice 16-ky v podaní R. Jamesa na situáciu pozrel VAR. Napokon sa pískal tesný ofsajd. Mali sme šťastie.

Súboj W. Fofanu z Chelsea (v modrom) a Dioga Jotu. (foto: Twitter)

29. min a brejk CFC, Kanté Haverzovi, ale ten zo 17 m veľmi nepresne.

35. min a „malá domov“ Alissonovi, ktorého atakoval Havertz, Brazílčan v 16-ke stratil loptu. napokon sa vrátil Fabinho!

V 44. min kombinácia Kantého s Havertzom, R. James sprava odcentroval do 5-ky, ale lopta našťastie prešla až na zadnú ku J. Gomezovi.

45.+1 min a brejk hostí, C. Jones do 16-ky Jotovi, tomu ale nevyšla kľučka, roh LFC. Po ňom Fabinhova strela z 18 m zrazená do autu.

V 48. min po niekoľkých nepresnostiach v rade vystrelil spoza hráča z 18 m J. Gomez a Arizabalaga jeho pokus vyrazil na roh! Po ňom lopta na zadnú na nekrytého Fabinha, ktorého čistú šancu zmaril W. Fofana na roh!

Ibrahima Konaté (v červenom) zabránil v šanci Havertzovi. (foto: Twitter)

2. polčas

46. min a akcia The Reds a hneď aj šanca, lenže C. Jomnes z pravého kraja 16-ky neodcentroval dozadu na voľného Jotu!

Obrovská šanca na opačnej strane. J. Félix prešiel cez Matipa do stredu, vyzval Kovačića, ten v 16-ke cez I. Konatého ale z 12 m prestrelil!

50. min a I. Konaté získal v strede poľa loptu, ale zle prihral, okamžitá reakcia CFC, Havertz sám na Alissona, Brazílčan zasiahol, ale lopta sa dostala do siete vďaka ruke domáceho futbalistu, VAR to potvrdil, skóre sa nemení!

Vľavo Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Na opačnom konci akcia LFC, D. Núñez dostal loptu od Jotu, lenže sa nepresadil.

V 57. min priamy kop R. Jamesa nad. Krátko na to brejk domácich, J. Félix z hranice 16-ky vedľa.

Po hodine hry zabojoval D. Núñez, jeho ranu ale Arizabalaga pohodlne kryl. 64. min a prienik J. Félixa cez 3 protihráčov, na 16-ke ho výborne zastavil Matip!

77. min, nákop do 16-ky The Reds, Matip na 16-ke odhlavičkoval. ale len súperovi, J. Félix v páde z 15 m nad.

Posledných 17-18 minút veľa chýb na oboch stranách a na záver ešte v 5. minúte nastavenia nepresná strela E. Fernándeza spoza pokutového územia.

Fabinho. (foto: Twitter)

[rtbs name=“pl-22-23-4-4-chelsea-lfc-review“]

Previous articlePL (4.4.): Chelsea – LFC (MATCH CENTRE)
Next articleGlosa z nosa (12.): LFC vyzerá ako na lexaurine. Ešte vodku a je hotovo
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net