Glosa z nosa (4.): Liverpool nám víkend nepokazí. Prchkejšie povahy si môžu vyfúknuť

36
3248

Aktuálne naozaj nesúrodý súhrn toho, čo sa mi dostalo v súvislosti s LFC „pod ruku“, resp. toho, čo ma nenechalo nečinným. Po dlhšej odmlke je tu 4. diel glosy, pričom témou je aktuálne rozpoloženie LFC, miestami až hlúpa hystéria fans i odložené 7. kolo na spôsob „král je mrtev, ty jsi král“.

Tak si teda dajme trochu predvíkendovej irónie. Slabšie povahy, radšej nečítajte, na vysoký tlak sú potom lieky, prípadne fľaša denaturovaného liehu. Ale fakt radšej odporúčam nečítať.

LFC nám víkend nezruinuje

Po tom, ako vedenie Premier League ohlásilo, že 7. kolo je kvôli úmrtiu kráľovnej Alžbety II. preložené, zaplavilo Twitter video, na ktorom sa Klopp veľavravným gestom teší z jedného z nespočet úspechov, ktoré s tímom z Anfieldu dosiahol. Aktuálne je ale kontext iný, trpký, smiešny, trápny i naliehavý zároveň – Liverpool nám aktuálny víkend celkom isto nepokazí!

Takže si treba dať drink, zabudnúť na everything a dostať sa opäť raz myšlienkami do aspoň akého-takého normálu. Jo, viem, že to nie u každého ide, preto apelujem len na tých, ktorí pochopia aj nasledujúce riadky. 😉

Zamyslenie sa v staničnom bufete 

Áno, futbal je najpopulárnejšou spoločenskou zábavou sveta, pre mnohých je doslova náboženstvom, a tak ide ruka v ruke s fanatizmom, vytrhávaním z kontextu, nápadmi či názormi, za ktoré by sa hanbili aj nájomníci ústavu pre mentálne poruchy.

Hystéria je IN, zovšeobecňovanie rovnako tak, vyjadrovaciemu aparátu vládnu emócie s výraznou podporou krátkodobej pamäte, zábudlivosti a paniky.

Nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť horšie, hovorí sa, dnes ale niektorí fans naprieč liverpoolskymi fórami predvádzajú prvotriednu mentálnu atletiku, ako keby niekto vymyslel preteky o čo najväčšiu blbosť.

„Sme na úplnom dne!“ myslia si mnohí a Jay Spearing s Koncheskym, Jovanovićom, N´Gogom či Joeom Coleom sa konečne cítia ako cenení futbalisti.

Zomrela kráľovná Alžbeta II. Premier League odložila 7. kolo. Duel LFC – Wolves sa odohrá v inom termíne

Psychika dole, zranenia hore … vyhorenie?

Až tak vytreté v hlave nemám, aby som si čo i len náznakom dovolil nepriznať to, že dnešný Liverpool nie je v pohode, nehrá dobre, nezbiera dostatok bodov. I to, že káder na tom po mentálnej a žiaľ aj fyzickej stránke ani omylom nie je heavymetalovo, ale skôr ako Eva a Vašek revival po fľaši pneumatikovice na neviem už koľkých oslavách pôsobenia obuvníka Kujebaka niekde vo Vysokom Mýte.

Na druhej strane ale stojí typická povaha fanúšika – keď sa darí, som +/- ticho, keď nie, všetko (podčiarkujem všetko) je totálne na péčko (a idem si mód „ať to každý slyší“). Čo na jedno, aspoň na dve, za ktoré by sa prihovorila aj samotná queen Plačková. A pokojne aj kvôli tomu, že péčko môže byť významovo pokojne porno i piko.

Glosa z nosa (3.): Trpký návrat o 2 roky späť. Klopp má na zranenia riešenie, len iné ako fans

Nepopieram, že som si spomenutím slova Queen urobil oslí mostík (na somára dobrý výkon, čo poviete;) k Alžbete II., resp. k faktu, že Premier League aktuálne odložila jedno kolo (siedme), pričom hrozí, že si nový termín bude hľadať aj ďalšie (ôsme), keďže vo V. Británii je niekoľkodňový štátny smútok. Teraz neviem či 10, alebo 12.

Otázkou plne namieste je potom, kedy sa odložené zápasy dohrajú. Koncom roka sú tu výživné MS v superbohatom Katare, najvyššia anglická súťaž sa na niekoľko týždňov preruší. Football Association i vedenie Premier League teraz bezpochyby otáčajú zápasový kalendár zľava doprava, zhora nadol, aby našli nejakú skulinku.

Čo tam potom, že na to doplatia hráči – v jednej rovine vysťavení, ako tí z NHL len s rozdielom, že vo futbale sa strieda nanajvýš 5x a hrá sa o pol hodinu dlhšie, a v tej druhej bez zápasového rytmu/hľadajúci sa a zároveň stratení ako Kevin, keď si v New Yorku riešil duševné boľačky v spoločnosti tety, na ktorú leteli všetci vtáci. Operení, samozrejme.

Klopp má pravdu, že nikto nevie, ako to v tejto sezóne dopadne. Ale to len preto, že nepozná nás, mudrlantov z nejakej diery, ktorí majú odpoveď na všetko. ??‍♂️

Našinec zo stredu Európy, resp., dnes skôr z časti sveta dobrovoľne orientovanej na východ, si nemá prečo uvedomovať reálie. Nepozná ich, berie úmrtie kráľovnej na ľahkú váhu. Nemá to prečo pochopiť, nemá priestor. A keď ešte Premier League odloží celé kolo kvôli, podľa neho, takej blbosti, ako je úmrtie nejakej starenky, je pochopiteľne nasrdený.

Ani tak, ani tak

Nasratý na jednej strane za to, že sa nehrá, na druhej za to, že Liverpool hrá v podstate dosť veľkú tužku.

A tak sme obklopovaní perlami ducha, že by sa nimi dal vyzdobiť stromček nie úplne najchudobnejších rozmerov niekde na námestí.

Dozvedáme sa, že Alexander-Arnold je namyslený, že by nejaký fagan z juniorky možno na tribúnu posadil v poslednej dobe laxne hrajúceho van Dijka, že Salahovi uškodila nová zmluva a prešťal by ho kdejaký fortunaligista, i to, že (ako rodené krídlo) nemôže hrať na krídle, takže by sa mal na kraj posunúť Darwin Núñez.

Ten je ale dnes skôr Andy Carrollom, rozumej plemenným žrebcom v rozpuku, za to bez nejakej výraznejšej pohybovej kultúry, ako hráčom, ktorý mal mať na začiatku septembra na konte aspoň 20 gólov a Haalandovi uškŕňajúc sa ukazovať prostredník.

Darwin Núñez. (foto: Twitter)

Stretávame sa s tým, že aktuálna maródka nie je problém, lebo však žiadna nie je. Okej, Oxlade-Chamberlain či mladý C. Ramsay, ktorý je niečo ako Colombova žena, Kelleher, C. Jones i kritizovaný priemerák J. Henderson nie sú zrovna top hráči, či ťahúni, N. Keïta približne rovnako tak, len zasa ten chýbajúci kontext.

Lebo aj tzv. squad players majú v kádri hodnotu – aby tlačili na tých, čo majú základ istý, aby im dali vyfúknuť, aby im boli rovnocennejšími sparingmi na tréningoch, veď je rozdiel trénovať so spomínanými menami alebo so škôlkarmi, na ktorých ešte treba čakať pokiaľ sa vrátia z poobedňajšieho spánku.

Navyše chýba aj I. Konaté, ktorý má od posledného prípraváku problémy s kolenom a dnes by bol rozhodne lepšou konkurenciou pre van Dijka ako psychicky rozbitý J. Gomez, o ktorého kvalite aktuálne asi nebude veľa ľudí presvedčených.

Do toho sú síce Jota a Thiago A. po niekoľkotýždňových peripetiách späť, v reáli len na pár minút, ale to predsa neznamená, že nemôžu/mali by hrať v životnej forme. FIFA a Football Manager rulezz. Alebo skôr sucks!

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Novinári do toho clickbaitovo uchopili tému Tuchelovho vyhodenia z Chelsea a okamžite ju aplikovali na Kloppove aktuálne výsledky.

Nie, journos dozaista nezabudli, že Liverpool v 21/22 vyhral 2 trofeje (FA Cup a Ligový pohár) a do posledného okamihu siahal na ďalšie dve (Premier League a Liga majstrov), to sa len hrajú s prvou signálnou nás, čo si po 6. pive a 4. borovičke nepamätáme ani to, ako sa odzadu píše veta Jeleňovi pivo nelej.

Všetko alebo nič..

Holt, náročný je život fanúšika, ešte viac toho, kto dobrovoľne koketuje s alzheimerom. Spackané transfer leto 2022 bolo spackaným hneď, ako si Tchouaméni vybral namiesto Liverpoolu Real Madrid.

O 180 stupňov sa obrátilo, keď z Benficy za rekordné prachy dorazil Darwin Núñez, pred ním ešte talentovaný junior F. Carvalho. „Vyhráme všetko!“ znelo z radov priaznivcov Merseysiders, pričom výhra nad Man City v Community Shield to len zvýraznila.

Lenže, ako to už býva, všetko sa raz skončí a spokojnosť priaznivcov s prestupovým oknom bola len pokiaľ M. Nunes nešiel k Wolves, novinári neprišli s menom Caicedo (to je taký aktuálny Neuhaus, po ktorom už po lete 2021 neštekol ani ten najhlučnejší liverpoolsky pes), ďalej s hráčmi ako Barella, R. Neves, E. Fernández, Berge či Douglas Luiz.

Tzv. reliable journalists ako Joyce, Bascombe, Maddock a spol. musia od smiechu padať na zadky, keď si spomenú, že aj bez reálnych transfer info o LFC dokážu presvedčiť masy, že modrá je vlastne oranžová a pivo sa nevarí ale pečie.

Arthur Melo. (foto: liverpoolfc.com)

Upli sme sa na predstavu, že je naša záloha úplne na hovno. Brontosaurie, of course. Áno, mala, musí byť lepšia, ale preboha, svet nie je čierno-biely.

Thiago A., Fabinho, H. Elliott, N. Keïta, to je reálna kvalita. J. Henderson, C. Jones, Milner, A. Melo i mladý Bajčetić nie sú najhorší možný backup. Stačí si len zotrieť nasratý pot z očí a hneď bude svet krajší. A hlavne reálnejší.

Samozrejme si ale aj naďalej môžeme myslieť, že Klopp momentálne len kopíruje svoje posledné mesiace v Dortmunde, že súčasný Liverpool už nemá dostatočne motivovaných hráčov, aby niečo dokázal.

Voľakedy sa vehementne hlásalo In Rafa We Trust, za Beníteza to ale bolo len o 2 megazázrakoch a v podstate ničom inom. Klopp dokázal tím dostať do Ligy majstrov, keď mal 80% sezóny na maródke tak 8 hráčov užšieho kádra a diery plátal hráčmi úrovne tretej ligy ako sú R. Williams a N. Phillips.

Lenže Nemec nedá s tretinovým budgetom spávať Guardiolovi, ktorý si môže každý týždeň kúpiť hráča, na ktorého si ukáže.

Len tá naša pamäť, že …

Jürgen Klopp (vľavo) a Pep Guardiola. (foto: Twitter)

Inak komu by napadlo, že žijem v minulosti a prítomnosť je úplne iná, nech sa páči, priestor na diskusiu je nemalý. Nezabúdajme ale, že je to len futbal, každý z nás má istotne viacero dôležitejších vecí. A keby nie, je tu potom niečo, čo sa začína na f a končí na et. Fantázii sa totiž medze nekladú;)

Tak cheers a pevné nervy, kamaráti, známe ksichty i permanentne nasratí assholes, ktorí pojedli všetku internetovú múdrosť sveta. Samozrejme s batatovými hranolkami a dressingom z pesta.

Bude lepšie. A keby nie, počkáme si na to, pokiaľ nás bude viesť James Boring Milner a kapitánom tímu bude 42-ročný Conor Coady.