Gravenberch prestúpil z Bayernu do LFC. Je to výnimočný talent, hovorí Klopp

54
2161
Ryan Gravenberch. (foto: liverpoolfc.com)

21-ročný (nar. 16.5. 2002) Ryan Gravenberch je oficiálne hráčom The Reds. V závere letného prestupového okna podpísal 5-ročný kontrakt.

Nová tvár v liverpoolskej kabíne bude nosiť dres s číslom 38 na chrbte, teda také isté, ako tomu bolo v ostatnej dobe v mníchovskom Bayerne. V tíme nemeckého rekordéra v počte titulov sa ale reprezentant Oranjes dlho neohrial, presne sezónu, pričom sa po prestupe z Ajaxu jednoducho nepresadil.

Tréner Bavorov Tuchel pre médiá vyhlásil, že proti Gravenberchovi nič nemal, len na klasickú osmičku proste nehráva.

Do kádra si ho tak pritiahol ďalší Nemec, pričom Jürgen Klopp okamžite reagoval prívlastkami, za ktoré by sa nehanbili najlepší hráči sveta.

„Som veľmi šťastný, že sa nám ho sem podarilo dotiahnuť, pretože ide o výnimočný talent,“ povedal liverpoolsky manažér hneď po skompletizovaní transferu.

„Každý vie, že má len 21, napriek tomu odohral za Ajax cez stovku duelov. Dokonca by som ani nepovedal, že mal v Bayerne náročnú sezónu, pretože v tomto veku je to úplne normálne ,navyše keď prídete do špičkového tímu najvyššej úrovne, poznačí to aj minutáž.“

„Škoda len, že teraz nebudeme niekoľko dní môcť spoločne pracovať, pretože (po víkende) nasleduje repre pauza. Na druhej strane je na ňom vidieť, že to tu od prvej chvíle miluje a to je len dobre. Dnes ma dokonca navštívil v kancelárii, prišiel aj s priateľkou, je to chytrý chalan, navyše supertalentovaný, vie loptu vyviezť, je to box-to-box futbalista a keď Thomas Tuchel povedal, že v Bayerne na taký post nehrajú, my tu v Liverpoole áno, takže sme spokojní,“ dodáva skúsený rodák zo Stuttgartu.

Ryan Gravenberch. (foto: liverpoolfc.com)

van Dijk a Gakpo v úlohe radcov

Gravenberch je v aktuálnom kádri Merseysiders tretím Holanďanom, van Dijka i Gakpa, samozrejme, dobre pozná, krajania mu tak navyše pomôžu v rýchlejšom etablovaní sa priamo v klube i meste.

„Počas toho, ako sa prestup dial, tak som sa s nimi bavil, uistili ma, že je tu dobrý tím, všetko na špičkovej úrovni, takže moje rozhodnutie bolo rýchle,“ hovorí po Mac Allisterovi, Szoboszlaiovi a Endōvi štvrtým letný nákupom LFC.

„Pre tento klub urobím všetko,“ uviedol mladý záložník vo svojom prvom interview pre klubový web.

„Počas toho, ako sa tento transfer realizoval, som bol pokojný. Veľa som komunikoval s mojím agentom a keď mi povedal, že všetko bude v najlepšom poriadku, tak som nemal dôvod byť v strese. Jednoducho som si na tento moment počkal. Je ale pravda, že pri všetkých tých špekuláciách bolo pomerne náročné takým zostať,“ pokračuje mladík.

„Ak sa na Liverpool pozriete zvonka, ide o jeden z najväčších klubov sveta. V takomto rozmere sa vnímajú aj fans, štadión, všetko je proste top. A preto som si LFC zvolil. Už sa fakt nemôžem dočkať, keď ako hráč The Reds po prvý raz započujem na štadióne You´ll Never Walk Alone,“ dodáva viac či menej univerzálny záložník s kvalitnou strelou spoza 16-ky.

Záložník Bayernu Gravenberch možnou kúpou The Reds. Kde ale v zostave s ním?

Ryan Gravenberch. (foto: liverpoolfc.com)
Ryan Gravenberch. (foto: liverpoolfc.com)
Ryan Gravenberch. (foto: liverpoolfc.com)
Ryan Gravenberch (vpravo) a Diogo Jota. (foto: liverpoolfc.com)
Ryan Gravenberch (vpravo) a Darwin Núñez. (foto: liverpoolfc.com)
Previous articleReds se v Evropské lize příliš nenacestují
Next articleUdrží rozpadlá obrana Liverpoolu rozjetou Aston Villu na uzdě?
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net