Je tu (mini)kríza, alebo The Reds proti Brentfordu ukážu, že proste len mali pár zlých dní? Nedeľný duel je aj o neodskočení od Man City

22
1613

Po troch zápasoch vonku opäť na Anfielde. Liverpool hostí nebezpečný Brentford, ktorý je síce papierovým outsiderom, tentoraz to ale hlavne pri jeho aktuálnej forme chce diametrálne odlišný prístup ako proti Lutonu (1:1) a Toulouse (2:3).

Premier League 23/24 (12.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Brentford FC, 15.00


kto s kým: 3. vs 9.
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC absencie

(9) Thiago A. - bok, Bajčetić - lýtko, An. Robertson - rameno, C. Jones - sval, Gravenberch - koleno, I. Konaté - nešpecifikované, A. Mac Allister - trest za 5 ŽK, J. Gomez - nešpecifikované, C. Bradley - fitness

BFC absencie

(9) R. Henry - koleno, A. Hickey - stehno, Toney - trest od FA (stávkovanie), Schade - triesla, Damsgaard - koleno, Dasilva - stehno, Flekken - stehno, Lewis-Potter - noha, Baptiste - nešpecifikované

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

LFC šiel psychicky dole, pred repre pauzou potrebuje vzpruhu

Po sklamaní na trávniku nováčika Lutonu Town sa The Reds v týždni predstavili v 4. kole skupinovej fázy Európskej ligy na trávniku francúzskeho Toulouse, kde v pozmenenej zostave dopadli, čo sa výsledku týka, ešte biednejšie. Druhá prehra v sezóne, prvá v aktuálnej edícii tejto európskej súťaže, tentoraz v pomere 2:3, za to podobne biedny výkon ako na trávniku The Hatters.

Merseysiders neďaleko španielskych hraníc nevychádzalo vo štvrtok (9.11.) takmer nič. Joe Gomez hlavičkoval už v 4. min do brvna a potom to šlo, ako sa v klišé-metaforických kruhoch hovorí, od deviatich k piatim. Odhodlanejší, pohyblivejší a nebezpečnejší domáci šli jasne za víťazstvom a zaslúžene ho aj majú, The Reds naproti tomu duel viac menej odchodili a lepší výsledok im neprivodil ani nečakaný boost v podobe vlastenca Cásserasa Jr zo 74. minúty, ktorý skóre upravil na 2:1 z pohľadu Francúzov, aby to ani nie o 120 sekúnd Dallinga zmenil na 3:1.

Kloppov tím znížil v 89. minúte vďaka slalomu striedajúceho Jotu, v závere nastavenia dokonca vyrovnal mladík Quansah, hlavný rozhodca Kabakov ale gól pre ruku Alexisa Mac Allistera neuznal. Argentínčan po zápase hovoril, že sa mu lopta dotkla hrude, samotný nemecký manažér The Reds zasa niečo v tom duchu, že toto sa ako ruka či prehrešok proste pískať nemôže. Škoda len, že o tom nevedel bulharský arbiter a pritom si len stačilo prečítať platné pravidlá napr. na webe UEFA.

Biedny výkon II. časť: LFC prehral v Toulouse, záverečná dráma ponúkla Quansahov neuznaný gól

Kloppa ale viac ako prehra (veď Liverpool je stále v E-skupine Europa League prvý o 2 body práve pred Toulouse a je len na ňom, či sa pozrie do vyraďovacej fázy) nahneval prístup jeho zverencov. A nebol, samozrejme, jediný.

Liverpool tak prežíva akúsi hernú minikrízu, veď posledné dva zápasy nevyhral a v Lutone bol blízko k tomu, aby nezískal ani bod.

Na Brentford sa teda okrem zmien v zostave očakáva aj iný prístup hráčov. Vieme, že do zápasu na 100% nezasiahnu vykartovaný A. Mac Allister, dlhodobí maródi An. Robertson, Bajčetić a Thiago A., van Dijk mal v týždni soplík, uvidíme, či to bude na štart a zdravotné problémy majú najnovšie aj Gravenberch a C. Jones.

Klopp tak musí premiešať základnú zostavu, po tom, čo ale v Toulouse predviedli Endō a Tsimikas asi nebudem sám, kto by ich v nej nerád videl. Joe Gomez na ľavej strane je ale smerom dopredu ako autistická šablóna (potiahnem po čiare, zaseknem a prihrám dozadu či do strany, Jordan Henderson by to rozhodne nerobil inak), na mladíkov L. Chambersa a Scanlona je zasa Premier League ešte privysoká méta.

Luis Díaz. (foto: Twitter)

Stratu formy posledné 2 (dám sa presvedčiť aj na na a pol) zápasy viditeľne pociťuje Szoboslai, na druhej strane sa prístupom i výkonmi do úvodnej 11-ky tlačí mladý H. Elliott.

Luisovi Díazovi konečne odľahlo, veď po unesení jeho rodičov v Kolumbii sú doma už obaja (otec od štvrtka), čo je bezpochyby výborná správa, a tak aj napriek poslabšiemu výkonu v Tolulouse neprekvapí, keď ho v nedeľu uvidíme od úvodu, K nemu (alebo Jotovi) pokojne priradím posledné dva zápasy podobne nevýrazného Salaha (inak čerstvo hráč mesiaca október v PL 23/24 a rovnako za toto obdobie aj v rámci klubu) a do stredu útoku Darwina Núñeza.

LFC hrá cez víkend aj o to, aby mu líder poradia Man City neodskočil na viac ako aktuálne tri body. Prístup našich hráčov bude v dueli s The Bees alfou a omegou, bez toho, aby poctivo zamakali sa želaný výsledok dostaví len ťažko.

Forma aj vysoké číslo v kolonke absencie

Od prehry v Ligovom pohári s Arsenalom z konca septembra šla fazóna zverencov Dána Thomasa Franka hore, z nasledujúcich piatich zápasov 3 vyhrali, 1 remizovali a raz prehrali, pričom víťazstvá prišli v ostatných troch dueloch vrátane toho na trávniku Chelsea.

Brentford naposledy otočil domáci duel s Werst Hamom, radosť v londýnskom derby ponúkli vlastný gól v podaní Mavropanosa a hlavne víťazný zásah Nathana Collinsa.

Z posledných piatich ligových vystúpení vonku vyhral BFC 2, rovnako 2 prehral a raz bral bod.

Toto sú všetko veľmi pozitívne správy, rovnako tak priebežné 9. miesto v Premier League, zlou je ale pohľad na počet absentujúcich, ktorý je aktuálne na čísle 9, pričom najväčšou stratou je veľmi dobrý zakončovateľ Ivan Toney, ktorý do polovice januára stojí pre porušenie pravidiel FA, inými slovami, profi futbalisti by stávkovať nemali.

Ďalej napríklad chýbajú Damsgaard, Dasilva, Hickey, R. Henry či Schade.

Previous articleTipovačka 23/24 #18: LFC – Brentford (PL)
Next articleStats pred zápasom: Klopp je v 12. kole a aj s Brentfordom na Anfielde na víťaznej vlne
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net