K víťazstvu LFC nad Leicestrom výrazne prispel Faes dvoma vlastnými gólmi

2057

Na programe bolo ďalšie kolo Premier League. LFC vyhral nad Leicesterom 2:1.

Premier League 22/23 (30.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leicester City FC 2:1 (2:1)

góly: 38. Faes vlastný (Alexander-Arnold), 45. Faes vlastný (D. Núñez) - 4. Dewsbury-Hall
ŽK: 67. Soumaré
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport 2

Alisson - Alexander-Arnold (86. J. Gomez), Matip, van Dijk, An. Robertson (62. Tsimikas), J. Henderson, H. Elliott (86. Bajčetić), Thiago A., Salah, Oxlade-Chamberlain (62. N. Keïta), D. Núñez,

lavička: Adrián - J. Gomez, I. Konaté, N. Keïta, Tsimikas, F. Carvalho, B. Clark, Bajčetić, B. Doak

LCFC zostava

D. Ward - Castagne, Amartey, Faes, L. Thomas, Ndidi (59. Tielemans), Soumaré, A. Pérez (71. Iheanacho), Dewsbury-Hall, H. Barnes, Daka (15. Vardy)

lavička: Iversen - Söyüncü, Vestergaard, Tielemans, Albrighton, N. Mendy, Brunt, Vardy, Iheanacho

Zápas sme začali chybou v obrane a už v 4. minúte sme prehrávali 0:1. Do polčasu sme nielenže vyrovnali, ale sme otočili výsledok. Netrafil sa nikto z hráčov LFC. Tentokrát nám pomohli oba góly Belgičana Wouta Faesa. V druhom polčase už gól nepadol, a tak si Liverpool FC pripisuje ďalšie tri body.

Merseysiders ale prišli o zranených Andyho Robertsona a Harveyho Elliotta.

Rok 2023 začneme súťažne v Londýne, kedy sa 2.1. v rámci PL predstavíme na pôde Brentfordu. Výkop je na programe od 18.30 h.

1. polčas

4. min.: Prvú možnosť mohol mať Harvey Elliott. Strelecký pokus bol však nepresný.

4. min.: The Foxes sa dostali k lopte. Daka prihral Dewsbury-Hallovi, A Angličan po tom, ako sa doslova roztvorila domáca obrana, otvoril na Anfielde skóre. 0:1!

9. min.: Trent Alexander-Arnold sa pokúsil centrovať, ale obrana hostí odvrátila na roh.

20.min: Vardy sa dostal do šestnástky a ponúkol nádhernú šancu H. Barnesovi, ale Alexander-Arnold zachytil rozohrávku a loptu sklzom poslal na roh.

23. min.: Darwin Núñez si veľmi dobre rozumel s Mohamedom Salahom. Egypťan dostal krásnu prihrávku, ale jeho strelecký pokus šiel mimo bránu.

25. min.: Andy Robertson sa rozbehol do predu, pokúsil sa o center, ale jeho pokus skončil mimo hráčov a vlastne aj brány.

26. min.: Mohamed Salah strelil gól, keď zlú rozohrávku brankára hostí spracoval Oxlade-Chamberlain, ale gól neplatil pre ofsajd.

35. min.: Prvú strelu na bránu poslal „líškam“ Jordan Henderson. Strele však chýbala razancia, a tak si D. Ward hravo poradil.

38. min.: Prišla chvíľa pre The Reds. Trent Alexander-Arnold poslal center do šestnástky a  Wout Faes si nechtiac poslal loptu do vlastnej siete. (1:1)

45. min.: Keď sa zdalo, že obe mužstvá pôjdu do šatne za stavu 1:1, dostal sa k lopte D. Núñez. Pekne prekopol brankára, ale trafil tyč. Lopta sa odrazila opäť k Belgičanovi a Wout Faes si strelil druhý vlastný gól. (1:2)

2. polčas

51. min.: Jordan Henderson sa dostal k strele zvnútra 16-ky. Vystrelil parádne, tesne však minul.

53. min.: Opäť spolupráca D. Núñez – Salah. Darwin poslal Mohamedovi krásnu prihrávku, ale Egypťan opäť netrafil bránu.

54. min.: Príležitosť na vyrovnanie mali hráči Leiceseru City. Harvey Barnes vystrelil, ale chýbala razancia a Alisson nemal problém.

67. min.: Núñez – Salah – Núñez, tentokrát naopak. Salah prihral Núñezovi, ale Darwinova strela minula bránu.

81. min.: The Foxes sa ocitli pred bránou. Lopty sa zmocnil H. Barnes po perfektnej prihrávke od Vardyho. Harvey Barnes trafil brvno a navyše bol v ofsajde.

83: min.: D. Núñez opäť našiel Salaha. Pokus egyptského útočníka D. Ward zneškodnil.