LFC – Arsenal 1:1, hodnocení hráčů: Šlágr kola vyzněl remízově, hráči však nezklamali

22
1987

Kvalitní duel o první příčku viděl v sobotu v podvečer Anfield. Viděli jsme řadu výborných výkonů a také bohužel jedno zranění.

Premier League 23/24 (23.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Arsenal FC 1:1 (1:1)

góly: 29. Salah (Alexander-Arnold) - 4. Gabriel (Ødegaard)
ŽK: 45+3 Endõ, 84. Salah - 38. Saka, 45+4 Havertz, 49. Rice, 87. Nketiah, 90. White
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Tsimikas (35. J. Gomez), C. Jones (68. H. Elliott), Endō, Szoboszlai, Salah, Gakpo (68. Gravenberch), L. Díaz (68. D. Núñez)

lavička: Kelleher - J. Gomez, D. Núñez, H. Elliott, Gravenberch, B. Clark, McConnell, Quansah, C. Bradley

AFC zostava

Raya - B. White, Saliba, Gabriel M., Zinčenko, Havertz, Rice, Ødegaard, Saka, G. Jesus (77. Nketiah), Martinelli (68. Trossard)

lavička: Ramsdale - Cédric, Kiwior, Jorginho, Elneny, Smith-Rowe, Nelson, Trossard, Nketiah

Alisson (6) – Za gól nemohl, jednou byl při odraženém míči trochu nerozhodný, naštěstí z toho nic nebylo. Jinak jej Arsenal vůbec neprověřil. Často se zapojoval do rozehrávky, není tady moc co hodnotit.

Alexander-Arnold (8) – Trent zahrál další velmi dobrý zápas. Jeho asistence na gól Salaha byla naprosto světová. Navíc hrál dobře i dozadu, kde se přes něj vůbec neprosadil Martinelli. Obrovskou šanci v závěru mu těžko vyčítat, míč mu těsně před střelou skočil, šlo to řešit lépe?

I. Konaté (8) – U gólu Arsenalu ve čtvrté minutě mával rukou na znamení ofsajdu, zatímco jeho hráč Gabriel dával branku. Naštěstí se z této situace oklepal a poté byl na hřišti naprosto dominantní.

van Dijk (8) – Další výborný a dominantní výkon našeho kapitána. Spolu s Konatém předvedli perfektní výkon, Arsenal udrželi na uzdě.

Tsimikas (6) – Bohužel toho v utkání nestihl mnoho ukázat. V úvodu jsme byli lehce opaření gólem. Poté se snažil podporovat útok jak je jeho zvykem. Bohužel jej po půl hodině hry nešetrným zákrokem zranil Saka. Kostas utrpěl zlomeninu klíční kosti a bude nám několik měsíců chybět.

Další domácí ztracené body. LFC – Arsenal 1:1

Endō (8) – Wataru nám roste zápas od zápasu. V posledních zápasech podává opravdu perfektní. I dnes včas dostupoval soupeře, dokázal jim odebírat míče již v zárodcích nebezpečných útoků.

Szoboszlai (6) – Dominik odehrál slušné utkání, nicméně od něj hlavně v útočné fázi čekám daleko více. V koncovce byl nerozhodný, někdy nevystřelil když měl nebo špatně přihrál. Často také předržoval míč, čímž zazdil slibný útok.

C. Jones (7) – Curtis odehrál v poháru skvělý duel a za odměnu startoval i dnes. A pokračoval, míč se snažil rozehrávat co nejrychleji a přehrát tak soupeře. Výkon podařený, jen si mohl trochu více dovolit do zakončení.

Salah (8) – V první půli jsme hráli víceméně hlavně na něj. Cílem bylo jej dostat do soubojů se Zinchenkem což se dařilo a vyústilo i ve vyrovnávací branku. Ve druhé půli měl několik kontrů, které zazdil buď dlouhým držením míče nebo špatnou rozehrávkou. Čtvrt hodiny před koncem však brejk předvedl skvěle, bohužel nás zastavilo břevno.

Gakpo (6) – Tady jde možná uvažovat nad jeho nasazením pro úvodní 11. Cody byl donucen podstupovat souboje s výbornými stopery hostů což mu prostě nešlo. Zároveň jsme dlouho hráli hlavně dlouhé míče za obranu, což prostě nesedí jeho stylu hry a výkon tomu odpovídal.

L. Díaz (5) – Lucho je od zranění a následně i od únosu svého otce možná ani ne polovičním hráčem od toho, jaký byl po svém příchodu. Chápu proč hrál, nicméně nepředvedl opravdu nic. Je potřeba mu zvednout sebevědomí, aby dokázal opět hrát 1na1 a nutit se do koncovky jako dříve.

striedajúci:

J. Gomez (8) – Za mě opravdu výborný výkon. Musel na hřiště ještě v prvním poločase po zranění Tsimikase, ještě na nezvyklou levou stranu kde teď asi bude nastupovat. V první půli se dostal do dobrého brejku, ale šlo vidět, že si do koncovky nevěří.

V druhém poločase byl spolehlivý dozadu a skvěle ubránil Saku. Navíc se dostal i do dvou dobrých šancí. První střela jen těsně minula tyč, druhou vychytal Raya a Joe tak musí na úvodní gól v našem dresu stále čekat.

Gravenberch (4) – Bohužel velice špatné střídaní. Ryan se za těch 25 minut do zápasu vůbec nedostal a byl na hřišti zbytečně.

H. Elliott (6) – Harvey letos hraje velice slušně, nebojí se jít do koncovky a to ukázal i teď. Po tomto velkém prostřídání jsme trochu polevili do útoku. Ale Harvey se jednou pokusil o střelu a bohužel pro nás jen orazítkovala tyč.

D. Núñez (6) – Po příchodu se postavil trochu překvapivě na levé křídlo a Salah se vysunul na hrot. Plán byl jasný, dostávat se do brejků. A Darwin se dokázal v několika případech protáhnout kolem Whitea do kontru. Do koncovky však už ne, oproti současnému Díazovi ale přinesl oživení.