Další domácí ztracené body. V souboji o 1. místo remizoval LFC s Arsenalem 1:1

55
1396

Anfield viděl šlágr kola jak má být. Většina zápasu se hrála ve vysokém tempu a nezaujatému fanouškovi se musel líbit. Bohužel je pouze bod na konec ztrátou.

Premier League 23/24 (23.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Arsenal FC 1:1 (1:1)

góly: 29. Salah (Alexander-Arnold) - 4. Gabriel (Ødegaard)
ŽK: 45+3 Endõ, 84. Salah - 38. Saka, 45+4 Havertz, 49. Rice, 87. Nketiah, 90. White
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Tsimikas (35. J. Gomez), C. Jones (68. H. Elliott), Endō, Szoboszlai, Salah, Gakpo (68. Gravenberch), L. Díaz (68. D. Núñez)

lavička: Kelleher - J. Gomez, D. Núñez, H. Elliott, Gravenberch, B. Clark, McConnell, Quansah, C. Bradley

AFC zostava

Raya - B. White, Saliba, Gabriel M., Zinčenko, Havertz, Rice, Ødegaard, Saka, G. Jesus (77. Nketiah), Martinelli (68. Trossard)

lavička: Ramsdale - Cédric, Kiwior, Jorginho, Elneny, Smith-Rowe, Nelson, Trossard, Nketiah

Arsenal se dostal do vedení již ve čtvrté minutě díky přesné hlavičce Gabriela. Ibou Konaté bohužel místo jeho bránění hlásil neexistující ofsajd. Naštěstí to dnes byla jediná jeho chyba. Arsenal se poté logicky soustředil na bránění, bylo však s docela vysunutou obranou a nebylo lehké se dostat před jejich branku.

To se povedlo po čtvrt hodině hry, kdy Gabriel prohrál hlavičkový souboj s Gakpem. Na zadní tyči byl zcela sám Salah, bohužel na zadní tyči zamířil jen do boční sítě. Po půl hodině hry už Anfield mohl vybuchnout radostí. Alexander-Arnold poslal nádherný pas za Zinčenka pro Salaha. Ukrajinský obránce jej neměl šanci ubránit a Mohamed střelou pod břevno srovnal skóre.

Bohužel po pěti minutách Saka na polovině fauloval Tsimikase, ten při pádu podrazil i Kloppa. Tomu se nic nestalo, bohužel řecký obránce musel být ihned střídán s podezřením na zlomeninu klíční kosti.  Na hřišti jsme v té době naprosto dominovali, bohužel bez větších šancí.

Do druhé půle jsme ještě přidali obrátky a druhá branka byla na spadnutí. Největší šance přišly po střídání v sedmdesáté minutě. Na hřiště se dostal Harvey Elliott, který po chvilce svou tečovanou střelou orazítkoval tyč.

No a největší šance zápasu přišla v 73.min. Hosté zahrávali roh Ødegaard za vápnem srazil svého spoluhráče a Salah se dostal do rychlého kontru. Spolu s dalšími pěti spoluhráči, proti dvěma obráncům. Salah míč u vápna poslal doprava, kam se sprintem dostal Alexander-Arnold . Tomu bohužel míč těsně před zakončením skočil a po střele skončil pouze na břevně hostující branky.

Své šance měl v duelu i Joe Gomez, v první půli se bál zakončit, ale ve druhé už ne. Nejprve z levé strany krásně točil míč na zadní tyč, ale těsně minul. Poté střílel levačkou z úhlu, ale trefil Rayu.

Ke konci duelu tempo hry opadlo oproti původní hodině. Bod je po průběhu duelu bohužel málo. Nicméně Arsenal nám nikam neodskočil, jediné plus.

Bohužel to asi není ani překvapení. Ale v utkání opět naprosto selhal VAR, který nás připravil o jasný pokutový kop.

Překvapilo, že utkání dohrál Saka. Ten v první půli zakopl míč, což se tvrdě trestalo, dnes ne. Poté na půli sestřelil Gravenbercha, ani tentokrát druhou žlutou neviděl.

Překvapil Joe Gomez. A opravdu pozitivně, Joe není dopředu příliš kreativní, nicméně dnes se dostal do dvou velmi dobrých šancí a k prvnímu gólu v dresu LFC neměl daleko.

Také mě překvapilo, jak jsme bez větších obtíží dokážeme ubránit slovutné křídla Arsenalu, Saku s Martinellim.

Naše záloha přehrála zálohu Arsenalu, ano, za mě také překvapení.

Najbližšie, a to na tzv. „Boxing day“ v utorok 26.12. nás čaká duel na pôde Burnley s výkopom od 18.30 h.

Previous articlePL (23.12.): LFC – Arsenal (MATCH CENTRE)
Next articleLFC – Arsenal 1:1, hodnocení hráčů: Šlágr kola vyzněl remízově, hráči však nezklamali