LFC – Aston Villa 3:0, hodnotenie hráčov: Alexander-Arnold pri kapitánskej premiére nesklamal, Szoboszlai, Mac Allister a J. Gomez výborní

83
3122
Dominik Szoboszlai. (foto: Facebook)

Liverpool pomerne poľahky zvládol domáci duel proti Aston Ville. Pomohol rýchly gól, koncentrácia i kvalitný výkon.

Premier League 23/24 (3.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Aston Villa FC 3:0 (2:0)


góly: 3. Szoboszlai (Alexander-Arnold), 22. Cash vlastný (D. Núñez), 55. Salah (D. Núñez)
ŽK: B. Kamara
ČK:
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+Sport (CZ/SK)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (71. Quansah), Matip, J. Gomez, A. Robertson, Szoboszlai, C. Jones (65. H. Elliott) , Mac Allister (87. Endō), Salah, D. Núñez (65. Gakpo), L. Díaz (65. Jota)

lavička: Kelleher - Tsimikas, Bajčetić, Doak, Endō, Gakpo, Jota, H. Elliott, Quansah

AVFC zostava

E. Martínez - P. Torres, D. Carlos (19. Bailey, 65. Zaniolo), Konsa, Digne, Cash, Douglas Luiz (72. Tielemans), B. Kamara, M. Diaby, McGinn, Watkins (73. Durán)

lavička: R. Olsen - Dendocker, C. Chambers, Kellyman, Lenglet, Bailey, Durán, Zaniolo, Tielemans

Alisson (7) – Rozvaha, pokoj, kvalita.

Alexander-Arnold (8) – Konečne po čase výkon, ktorý ho je hodný, ktorý je hodný najvyššej kvality. Trent premiérovo v kariére viedol z pozície kapitána LFC od začiatku stretnutia a šlo mu to. Ukážkové pasy, kvalitná medzihra, chuť i pohyb boli atribúty, ktoré ho zdobili. V 71. min šiel, žiaľ, dole pre svalové zranenie.

Matip (7) – Odviedol množstvo dobrej práce, veľmi dobre čítal hru. Nula na konte inkasovaných gólov je aj jeho vizitkou. Škoda, že jeho hlavička po štandardke Alexandra-Arnolda v čistej šanci neskončila v sieti.

J. Gomez (8) – Joe je azda najnekonzistentnejší hráč v kádri LFC. Na Anfielde proti The Villans si našťastie vybral výkon na kraji škály, kde sa hráči chvália. Silný vo vzduchu, rovnako tak príkladný pozične, dokonca nebol ďaleko od gólu.

An. Robertson (8) – Podobne ako Trent podal asi najlepší výkon v sezóne, dokonca sa zdalo, že si na hru na troch stopérov (pri ofenzíve) zvyká. Bol poctivý, energický i rozvážny.

The Reds nedovolili Aston Ville nič. Tri body po výbornom výkone ostávajú na Anfielde

Mac Allister (8) – Hral na poste defenzívneho záložníka, kde ho je škoda, ale pri variabilite s C. Jonesom a Alexandrom-Arnoldom sme ho mohli vidieť aj vyššie. Šikovné nohy, fungujúci futbalový mozog a výborná medzihra. Jeden z najlepších na trávniku.

Szoboszlai (9) – Strelil po prestupe do LFC premiérový gól, ktorým tím dokonale upokojil. Behavý, kvalitný na lopte i bez nej, ukazoval znaky líderstva, proste výborný. MOTM.

C. Jones (7) – Pre niektorých prekvapujúco sa po pár zápasoch, kedy pauzoval pre zranenie dostal do základu a jeho variabilita a schopnosť podržať loptu i hru upokojiť boli vítané.

Salah (7) – Strelil gól po tom, ako mu po štandardke loptu hlavou sklepol D. Núñez a aj naďalej pokračuje vo výbornej produktivite. Lákal na seba 2 i 3 protihráčov, bol blízko ďalšieho gólu, ale jeho pokus šiel meter nad.

D. Núñez (8) -Asistencia na gól i zahodená superšanca (nastrelil tyč), po ktorej si ale hosťujúci Cash strelil v 22. min vlastný gól. Darwin hýril pohybom i energiou, pre protihráčov je maximálne nepríjemným.

L. Díaz (7) – Luis Díaz je jedným z ťahúňov tímu a aj keď neskóroval, jeho kombinačné schopnosti a dravosť pomohli.

Mohamed Salah (vpravo a Curtis Jones). (foto: Facebook)

striedajúci:

H. Elliott (7) – Harvey je v tejto sezóne veľmi dobrý a potvrdzuje to v každom jednom zápase- Rola náhradníka mu navyše náramne sedí, aj proti AVFC bol platný kvalitným pressingom, pohybom i rozvahou v rozohrávke

Gakpo (6) – Po príchode na trávnik sa snažil, ale poľavené tempo malo vplyv aj na jeho výkon.

Jota (6) – Podobne ako Gakpo.

Quansah (7) – Slušný výkon. Mladík zbiera skúsenosti, s naskočením do rozbehnutého zápasu nemal žiadny problém.

Endō (nehodnotený)