LFC – Burnley 3:1, hodnocení hráčů: K výhře nás dotáhli skvělí Kelleher s Elliottem

11
3739
Harvey Elliott. (foto: twitter.com)

Klub konečně otevřel celou nadstavovanou tribunu Anfield Road Stand. Rekordní návštěva viděla trochu upachtěné, ale důležité vítězství proti nováčkovi z Burnley.

PL 23/24 (10.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - BURNLEY FC 3:1 (1:1)

góly: 31. Jota (Alexander-Arnold), 52. L. Díaz (H. Elliott), 79. D. Núñez (H. Elliott)- 45. D. O´Shea
ŽK: 19. Quansah, 33. Endõ, 39. Klopp, 69. D. Núñez - 14. O'Shea, 26. Brownhill, 55.Kompany
rozhodca: Tim Robinson
TV: Canal+ Action (CZ)

Kelleher - Alexander-Arnold (46. H. Elliott), Quansah, van Dijk, An. Robertson (90+7. Tsimikas), A. Mac Alister (90+7. Clark), Endō (90+6. McConnell), C. Jones, Jota, Núñez, L. Díaz (82. Gakpo)

lavička: Adrian, Mrozek - C. Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, Clark, McConnell, Koumas

BFC zostava

Trafford - Assignon (81. Massengo), D. O´Shea, Esteve (80. Vitinho), Delcroix, Brownhill, Berge, A. Ramsey, Odobert, Fofana, Amdouni (86. Bruun Larsen)

lavička: Murić - Cork, Rodriguez, Benson, Ekdal, Vitinho, Cullen, Bruun Larsen, Massengo

Kelleher (8) – V brance dostal šanci místo nemocného Alissona. V zápase sice předvedl pár nepřesných rozehrávek, ale to je naprostá drobnost. Za gól nemohl a navíc v důležitých chvílích vychytal obrovské šance hostů. Nebýt jeho zákroků mohli jsme se natrápit ještě mnohem více. Výborný výkon.

Alexander-Arnold (6) – Trent kvůli zranění odehrál jen poločas, ve kterém však dokázal přihrát z rohu na první gól Jotovi. Hrálo se spíše přes jeho stranu, nicméně nikterak nevynikal. Prohrál 4 ze 6 soubojů, snad však jeho zranění kolene nebude vážné.

Quansah (7) – Mladý stoper dostal prostor v základní sestavě za vykartovaného Konatého a vedl si opět velmi dobře. V první půli viděl sice trochu zbytečnou žlutou kartu za ostřejší obranný zákrok. Jednou musel jeho nedůsledné bránění zachraňovat Kelleher, ale to bylo vše. Byl jistý v rozehrávce a hlavně i v soubojích, kterých vyhrál 9 z 11. Po jednom rohovém kopu pálil z otočky bohužel jen těsně vedle. Tady nám opravdu roste výborný hráč do budoucna.

van Dijk (7) – Virgil proti Arsenalu podal velice špatný výkon a měl prsty ve všech gólech. Proti Burnley už byl však opět jistý. Jednou s Quansahem nedůsledně bránili a byl z toho samostatný únik hostů. Jinak byl velice jistý, ve vzduchu vyhrál všechny čtyři své vzdušné souboje. V přihrávkách byl také výborný (90 z 98).

An. Robertson (6) – Robbo naskočil do základní sestavy po dlouhém zranění a bylo na něm celkem znát. Dopředu hrál docela na jistotu, dozadu nijak nehořel. Takový průměr, ale po dlouhé absenci se není co divit.

Vydřená výhra před rekordní návštěvou. Liverpool porazil Burnley 3:1

Endō (7) – Wataru chyběl sedm utkání kvůli reprezentačním povinnostem. Po slabším úvodu odehrál opět velmi dobrý zápas. V defenzivě umí řídit hru a jeho přítomnost na hřišti byla znát. U vyrovnávací branky neuhlídal hlavičkujícího hráče hostů.

A. Mac Allister (6) – Alexis po návratu Watarua hrál v sestavě výše a bohužel mu změna moc neprospěla. Dlouho byl hodně vypojený ze hry, na hřišti téměř nebyl vidět. Tento zápas si za rámeček nedá.

C. Jones (6) – Curtis se v záloze sice snažil něco vymyslet, bylo to ale docela málo, proti soupeři tohoto typu. Ve druhém poločase musel po zranění Trenta a absencích Gomeze s Bradleym na pravého beka. Tuto roli zvládl docela bez potíží a směrem do obrany nehořel.

Jota (8) – Diogo je při absenci Salaha našim tahounem a to předvedl i v tomto utkání. Je aktivní, snaží se střílet i uvolňovat spoluhráče. No a hlavně je gólový, nyní se prosadil hlavičkou po rohovém kopu. Opět velmi dobrý výkon, jen mi celkem začíná vadit jeho neustálé přihrávání soubojů..

L. Díaz (7) – Luis je hráč, který umí chodit 1 na 1 jako nikdo jiný v týmu. Letos však míč docela často předržuje, místo aby volil zakončení nebo lepší přihrávku. Tak jako třeba Darwinovi do samostatného úniku. V první půli ho skvěle vychytal brankář hostů, v té druhé se dobře natlačil na přední tyč a vstřelil vítězný gól.

D. Núñez (7) – Darwin byl z útočníků, kteří se všichni střelecky prosadili nejméně vidět. To hlavně v první půli, ale když byl u míče, byl nebezpečný. Po centru Harveyho se dokázal hlavičkou prosadit, v závěru však zazdil velmi špatnou koncovkou samostatný únik.

střídání:

H. Elliott (8) – Harvey šel na hřiště v poločase za zraněného Trenta. Na pravém kraji zálohy zahrál velmi dobře. Naši ofenzivu rozhodně rozhýbal a hlavně dvěma skvělými asistencemi pomohl tento duel strhnout na naší stranu.

Gakpo (6) – Dostal na hřišti jen šest minut, v té době jsme již spíše jen drželi míč a nic extra nestihl.

Tsimikas, McConnell, Clark nehodnoceni, všichni přišli jen na pár vteřin.