Vydřená výhra před rekordní návštěvou. Liverpool porazil Burnley 3:1

21
1627
Liverpool FC se raduje z gólu L. Díaze (vlevo). Vedle Curtis Jones a Wataru Endō. (foto: twitter.com)

Navýšená kapacita Anfieldu pomohla k vítězství Liverpoolu nad předposledním celkem tabulky Premier League, konečně se trefil D. Núñez.

PL 23/24 (10.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - BURNLEY FC 3:1 (1:1)

góly: 31. Jota (Alexander-Arnold), 52. L. Díaz (H. Elliott), 79. D. Núñez (H. Elliott)- 45. D. O´Shea
ŽK: 19. Quansah, 33. Endõ, 39. Klopp, 69. D. Núñez - 14. O'Shea, 26. Brownhill, 55.Kompany
ČK:
rozhodca: Tim Robinson
TV: Canal+ Action (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Kelleher - Alexander-Arnold (46. H. Elliott), Quansah, van Dijk, An. Robertson (90+7. Tsimikas), A. Mac Alister (90+7. Clark), Endō (90+6. McConnell), C. Jones, Jota, Núñez, L. Díaz (82. Gakpo)

lavička: Adrian, Mrozek - C. Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, Clark, McConnell, Koumas

BFC zostava

Trafford - Assignon (81. Massengo), D. O´Shea, Esteve (80. Vitinho), Delcroix, Brownhill, Berge, A. Ramsey, Odobert, Fofana, Amdouni (86. Bruun Larsen)

lavička: Murić - Cork, Rodriguez, Benson, Ekdal, Vitinho, Cullen, Bruun Larsen, Massengo

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve 24. kole Premier League nad Burnley 3:1. O všechny tři góly Liverpoolu se postaral útočný trojzubec, který si góly rozdělil rovnoměrně. Zápas byl mimo jiné zajímavý rekordní návštěvností, která téměř překonala hranici 60 000 diváků (přesný počet: 59 896). Aktuální rekord v návštěvnosti ligového zápasu Liverpoolu se datuje až do roku 1949, kdy bylo na Anfieldu přítomno lehce přes 58 000 fanoušků.

Samotný úvod zápasu sice přinesl šance na obou stranách, blíže vstřelenému gólu však byla družina V. Komapyho. Zaplněnému Anfieldu udělal radost ve 31. minutě T. Alexander-Arnold, který přesným centrem od rohového praporku našel hlavu D. Joty a ten z několika metrů rozvlnil síť branky J. Trafforda.

O studenou sprchu pro Liverpool se těsně před koncem poločasu postaral J. Brownhill, který skvěle zahraným rohovým kopem našel hlavu D. O’Shea. Náběh Irského obránce, který hlavičkou uklidil míč do pravého horního rohu branky, nedokázal zachytit jak W. Endo, tak ani L. Diaz. 45. minuta a Burnley srovnalo stav zápasu.

Druhý poločas přinesl jednu změnu v sestavě Liverpoolu. Do druhého poločasu nezasáhl T. Alexander-Arnold, kterého nahradil H. Elliott. Na hřišti si H. Elliott prohodil pozici s C. Jonesem, který se přesunul na pozici pravého beka.

Právě zmíněný H. Elliott si již v 52. minutě našel odražený míč a lehce nadzvednutým centrem do 16-tky našel L. Diaze, který z bezprostřední blízkosti vrátil Liverpoolu vedení.

64. minuta a po chybě J. Quansaha se do velké příležitosti dostal D. Datro Fofana, který však z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat C. Kellehera. Dorážející W. Odobert minul odkrytou bránu a skóre zápasu se neměnilo. D. Datro Fofana se neprosadil ani o 3 minuty později, kdy svoji střelu na vzdálenější tyč nasměroval o pár centimetrů vedle.

71. minuta přinesla šanci Liverpoolu. Po zajímavém brejku pálil D. Jota na vzdálenější tyč, jeho pokus však zneškodnil vynikajícím zákrokem J. Trafford. O minutu později se po rohovém kopu dostal k míči J. Quansah a svojí střelou z otočky minul jen těsně bránu.

Skóre se měnilo po rohovém kopu, kdy se k míči dostal H. Elliot a přesným centrem našel D. Núñeze. Uruguayský útočník sice hlavičkoval trochu ze záklonu, jeho hlavička však byla dobře umístěna a skákající J. Trafford se po míči natahoval marně.

Parádním výkonem zaujal H. Elliott, který dnes skvěle fungoval, jako spojka mezi zálohou a útokem. Svojí energií dokázal nabourat stabilní defensivu The Clarets a ke skvělému výkonu přidal jednu asistenci. Za zmínku jistě stojí i několik zákroků C. Kellehera, který nás dneska dokázal podržet, hlavně za ošemetného stavu 2:1, kdy se Burnley dostalo do několika příležitostí.

Síce to nebude po repre pauze, no LFC je opäť dopriaty ligový výkop v sobotu bezprostredne popoludní. Stretnutie na pôde Brentfordu je na programe 17.2. so začiatkom o 13.30 h.