LFC – Chelsea 4:1, hodnotenie hráčov: Top class výkon tímu i individualít ako sú C. Bradley, A. Mac Allister, Jota, L. Díaz, Szoboszlai i smoliar D. Núñez

33
1643
Radosť Dominika Szoboszlaia a Conora Bradleyho. (foto: twitter.com)

Famózny výkon The Reds a všeobecná spokojnosť. Liverpool po dlhej sérii konečne Chelsea zdolal.

PL 23/24 (31.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Chelsea FC 4:1 (2:0)


góly: 23. Jota (C. Bradley), 39. C. Bradley (L. Díaz), 65. Szoboszlai (C. Bradley), 79. L. Díaz (D. Núñez) - 71. Nkunku
ŽK: D. Núñez, I. Konaté - Caicedo. E. Fernández, Chillwell, Disasi
ČK:
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - C. Bradley (68. Alexander-Arnold), I. Konaté, van Dijk, J. Gomez (68. An. Robertson), Szoboszlai (68. H. Elliott), A. Mac Allister, C. Jones (82. B. Clark), D. Jota (68. Gakpo), D. Núñez, L. Díaz

lavička: Kelleher - Gakpo, H. Elliott, An. Robertson, Gravenberch, B. Clark, J. McConnell, Alexander-Arnold, Quansah

CFC zostava

Đ. Petrović - Disasi (46. Gusto), Badiashile, T. Silva, Madueke (46. Mudryk), Fernández, Caicedo (66. Chukwuemeka), Chilwell, C. Palmer (85. Casadei), C. Gallagher (46. Nkunku), Sterling

lavička: Bergström - Mudryk, Chukwuemeka, Nkunku, Broja, Gusto, Casadei, Deivid, Gilchrist

Alisson (7) – Veľa práce vďaka výbornej defenzíve (okej, až na Mudrykovu šancu a gól Nkunkua) nemal, zo 2 pokusy spoza 16-ky v podaní hráčov hostí pohodlne zneškodnil, šla mu rozohrávka.

C. Bradley (10) – MOTM. Famózny. Dopredu i dozadu. Sterlinga vlastne okrem 1 akcie k ničomu nepustil, Chillwella detto. V 6. min parádnym pasom vyslal do dobrej príležitosti D. Núñeza, Conor navyše pred prvým gólom Jotu výborne čítal hru práve pri akcii Chillwella, keď si narazil so Szoboszlaiom, aby jeho priamy beh s loptou po čiare k bráne premenil na asistenciu pre Jotu.

V 39. min pri brejku domácich ťažil z výbornej práce dvojice A. Mac Allister – L. Díaz a aj napriek tomu, že bol na rade aj VAR, má mladý Severný Ír na konte prvý gól v Premier League.

Conor Bradley. (foto: twitter.com)

I. Konaté (9) – Nepriechodný, výborne rozohrával, istý si na lopte, pokojný.

van Dijk (8) – Líder obrany nemal v I. polčase s hráčmi súpera problém. Istota zadných radov. V druhom fauloval v 74. min vo vlastnom pokutovom území Nkunkua, Tierney ale penaltu v prospech Chelsea nezapískal. Tri minúty predtým spoločne s A. Mac Allisterom nechal až príliš laxne skórovať Nkunkua.

J. Gomez (8) – Opäť raz naľavo, opäť raz veľmi veľmi dobrý. Často aj ako inverted left back v strede poľa.

Remízová séria je pasé. Výborní The Reds zničili Chelsea 4:1. Smoliar D. Núñez 4x (!!!) nastrelil bránkovú konštrukciu

Szoboszlai (9) – Po zranení premiérovo v základe, veľmi platný v medzihre, pressingu i vytváraní šancí. Priame kopu a ani všetky rohy mu síce nevyšli, čo nevadí, veď v 65. min hlavou dával na priebežných 3:0.

A. Mac Allister (10) – Skvelý. V priamom súboji s Caicedom, ktorého vlastne v Liverpoole supluje na poste šestky, bol tak o parník lepší. Vymazal tvorcu hry súpera E. Fernándeza. V 86. min po súboji koleno na koleno s Casedeiom sme sa viacerí riadne naplašili, veď Argentínčan zostal v bolestiach na zemi, duel ale napokon dohral.

Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

C. Jones (9) – Výborný. Pressing, výstavba akcií, medzihra. Veľmi dobre pomáhal eliminovať E. Fernándeza i celkovo zálohu hostí. Špičkový výkon.

D. Jota (9) – Vynikajúci v pressingu i pohybe, bol ako komár, ktorý nedá hosťujúcim hráčom dýchať. V 23. min sa predral cez dvojicu Badiashile – T. Silva a aj za pomoci šťastia sa dostal v 16-ke až ku gólovému zakončeniu.

Niekoľkokrát v nebezpečnom území pred 16-kou súpera obral hostí o loptu. Nešetril krokom, vynikajúci výkon.

D. Núñez (9) – Enormná aktivita Uruguajčana, veď už za prvú štvrťhodinu 5x strieľal na súperovu bránu, kvalitne pressoval, vedel loptu podržať. Darwin ale 4x (!!!) nastrelil bránkovú konštrukciu, raz z penalty v závere I. polčasu.

Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Nezlomilo ho to ale a v 79. min prihral L. Díazovi na gól. Skvelý charakter, skvelý a neúnavný pressing i pohyb, veľký problém pre obranu CFC.

L. Díaz (9) – Vlastne permanentnou hrozbou pre súpera. V 79. min dostal loptu za Petrovića. Aktívny v pressingu i medzihre, vedel sa vrátiť, pomôcť aj v defenzívnej činnosti.

 

striedania:

Gakpo (7) – Naskočil do zápasu viac než fajn. Vedel potiahnuť loptu, bol pre hostí problémom. V 77. min pálil spoza 16-ky z otočky meter vedľa.

H. Elliott (7) – Ako náhradník je vlastne vždy v tejto sezóne platný. A tak tomu bolo aj teraz. Aktívny v pressingu, ponúkal sa do voľného priestoru, vedel presne rozohrať. V 75. min po brvne D. Núñeza pálil z hranice 16-ky, ale Petrović vytiahol výborný zákrok.

An. Robertson (6) – Naberá po dlhodobom zranení herný rytmus a je to vidieť.

Alexander-Arnold (6) – Po trávniku sa vlastne len prechádzal, platný ale v medzihre, vo výstavbe.

B. Clark (nehodnotený)