Prestupová zima 2024: Liverpool nenakupoval. Carvalho v Lipsku skončil. Skončil rovnako, ako N. Phillips v Champinship, Beck je späť v Dundee

52
5589
(foto: Twitter.com)

Priebežný súhrn toho, ako si The Reds počínajú na zimnom prestupovom trhu. (AKTUALIZOVANÉ, 2.2.!!!)

Zimné prestupové okno 2024 bolo pre kluby z Premier League (ďalších anglických súťaží a Škótska) otvorené od 1.1. do 1.2. 2024 do polnoci. Platí to aj pre popredné európske súťaže.

Prišli

(8) Rhys WILLIAMS - Port Vale (návrat z hosťovania), Anderson ARROYO - Andorra FC (návrat z hosťovania), Billy KOUMETIO - Dunkerque (návrat z hosťovania), Calvin RAMSAY - Preston (návrat z hosťovania), James BALAGIZI - Wigan (návrat z hosťovania), Nathaniel PHILLIPS - Celtic (návrat z hosťovania), Rhys WILLIAMS - Aberdeen (návrat z hosťovania), Owen BECK - Dundee (návrat z hosťovania), Fábio CARVALHO - RB Lipsko (návrat z hosťovania)

Odišli

(11) Anderson ARROYO - Burgos (hosťovanie), Billy KOUMETIO - Blackburn (hosťovanie), Nathaniel PHILLIPS , Owen BECK - Dundee (hosťovanie), Calvin RAMSAY - Bolton (hosťovanie), James BALAGIZI - Kilmarnock (hosťovanie), Rhys WILLIAMS - Port Vale (hosťovanie), Paul GLATZEL - Swindon, Luke CHAMBERS - Wigan (hosťovanie), Fábio CARVALHO - Hull City (hosťovanie), Vítězslav JAROŠ - Sturm Graz (hosťovanie), Marcelo PITALUGA - St. Patrick's (hosťovanie)

pozn. nižšie v článku je aktualizovaný PRESTUPOVÝ SÚHRN potvrdených transfer info!!!

Liverpool sa počas januára a ani v prvý februárový deň, ktorý mal prívlastok deadline day, nijako obzvlášť nečinil. Do seniorského kádra nepribudol nikto, čachre sa diali len pri pendlovaní mladíkov z jedného hosťovania na druhé.

Raritou i smoliarom je Rhys Williams, ktorému vôbec nevyšlo hosťovanie v Aberdeene, LFC ho preto stiahol a v polovici januára poslal do Port Vale, mladý stopér sa ale v závere mesiaca zranil a aj jeho druhá hosťovačka sa skončila.

Zaujímavým je aj situácia okolo Owena Becka. Mladý ľavý obranca bol od začiatku 23/24 v Dundee FC, kde hrával v základe.

Liverpool ho ale 1.1. 2024 povolal späť (kvôli maródke An. Robertsona a Tsimikasa), aby ho Klopp dokonca v dueli s Bournemouthom (4:0) na pár minút v závere duelu nasadil, čo evokovalo, že si už v tejto sezóne poriadne nezahrá (predsa len, An. Robertson bol blízko k návratu na trávnik, J. Gomez je v hierarchii tiež pred mladíkom), keďže sú v platnosti pravidlá UEFA, že 1 futbalista môže v konkrétnej sezóne hrať len v 2 tímoch.

The Reds ale napokon situáciu vyriešili šalamúnsky a v závere prestupového obdobia poslali Becka späť do Škótska – do Dundee FC.

Fábio Carvalho sa po tom, ako sa nepresadil v RB Lipsko dohodol s Hullom City, v Championship by mal hrávať, na novom pôsobisku už dokonca aj skóroval. Nathaniel Phillips si to tiež namieril do II. najvyššej súťaže Anglicka, keď sa po neúspešnom pôsobení v Celticku dohodol s Cardiffom.

PRESTUPOVÝ SÚHRN

🔴 2.2. 24 >> Arroyo do Burgosu

V LFC úplne nevyužitý Anderson Arroyo sa na hosťovaní do konca sezóny dohodol s účastníkom druhej najvyššej súťaže Španielska Burgosom.

Vľavo Anderson Arroyo s dresom Burgosu. (foto: twitter.com)

🔴 1.2. 24 >> Koumetio si zahrá v Championship

Mladý stredný obranca Billy Koumetio dohrá sezónu v druholigovom Blackurne.

Billy Koumetio. (foto: liverpoolfc.com)

ℹ️ 1.2. 24 >> Zranený R. Williams sa po druhá raz v priebehu mesiaca vracia do LFC

Liverpool 16.1. oznámil, že Rhys Williams dohrá sezónu v League One, konkrétne v drese Port Vale. Podľa oficiálnych správ sa ale mladý stopér kvôli zraneniu predčasne vrátil do domovského klubu.

Rozsah zranenia nie je známy, a tak sa ani nevie, či bolo hosťovanie ukončené natrvalo, alebo len prerušené, aby sa o Rhysa mohol starať kvalitnejší lekársky personál, ako je tomu v tíme treťoligistu.

🔴 29.1. 24 >> N. Phillipsa zlákal Cardiff 

Nathaniel Phillips sa na hosťovaní do konca 23/24 dohodol s druholigovým Cardiffom City.

Jedno (viď nižšie), konkrétne v glasgowskom Celticu, mu už v tejto sezóne nevyšlo.

Nat Phillips v drese Cardiffu. (zdroj: twitter.com)8

 

🔴 29.1. 24 >> Beck späť do Dundee FC

21-ročný ľavý bek Owen Beck sa po návrate z hosťovania v Dundee FC v Liverpoole dlho nezdržal a zakrátko sa do tímu škótskeho prvoligistu vracia.

Podľa pravidiel UEFA môže hráč počas jednej sezóny byť na súpiske maximálne troch tímov, ale hrať len za 2, LFC to teda v Beckovom prípade vymyslel šarlatánsky a mladíka poslal späť do Dundee.

Dôvodom je, samozrejme, aj to, že sa uzdravil Andy Robertson a jeho backup na ľavého obrancu Kostas Tsimikas je blízko uzdraveniu, navyše Joe Gomez sa ako záskokár v ostatných týždňoch veľmi dobre na ľavej strane defenzívy osvedčil.

Owen Beck v drese Dundee FC. (foto: twitter.com)

🔴 29.1. 24 >> Ramsay do III. ligy

Calvin Ramsay dohrá sezónu 23/24 v tíme účastníka League One Boltone Wanderers.

Calvin Ramsay. (foto: twitter.com)

🟢 26.1. 24 >> Arroyo sa vrátil do LFC 

24-ročný kolumbijský obranca Anderson Arroyo ukončil hosťovanie v Andorra FC a je späť v Liverpoole.

Anderson Arroyo. (foto: Twitter)

🔴 26.1. 24 >> Schmadtke v LFC končí 

Posledný deň januárového prestupového okna bude záverečným pre Jörga Schmadtkeho v pozícii športového riaditeľa.

Jörg Schmadtke (foto: Twitter)

🔴 24.1. 24 >> Balagizi do Kilmarnocku

Dobré vzťahy medzi LFC a škótskym Kilmarnockom vyústili do dohody o príchode ďalšieho z hráčov Merseysiders.

20-ročný ofenzívny futbalista James Balagizi sa s účastníkom najvyššej škótskej súťaže dohodol na hosťovaní do konca sezóny.

James Balagizi. (foto: twitter.com)

🔴 16.1. 24 >> R. Williams do 3. ligy

Rhys Williams sa po ukončení hosťovania v Aberdeene v Liverpoole dlho neohrial a aktuálne sa už dohodol na ďalšom. Sezónu 23/24 dohrá v Anglicku v tíme účastníka League One Port Vale.

Rhys Williams. (foto: twitter.com)

🟢 16.1. 24 >> Návrat Koumetia

Stopér Billy Koumetio je pomerne prekvapujúco späť v Liverpoole. Klub ho stiahol z hosťovania v druholigovom francúzskom Dunkerque a to aj napriek tomu, že za Les Maritimes nastúpil 7x z posledných 9 duelov v základnej zostave.

Billy Koumetio. (foto: twitter.com)

🔴 15.1. 24 >> 19-ročný gólman zostáva v 7. lige

Luke Hewitson zotrvá na hosťovaní v tíme 7. najvyššej súťaže (Northern Premier League) Stalybridge Celtic do konca 23/24.

Luke Hewitson. (foto: twitter.com)

🟢 15.1. 24 >> Ramsay sa vrátil do Liverpoolu

Calvin Ramsay skončil na hosťovaní v druholigovom Prestone, kde odohral len zápas a pol. Liverpool ho teda sťahuje.

Škótsky mladík, ktorý mal byť backupom za Alexandra-Arnolda, má obrovskú smolu a dá sa povedať, že aktuálne kopíruje druhú polovicu sezózy 22/23, kedy si vážne poranil koleno, čo ho zo zápasového diania vyradilo až do leta. Po príchode do Pretonu sa situácia vlastne zopakovala a ex-obranca Aberdeenu od začiatku augusta až do konca novembra opäť laboroval s kolenom a aj keď nešlo o tak vážne zranenie, ako sezónu predtým, nepodarilo sa mu dostať do zostavy The Lilywhites.

Calvin Ramsay. (foto: liverpoolfc.com)

🔴 12.1. 24 >> Glatzel po 13 rokoch opúšťa The Reds

Bol v Liverpool od deviatich rokov, dnes ale bývalý kapitán LFC U18 Paul Glatzel, s ktorou aj v 18/19 vyhral FA Youth Cup, nadobro opúšťa tím od rieky Mersey a bude pôsobiť vo Swindone Town.

Prestup do 4. najvyššej súťaže Anglicka prichádza aj potom, ako Galtel, svojho času pravidelný strelec, prešiel 2 ťažkými zraneniami kolena v priebehu 2,5 roka.

Paul Glatzel. (foto: twitter.com)

🔴 12.1. 24 >> Chambers sa dohodol s Wiganom

19-ročný rodák z Prestonu Luke Chambers dohrá sezónu 23/24 v tíme účastníka League One Wigan Athletic. Ľavý bek hral doposiaľ prevažne za U21, resp. juniorské výbery, v áčku má na konte 4 zápasy s herným prídelom na úrovni 139 minút.

Luke Chambers. (foto: twitter.com)

🔴 10.1. 24 >> Carvalho v LFC nezostáva

Fábio Carvalho sa po ukončení hosťovania v RB Lipsku takmer okamžite sťahuje do tímu účastníka II. najvyššej anglickej súťaže Hullu City, kde zotrvá do konca 2023/24.

Fábio Carvalho. (foto: wearehullcity.co.uk)

🔴 9.1. 24 >> Jaroša na pol sezóny do Rakúska

Českého gólmana Vítězslava Jaroša zlákal Sturm Graz. Mladý futbalista podpísal s LFC nový kontrakt a okamžite na to putuje na hosťovanie do konca sezóny.

„Okrem iného je to gólman, ktorý odchytal ME do 21 rokov, myslím, že v ňom máme excelentné riešenie našej otázky,“ hovorí športový riaditeľ Sturmu Andreas Schicker narážajúc na to, že sa dlhodobo zranila klubová jednotka Kjell Scherpen.

Vítězslav Jaroš. (foto: Twitter)

🔴 5.1. 24 >> Pitaluga do Írska 

21-ročný brankár Marcelo Pitaluga strávi druhú polovicu 23/24 v írskom klube St. Patrick’s Athletic. 

Brazílsky futbalista pred odchodom na hosťovanie podpísal s LFC viacročný kontrakt.

Marcelo Pitaluga. (liverpoolfc.com)

🟢 4.1. 24 >> Balagizi sa vrátil do LFC

Ofenzívny futbalista James Balagizi sa vrátil z neúspešného hosťovania vo Wigane. V tíme Athletic odohral len 7 duelov s priemerom 18,5 min na zápas. Navyše od 7.10. nebol 15x v rade v zápasovej nominácii.

James Balagizi. (foto: Twitter)

🟢 3.1. 24 >> Nat Phillips v Celticu dohral

26-ročný stredný obranca Nathaniel Phillips sa po polsezónnom hosťovaní v Celticu vrátil do Liverpoolu. 

V glasgowskom tíme odohral len približne 300 minút.

O jeho budúcnosti sa rozhodne v najbližšom čase.

Nathaniel Phillips. (foto: Facebook)

🟢 3.1. 24 >> Rhys Williams je späť v LFC

Po výrazne neúspešnej polsezóne na hosťovaní v Aberdeene, kde Rhys Williams odohral len jeden zápas, sa 22-ročný stopér sťahuje späť na Anfield.

Je ale výrazne otázne, či je v Kloppových plánoch.

Rhys Williams. (foto: Twitter)

🟢 1.1. 24 >> LFC stiahol Becka

Owen Beck, ľavý obranca, ktorý strávil polsezóny v Dundee FC, kde odohral 20 zápasov s bilanciou 2 góly  + 2 asistencie, je späť na Merseyside. LFC týmto ťahom rieši krízu na tomto poste, veď sa čerstvo dlhodobo zranil Tsimikas a rovnako tak dlhší čas pauzuje Andy Robertson.

Owen Beck. (foto: Twitter)

🟢 31.1.  23 >> Carvalhovo hosťovanie v Lipsku je pasé

Pôvodne malo trvať do konca 23/24, napokon sa ale veci pohli opačným smerom a portugalský Internacionál Fábio Carvalho je po tom, ako sa v RB Lipsko vôbec nepresadil, späť v Liverpoole. 

Fábio Carvalho. (foto: Twitter)