LFC – Darmstadt 3:1, hodnotenie hráčov: Energickí L. Díaz a Doak, miesto si zastal aj Salah

219
3191
Mohamed Salah a Diogo Jota. (foto: Twitter)

The Reds majú za sebou prípravu na sezónu 2023/24, generálkou pred jej štartom bol duel s Darmstadtom. Dajme si hodnotenie hráčov.

Príprava 23/24 (7.8.), Deepdale, Preston

LIVERPOOL FC - Darmstadt 98 3:1 (2:1)


góly: 5. Salah (L. Díaz), 8. Jota (Salah), 59. L. Díaz (Szoboszlai) - 10. Honsak
ŽK: Szoboszlai
ČK:
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG), Nova Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (74. Quansah), I. Konaté (60. J. Gomez), van Dijk (60. Matip), An. Robertson (60. Tsimikas), Mac Allister (74. McConnell), Szoboszlai (60. H. Elliott), Gakpo (74. C. Jones), Salah (60. Doak), Jota (60 .D. Núñez), L. Díaz (74. Scanlon)

lavička: Adrián, Kelleher - J. Gomez, D. Núñez, C. Jones, H. Elliott, Tsimikas, Matip, B. Clark, Scanlon, Doak, McConnell, Quansah

D98 zostava

Schuhen (68. Brunst-Zöllner) - Zimmermann (46. Maglica), Riedel (68. Isherwood ), Klarer (68. Ronstadt), Karić (68. A. Müller), Nürnberger, Mehlem (85. Torsiello), F. Holland (68. J. Müller), Hornby (46. Vilhelmsson), Honsak (46. Stojilković), Manu (46. Schnellhardt)

lavička: Brunst-Zöllner - Isherwood , Schnellhardt, A. Müller, Vilhelmsson, Stojilković, Torsiello, J. Müller, Ronstadt, Maglica

Alisson (7) – Sem-tam sa len udivene prizeral, aké diery dokážeme mať v defenzíve.

Alexander-Arnold (5) – Nešlo mu to proti Bayernu (3:4) a ani teraz v dueli proti ďalšiemu bundesligistovi. Opäť pri ofenzívnych akciách ako inverted right back, ale tentoraz málo na lopte, viac na kraji obrany a hlavne celkom viditeľne stratený a psychicky asi aj dole. Na druhej strane mal po odchode van Dijka na ruke premiérovo v prvom tíme LFC kapitánsku pásku.

I. Konaté (6) – Ako keby nebol plne sústredený, pri niektorých akciách súpera mohol reagovať skôr. V závere prvého polčasu urobil na vlastnej 16-ke faul, čo ale súper nevyužil.

van Dijk (7) – Lepší zo stopérskej dvojice, ale že by to bol nejaký super výkon, to nie.

An. Robertson (5) – Ak hráme s Alexandrom-Arnoldom v strede zálohy a tým pádom na troch stopérov, je vidieť, že Škót sa v tomto rozostavení necíti úplne komfortne.

Rozpačitý výkon v sezónnej generálke. Liverpool porazil bundesligový Darmstadt 3:1

Mac Allister (7) – Kvalitný s loptou na nohe, tvoril hru, kombinoval, aj mal jednu nebezpečnú strelu, ktorá, žiaľ, skončila tak meter a pol vedľa.

Szoboszlai (6) – Energický, snaživý, súboje nevypúšťal, mal aj možnosť na skórovanie (spoza 16-ky ale mieril len do priestoru, kde stál gólman, pozn.), L. Díazovi prihral z rohu na gól, ale na druhej strane to nebol nijako oslnivý výkon.

Gakpo (7) – Ľavá záloha mu nesedí až tak ako post stredného útočníka. Pár súbojov zvládol, pár krát vyviezol loptu, nebezpečne vystrelil. Celý čas ale príkladne bojoval a pre Kloppa teda je jednou z možností do záložnej rady.

Salah (7) – Dal gól ako prvý, na druhý liverpoolsky prihral, lebo výborne pressoval, resp. čítal hru. Mo definitívne prihráva viac, ako v minulosti. Naopak, kombinácie so spoluhráčmi do zahusenej obrany väčšinou nič nepriniesli.

Jota (6) – V 8. min dal po chybe nemeckého tímu a pressingu Salaha ľahký gól, snažil sa, dobre sa hýbal, ale kombinačne to musí byť lepšie.

L. Díaz (8) – Niekedy mal loptu pridlho na nohe, ku gólu mu po polhodine hry chýbali centimetre. Luis ale bojoval, pomáhal obrane i zálohe, bol agilný, pohyblivý, chcel hrať a napokon sa dočkal. V 59. min po Szoboszlaiovom rohu parádne pätou za pomoci brvna skóroval.

Trent Alexander-Arnold s kapitánskou páskou. (foto: Twitter)

striedania:

J. Gomez (6) – Štvrťhodinu na stopérovi, potom na pravej obrane, len pokrývajúci celú  stranu. Výkon, ktorý zaujal nábehmi za obranu. Joe nič nepokazil, nič zásané neurobil, takže nomináciu na lavičku má vo vrecku.

D. Núñez (6) – 2x nebol ďaleko od gólu, napokon ale neskóroval. Po tom, ako kvalita zišla z trávnika sa mu nedostalo dostatočnej podpory.

H. Elliott (7) – Pohyblivý, agilný, tvoril hru, kombinoval.

Tsimikas (7) – Na rozdiel od Robertsona mal na trávniku iné úlohy. Podporoval útok, sympaticky sa snažil, ukázal, že môže byť pre tím platný.

Matip (6) – 2x vyviezol loptu až pred 16-ku, dokonca v jednom prípade aj odcentroval, ale to zrovna nebol highlight jeho kariéry. Vzadu bez väčšej práce.

Doak (8) – Nebyť zbrklejšej koncovky (či už pri streľbe, alebo prihrávkach), tak sme vďaka jeho energickosti, rýchlosti, nebojácnosti, zdravej drzosti a skills mohli dať aj o 2-3 góly viac. Ben rozhodne púta pozornosť.

C. Jones (nehodnotený)

Scanlon (nehodnotený) – Po príchode na trávnik výborným pressingom vytvoril šancu pre D. Núñeza

Quansah (nehodnotený)

McConnell (nehodnotený)