LFC – Fulham 4:3, hodnotenie hráčov: Dráma, ktorá sa vryla do pamätí, ponúkla skvostné góly i nápor na nervy

21
1704
Trent Alexander-Arnold (foto: Twitter)

Zápas 14. kola Premier League ponúkol parádnu drámu so šťastným koncom pre The Reds.

Premier League 23/24 (30.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Fulham FC 4:3 (2:2)


góly: 20. Alexander-Arnold (Szoboszlai), 39. A. Mac Allister, 87. Endō (Salah), 88. Alexander-Arnold - 24. H. Wilson, 45.+3 Tete, 80. De Cordova-Reid
ŽK:
ČK:
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Canal+ Sport 3 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Kelleher - Alexander-Arnold, Matip (68. I. Konaté), van Dijk, Tsimikas, A. Mac Allister (64. J. Gomez), Szoboszlai (64. Gakpo), Gravenberch (83. Endō), Salah, D. Núñez, L. Díaz

lavička: Adrián - J. Gomez, Endō, I. Konaté, C. Jones, Gakpo, H. Elliott, Doak, Quansah

FFC zostava

Leno - Tete (74. Castagne), Ream, Bassey, A. Robinson, H. Reed (90. C. Vinícius), Palnihna, Iwobi (74. De Cordova-Reid), A. Pereira (62. Cairney), H. Wilson (62. Willian), R. Jiménez

lavička: Rodák - Tosin, Ballo-Touré, Castagne, Lukić, Cairney, De Cordova-Reid, Willian, C. Vinícius

Kelleher (5) – Dostal 3 góly, navyše chytil asi len 1 príležitosť súpera. Pri góloch ale mal aj smolu.

Alexander-Arnold (9) – Od 64. minúte prešiel z postu invertovaného pravého beka do stredu zálohy a v 88. min rozhodol o troch bodoch pre LFC. V 20. min ukážkovo trafil z priameho kopu, v 88. min spoza 16-ky.

Vice-kapitán bol veľmi dobrý v medzihre a klinický v dôležitých momentoch. MOTM.

Na druhej strane ale treba povedať, že pri vyrovnaní The Cottagers na 1:1 nebol v obrane dostatočne sústredený.

Matip (7) – Pár súbojov vyhral, pôsobil pokojne. V 68. min sa ale zranil a ako dlho bude pauzovať je síce otázne, ale v jeho prípade sa dá predpokladať, že to bude aspoň zopár týždňov.

van Dijk (9) – Zvládol množstvo súbojov, R. Jiméneza miestami dokonale vygumoval. Ukážkový výkon skippera, 9 preruršení akcie súpera. Na druhej strane sme ale pod jeho vedením defenzívy dostali 3 góly.

Tsimikas (8) – De Cordova-Reid dával v 80. min na 3:2 z pohľadu Fulhamu, pričom nevysoký futbalista hostí preskočil práve Kostasa. Ak by duel skončil takto, dal by som Kostasovi o bod nižšiu známku. Na druhej strane ale pred rozhodujúcim gólom Alexandra-Arnolda výrazne znepríjemnil odvrátene lopty z vlastnej 16-kjy práve De Cordova-Reidovi, čo bolo viac než dôležité.

Grék bol nadpriemerný vo viacerých činnostiach. kvalitne si kryl loptu, podporoval ofenzívu, až na výnimky bol výborný smerom dozadu. Obetavý výkon, jeden z jeho najlepších v liverpoolskom drese.

Duel, ktorý si zapamätáme! 4 učebnicové góly LFC, o výhre 4:3 nad Fulhamom rozhodol v závere Alexander-Arnold

A. Mac Allister (7) – V I. polčase toho veľmi veľa nabehal, v 39. min dal gól týždňa, keď z cca 25 m z halfvoleja trafil ľavý horný roh Lenovej brány.

Kvalitný v medzihre, pozične ale o čosi slabší.

Szoboszlai (6) – Dva strelecké pokusy z úvodu druhej 45-minútovky sa neskončili úspechom, pri prechode do ofenzívy sem-tam zbytočne šetril krokom či spomalil hru.

Gravenberch (6) – Podobne ako Szoboszlai. Priemerný výkon, ale za to bojovný.

Salah (7) – V 53. min ponúkol čistú šancu D. Núñezovi, v 61. min rovnako tak vyzval prihrávkou hlavou Uruguajčana k zakončeniu. Vedel podržať loptu, bol hrozbou, permanentne na seba viazal aspoň 2 protihráčov. Asistencia pri Endōvom góle sa ráta tiež.

D. Núñez (8) – Spoločne s Tsimikasom asi najbojovnejší hráč na strane domácich. Aj keď nevyužil dve výborné šance, nevypúšťal súboje, opakovane si hľadal miesto, nabiehal, pred víťazným gólom Alexandra-Arnolda, ktorému o.i. predchádzala Gakpova strela, sledoval loptu a z čiary ju poslal pred bránu, čo bolo viac než dôležité.

Energický, zanietený, nechýbala mu chuť so zápasom niečo spraviť.

L. Díaz (7) – Bojovný, vedel podržať loptu, viackrát faulovaný, ale Attwell a spol. mali zahmlené.

Vľavo Alexis Mac Allister a
Darwin Núñez sa tešia z gólu. (foto: Twitter)

striedajúci:

J. Gomez (6) – V 64. min nahradil na pravej strane obrany Alexandra-Arnolda a aj s jeho úlohami. Miestami sa nám teda stalo, že hru v strede poľa tvorili práve táto dvojica, čo ešte pred pár mesiacmi bolo úplne nemysliteľné.

Joe bol poctivý, neuhol zo súbojov.

Gakpo (7) – Úlohu po príchode na trávnik mal zrejmú, otvárať priestory a prípadne sa aj pokúsiť zakončiť. Stalo sa tak práve v 88. minúte, keď Leno jeho ranu z hranice pokutového územia vyrazil, D. Núñez loptu vrátil pred bránu, aby napokon z kopačky Alexandra-Arnolda skončila v bráne.

I. Konaté (6) – V 68. min nahradil zraneného Matipa, niekedy ťažkopádny až nemotorný, ale na druhej strane ale dobre čítajúci hru a fyzicky veľmi nepríjemný.

Endō (8) – Síce bol na trávniku ani nie štvrťhodinu a hráčov s takýmto hracím časom väčšinou nehodnotím, Wataru pomohol otočiť duel. V 87. min vyrovnal gólom do vinkla na 3:3, krátko predtým bola jeho strela spoza 16-ky zrazená na roh. Stačí. A palec hore k tomu.