LFC – Leicester 3:1, hodnotenie: H. Elliott príkladný, hanbiť sa nemajú prečo ani Szoboszlai, C. Jones či Quansah

23
1499
Zľava Jarell Quansah, Diogo Jota, Darwin Núñez a Cody Gakpo. (foto: Twitter)

Po poctivom výkone plnom kvalitného pohybu, pressingu a napokon aj utešených gólov je Liverpool vo 4. kole Ligového pohára.

League Cup 23/24 (27.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leicester City FC 3:1 (0:1)

góly: 48. Gakpo (Gravenberch), 70. Szoboszlai (Endō), 89. Jota (Quansah) - 3. McAteer
ŽK: Endō - R. Pereira, Choudhury
rozhodca: Tim Robinson
TV:

Kelleher - C. Jones, (79. Bajčetić), I. Konaté, Quansah, Tsimikas (90. L. Chambers), Endō, Gravenberch (65. Szoboszlai), H. Elliott, Doak (65. D. Núñez), Gakpo, Jota

lavička: Adrián - van Dijk, L. Díaz, Szoboszlai, D. Núñez, Mac Allister, Matip, Bajčetić, L. Chambers

LCFC zostava

Stolarczyk - R. Pereira, Souttar, Coady, Hustin, Y. Akgün (64. Dewsbury-Hall,), Choudhury, Casadei (57. Ndidi), Albrighton (64. Fatawu), McAteer, Ịheanachọ (64. Daka)

lavička: Hermansen - Faes, Vestergaard, Winks, Ndidi, Dewsbury-Hall, Fatawu, Mavididi, Daka

Kelleher (7) – Za gól nemohol, 20 min pred koncom výborne vybehol pri dlhej lopte za obranu na Ịheanacha. Pokojný a istý pri rozohrávke aj vysokých loptách.

C. Jones (8) – V zápise ako pravý bek (invertovaná pozícia smer stred bola zrejmá, pozn.), navyše mal  na ruke kapitánsku pásku. V prvej štvrťhodine na svojej strane veľmi dobre kombinoval s H. Elliottom a Doakom, dopredu platný, dozadu tiež.

I. Konaté (8) – Návrat Francúza do základnej zostavy. Ibou bol silný v osobných súbojoch, v zásade nemal problém.

Opäť obrat, opäť 3:1, navyše utešené góly. Liverpool porazil Leicester 3:1 a v Carabao Cupe ide ďalej

Quansah (8) – V nastavenom čase prvého polčasu krásnym diagonálnym pasom našiel na 16-ke súpera iného mladíka Doaka, žiaľ, z akcie nebolo po zásahu Justina nič. Vzadu si bol istý, zbieral lopty i skúsenosti. V 74. min výborne zasiahol vo vlastnej 16-ke. Navyše  vďaka poctivej práci prišiel k premiérovej asistencii v prvom tíme, keď v 87. min zvládol súboj s R. Pereirom a v 16-ke presne našiel Jotu.

Tsimikas (6) – Pred gólom McAteera prepadol v strede poľa, keď stratil loptu a pomohol tak súperovi k brejku do rozhodenej obrany. V 22. min krásnou loptou našiel na zadnej tyči Gakpa, ale ten výbornú šancu nepremenil. Grék bol inak priemerný až podpriemerný.

Endō (7) – V strede poľa zviedol množstvo súbojov, 5. min dokonca ponúkla jeho pokus spoza 16-ky, ktorý tesne minul bránu. V prvom polčase bol miestami o čosi pomalší, ako by sa žiadalo. Po zmene strán šiel výkonom hore a pri góle Szoboszlaia si pripísal prvú asistenciu na novom pôsobisku.

V červenom Harvey Elliott. (foto: Facebook)

H. Elliott (8) – Výrazne aktívny, veľmi dobre pressoval, snažil sa aj tvoriť hru. V 5. minúte nastavenia síce nedal 1000% šancu, to však jeho výkon neneguje. Harvey šiel príkladom bojovnosťou i nezlomnosťou, energie mal na rozdávanie

Gravenberch (6) – V prvej 45-minútovke nevýrazný, zasa kazil ľahké veci, hneď po zmene strán ale prihral Gakpovi na gól a ako keby z neho spadla psychická ťarcha.

Doak (7) – V prvej švrťhodine skvelý. Justin na ľavej strane obrany Leicestru si si ním nevedel rady, tínedžer zo Škótska si v 8. min pýtal penaltu, v 11. na zadnej tyči po tom, ako Jota nebo schopný zakončiť, gólmana hostí neprekonal, krátko na to nastrelil vo veľmi dobrej pozícii brvno.

Jeho rýchle nohy a drzosť boli pre súpera problémom, žiaľ, postupom času šiel jeho výkon dole. Každopádne palec hore za snahu i rýchle nohy.

Gakpo (6) – Až do gólu nevýrazný. Pár kvalitných náznakov, viac podpriemerných. V 48. min ale vyrovnal, čo sa cení i počíta, následne šiel herne hore.

Jota (6) – Spoločne s Gravenberchom v 1. polčase najslabší z našich. Po obrátke výkonom stúpol, v 95. mi navyše strelil chytrý gól, keď za pomoci žrde pätičkou poslal do brány Quansahovi prihrávku.

Dominik Szoboszlai. (foto: Facebook)

striedania:

D. Núñez (7) – Chalan je viac než snaživý, behá, pressuje a v stredu (27.9.), žiaľ, aj zahodil 2 sľubné možnosti – v 76. min zbytočne sebčil a v 87. min v jasnej šanci netrafil bránu.Jarell

Szoboszlai (8) – Dominik je skvelý a presne taký vol aj jeho víťazný gól zo 70. minúty, keď z 20 m trafil do hornej časti Stolarczykovej brány. V závere sa s +/- rovnakého miesta pokúšal skórovať opäť, tentoraz však neúspešne.

Bajčetić (6) – za cca štvrťhodinu, čo strávil na trávniku bol mimo svojho postu (na pravej obrane) poctivý, vybojoval 2 lopty, dobre čítal hru.