LFC – Man Utd 0:0, hodnotenie hráčov: Ofenzívna bieda a na konci sklamanie. Betonárov z Man Utd sme neporazili, čo mrzí

2
1173
Luis Díaz (v červenom) v súboji s Kobbiem Mainoom z Man Utd. (foto: twitter.com)

Najväčšie anglické derby ponúklo na Anfielde enormnú snahu domácich, ale aj poriadne vychýlenú mušku. Na konci je sklamanie pre Merseysiders a úsmev na tvárach herne fakt slabých hostí.

TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Tsimikas, Endō, Gravenberch (61. Gakpo), Szoboszlai (61. J. Gomez), Salah, D. Núñez (78. C. Jones), L. Díaz (78. H. Elliott)

lavička: Kelleher, Adrián - J. Gomez, C. Jones, Gakpo, H. Elliott, McConnell, Quansah, C. Bradley

MUFC zostava

Onana - Dalot, Varane, J. Evans, L. Shaw, Amrabat, McTominay, Mainoo (82. Mejbri), Antony (82. Pellistri), Garnacho (73. Rashford), Højlund

lavička: Bayindir - Mejbri, Pellistri, Gore, Kambwala, Rashford, van De Beek, Reguilón, Wan-Bissaka

Alisson (7) – Úplne istý všetkým, čo robil. A to mu musela byť väčšinu zápasu poriadna zima, veď veľa práce nemal. V 67. min skvele vychytal pri ojedinelej šanci súpera Højlunda.

Alexander-Arnold (7) – Ako inverted right back sa v prvej 45-minútovke objavil kvôli taktickému zámeru Man Utd s McTominayom a Amrabatom sporadicky. Mal pár fajn lôpt, z ktorých boli aj sľubné možnosti (16. a 28. min), v 47. min si pekne zbehol do 16-ky, ale trafil len bočnú sieť, v 66. zasa pred pokutové územie, lenže bránu tesne netrafil. Krátko na to na poslednú chvíľu vypichol loptu Garnachovi a zmaril mu jasnú šancu.

Po odchode Szoboszlaia z trávnika v 61. min sa presunul do zálohy, ale vytúžený gól to neprinieslo.

I. Konaté (7) – Miesto si zastal, bol silný v osobných súbojoch. V 76. min po roho domácich dokonca zakončil z otočky.

van Dijk (9) – Suverénny vo vzduchu. V I. polčase mal šancu po rohu Alexandra-Arnolda, kedy držaný Shawom hlavičkoval zo 6 m tesne nad.

Tsimikas (8) – Od začiatku aktívny, príkladný v pressingu, podporoval útok, plnil si úlohy smerom dozadu, obetavý, energický s chuťou vyhrať.

Je po sérii i líderstve. LFC by nedal gól ani do rána, a tak sa North-West derby s Man Utd skončilo bezgólovo

Endō (7) – Veľmi dobre čítal hru, bojovný, neuhol zo žiadneho zo súbojov. Jeden naj výkonov Wataruho v liverpoolskych farbách.

Gravenberch (5) – Úvod mal veľmi dobrý, kvalitne pressoval, dostupoval protihráčov, potom ale šiel psychicky dole, čo sa prejavilo aj na jeho pohybe, nešli mu jednoduché veci. No a aby toho nebolo málo, tak sa ešte aj zranil.

Szoboszlai (5) – Pri pressingu McTominaya plnil počas cca hodiny, čo bol na trávniku, rolu dispečera namiesto Alexandra-Arnolda práve maďarský reprezentant. Vedel loptu podržať, rozohrať, ale aj zabrzdiť možnú rýchlejšiu akciu. Žiaľ, Maďar ostatné týždne formu len hľadá a čo je dôležitejšie, tak ju zatiaľ nenachádza.

Salah (6) – Permanentne aspoň zdvojovaný. Mal málo priestoru i sem-tam krátke prihrávky i nič neriešiace kombinácie. V II. polčase „obaľovačkou“ preveril Onanu, prihral Alexandrovi-Arnoldovi do výbornej pozície …

D. Núñez (4) – Začal dobre, ale štandardne šancu nedal (v 16. min po centri do 5-ky hlavičkoval zle, následne Gravenberch, ani Salah loptu do siete nedostali). V ďalšom priebehu síce behal, pressoval, ale boli aj minúty, kedy bol hlavou a výkonom veľmi dole. Najslabší z našich.

L. Díaz (6) – Mal pár pekných prienikov po čiare, či stredom poľa, ale vo finálnej fáze to už nebolo ono. V 76. min ho pri akcii (kde sa do šance dostával D. Núñez) Merseysiders zrazil v 16-ke hostí Amrabat, ale rozhodcovia na trávniku ani za VAR-om nezasiahli.

Luis Díaz. (foto: Twitter)

striedania:

J. Gomez (6) – Snažil sa, dokonca aj 2x zakončoval (po peknom Salahovom prieniku v 786. min až do 16-ky, trafil len bočnú sieť).

Gakpo (6) – Snahu mal, krokom nešetril, snažil sa aj zakončiť, ale bol zblokovaný. Zahral si v zálohe aj v útoku.

C. Jones (4) – Do hry za cca 20 min, čo bol na trávniku nepriniesol zhola nič.

H. Elliott (6) – Snažil sa niečo vymyslieť, ale aj napriek tomu, že v deň zápasu bola, nie každý deň je nedeľa. Harveyho impact na našu hru bol priemerný.