LFC – Norwich 5:2, hodnotenie hráčov: Postup v FA Cupe podčiarkol kvalitný tímový výkon. Hore odchovanci C. Jones a C. Bradley

14
1048
Curtis Jones (vľavo) a Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Druholigový Norwich bol v 4. kole najstaršej pohárovej súťaže sveta súperom The Reds.

FA Cup 23/24 (28.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Norwich City FC 5:2 (2:1)


góly: 16. C. Jones (J. McConnell), 28. D. Núñez (C. Bradley), 53. Jota (C. Jones), 63. van Dijk (Szoboszlai), 90.+5 Gravenberch (C. Bradley) - 22. B. Gibson, 69. Sainz
ŽK:
ČK:
rozhodca: Sam Barrott
TV: Nova Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - C. Bradley, I. Konaté (55. van Dijk), Quansah, J. Gomez (55. An. Robertson), J. McConnell (79. L. Díaz), Gravenberch, C. Jones (55. Szoboszlai), Gakpo, Jota, D. Núñez (65. Alexander-Arnold )

lavička: Kelleher - van Dijk, L. Díaz, Szoboszlai, H. Elliott, An. Robertson, B. Clark, Beck, Alexander-Arnold

NCFC zostava

G. Long - Stanley, Hanley (61. J. Sørensen), B. Gibson, McCallum (83. Giannoiulis), M. Núñez, McLean, Sara, O. Hernández (61. B. Sainz), Fassnacht (83. L. Gibbs), A. Barnes (61. Idah)

lavička: A. Gunn - Anssen, Giannoiulis, Fisher, L. Gibbs, J. Sørensen, B. Sainz, Płacheta, Idah

Alisson (7) – Dostal 2 góly, ale neboli jeho. Brazílčan dobre čítal hru, bol pokojný, vedel presne rozohrať.

C. Bradley (8) – 2 asistencie pre jeden z objavov tejto sezóny. Počas plnej minutáže bol výborný v pressingu i čítaní hry (viď 28. min predtým, ako prihral na gól D. Núñezovi zobral loptu McCallumovi). V 31. min vypracoval šancu pre Gakpa, v závere „koníčkom“ asistoval pri góle Gravenbercha. MOTM.

I. Konaté (7) – Fyzicky silný Francúz nemal nejaký vážnejší problém. Takticky šiel v 55. min dole.

Tři asistence mladíků přinesly pohodovou výhru. LFC – Norwich 5:2

Quansah (7) – Ashley Barnes si pri ňom v podstate neťukol, spoľahlivý výkon, an druhej strane jedna-dve chyby sa v jeho hre našli.

J. Gomez (7) – V 5. min dával z 18 m aj kvôli teču protihráča tesne veda brány. Joe dobre čítal hru, bol platný v pressingu i medzihre.

J. McConnell (7) – Debut v základnej zostave pre 19-ročné mladíka vyšiel na výbornú (prihrávku z 24. minúty priamo na nohy súperovi mu odpúšťam). 78 minút na trávniku a dokonca gólová prihrávka.

James McConnell. (foto: twitter.com)

James je ako ofenzívnejší typ futbalistu Kloppom v áčku využívaný ako defenzívny stredopoliar, Angličan posúval lopty, bol platný v medzihre a nemal problém ani s tackles.

Gravenberch (6) – Holanďanovi sa sem-tam šmýkalo, sem-tam sa s loptou zamotal. V 22. min dokonca pri rohu Norwichu neustrážil B. Gibsona, ktorý vyrovnal.

Snaživý ale bol, v 32. min sa po kvalitnom čítaní hry v podaní C. Jonesa sa pekne uvoľnil v pokutovom území, ale pri pokuse dobre zasiahol protihráč. Ryan sa ale napokon predsa len dočkal gólu, keď v samom závere hlavou (do poloprázdnej brány, ale po kvalitnom nábehu) upravil na 5:2.

C. Jones (8) – Prvý gól ide okrem C. Bradleyho, samozrejme aj na jeho vrub, veď nápaditou hlavičkou oklamal gólmana G. Longa. V 53. min našiel dlhou loptu Jotu a aj vďaka chybe Gibsona sa akcia napokon skončila gólom.

Curtis hral veľmi dobre, dokázal zrýchliť hru, podržať loptu, dominancia našej záložnej rady bola prítomná aj preto, že bol na trávniku.

Curtis Jones. (foto: twitter.com)

Gakpo (6) – Snaživý, to sa musí nechať. Do príchodu Szoboszlaia a Alexandra-Arnolda dokonca zahrával rohy, jeho výkon ale nebol lepší, ako priemerný.

V 31. min mal po Bradleyho akcii výbornú možnosť, ale tá gólom neskončila, v 38. zasa dával na 16-ke z otočky vedľa.

Jota (7) – Ako taký nepríjemný komár rozťahoval prehustené zadné rady súpera. V 53. min zvýšil na 3:1, keď loptu z hranice 16-ky skvele trafil. V závere duelu 2x z halfvoleja pálil do odkrytej brány, ale ani v jednom prípade ju netrafil.

D. Núñez (7) – Nebol veľmi v hre, v strede obrany The Canaries totiž bolo príliš husto. Snažil sa hru rozťahovať, dobre na seba viazal hráčov súpera. V 9. min po chybe súpera nastrelil spoza 16-ky tyč Longovej brány, v 28. sa ale gólovo  presadil, keď pohotovo zakončil po Bradleyho prieniku, resp. prihrávke.

V 62. min mohol skórovať, ale jeho zakončenie po prihrávke Szoboszlaia o čosi viac dozadu zblokovala obrana NCFC. Takticky strávil na trávniku 65 minút.

Virgil van Dijk. (foto: twitter.com)

striedania:

van Dijk (7) –  Jeho presná hlavička zo 63. min bola super, naopak, pri góle Sainza o 6 minút neskôr nechal hráča hostí laxne vystreliť.

Inak silný v súbojoch.

Szoboszlai (7) – Van Dijkovi prihral v 63. min z rohu na gól. V rámci naberania hernej kondície po zranení nešetril krokom, dobre pressoval i kombinoval.

An. Robertson (6) – Priemerný. 1-2 centre do 16-ky mu nevyšli. Hýril ale aktivitou, ponúkal sa do voľného priestoru.

Alexander-Arnold (7) – Po príchode na trávnik šiel hneď do stredu zálohy. V 89. min prudkou strelou z 22 m preveril Longovi pozornosť. Inak dirigoval hru, menil tempo.

L. Díaz (nehodnotený)