Tři asistence mladíků přinesly pohodovou výhru i postup do 5. kola FA Cupu. LFC – Norwich 5:2

14
1473
Vľavo Conor Bradley a Diogo Jota. (foto: twitter.com)

Norwich se na Anfield přijel probránit k zázraku což mu nevyšlo. Hráči Reds pohánění slušnou atmosférou neponechali nic náhodě.

FA Cup 23/24 (28.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Norwich City FC 5:2 (2:1)

góly: 16. C. Jones (J. McConnell), 28. D. Núñez (C. Bradley), 53. Jota (C. Jones), 63. van Dijk (Szoboszlai), 90.+5 Gravenberch (C. Bradley) - 22. B. Gibson, 69. Sainz
ŽK:
rozhodca: Sam Barrott
TV: Nova Sport 1 (CZ)

Alisson - C. Bradley, I. Konaté (55. van Dijk), Quansah, J. Gomez (55. An. Robertson), J. McConnell (79. L. Díaz), Gravenberch, C. Jones (55. Szoboszlai), Gakpo, Jota, D. Núñez (65. Alexander-Arnold )

lavička: Kelleher - van Dijk, L. Díaz, Szoboszlai, H. Elliott, An. Robertson, B. Clark, Beck, Alexander-Arnold

NCFC zostava

G. Long - Stanley, Hanley (61. J. Sørensen), B. Gibson, McCallum (83. Giannoiulis), M. Núñez, McLean, Sara, O. Hernández (61. B. Sainz), Fassnacht (83. L. Gibbs), A. Barnes (61. Idah)

lavička: A. Gunn - Anssen, Giannoiulis, Fisher, L. Gibbs, J. Sørensen, B. Sainz, Płacheta, Idah

Do utkání proti Norwichi zasáhla vcelku očekávaná sestava. Na lavici náhradníku se již objevili Alexander-Arnold a Szoboszlai, stejně jako na Fulhamu i Robertson. V základní sestavě se pak objevili na pravém beku Bradley a na stoperu Quansah. Mírným překvapením byl ve středu zálohy James McConnell.

Utkání probíhalo od počátku dle očekávání, Kanárci zalezlí před vápno, my kombinující a spalující šance. Již v desáté minutě se míče na 18 metrech zmocnil D. Núñez a okamžitou střelou orazítkoval tyč. Po čtvrt hodině hry se poprvé výrazněji osmělil mladý McConnell hrající na pozici 6, přesným centrem za obranu našel hlavu C. Jonese, který se nemýlil a otevřel skóre duelu.

Hosté se před Alissonovu branku dostali poprvé po dvaceti minutách hry. Při druhém rohovém kopu na přední tyči přeskočil Gibson Gravenbercha a zády srovnal. Naštěstí jen na chvíli.

Skvělou práci totiž v defenzivě předvedl C. Bradley, vyrazil dopředu aby po narážečce s Jotou přihrál do šance D. Núñeze, který s rozmyslem střelou k tyči opět rozvlnil síť. Jen o pár chvil později si Bradley naběhl na skvělý míč Gomeze, sklepl jej pod sebe Gakpovi, který nepochopitelně selhal před odkrytou brankou. Hned z rozehrávky dobře presoval Jones, k míči se dostal Gravenberch, bohužel jeho koncovku vykopl z brankové čáry jeden z obránců.

Do druhé půle jsme vstoupili beze změny, rychle však poslal C.Jones dlouhý míč za obranu, se kterým si neporadil obránce Gibson. Nabíhající Jota již ano a uklidnil tak spoluhráče. Poté se mohlo prostřídat a na hřiště se dostali navrátilci po zranění, Szoboszlai s Robertsonem a kapitán van Dijk.

Právě ten se po pouhých osmi minutách na hřišti položil do centru Szoboszlaie a tvrdou hlavičkou navýšil naše vedení. Tempo utkání po gólech trochu opadlo, což nemohlo překvapit.

Hosté totiž téměř nehrozili. Jen dvacet minut před koncem nejprve dali gól, který však kvůli jasnému ofsajdu neplatil. O chvíli později se do míče opřel střídající Sainz a krásnou střelou k tyči snížil.

Konec utkání však žádné drama nepřinesl, jen pár zahozených šancí našeho týmu. Skóre tak uzavřel v posledních vteřinách nastavení Gravenberch, který si našel střelu Bradleyho, kterou usměrnil do sítě.

V dalším kole FA Cupu nás bude opět na Anfieldu čekat druholigový tým. Tím bude jeden z dvojice Watford – Southampton, úvodní duel skončil remízou 1:1, kterou hosté zachránili v poslední minutě.

V základní sestavě překvapil James McConnell, slušný výkon podtrhl asistencí u první branky. Celkově předvedl kvalitní práci.

Atmosféra na Anfieldu byla na pohárové odpoledne více než slušná, může to být plus do zbytku sezony.

Conor Bradley na pravém beku vypadal, jako by v áčku kroutil druhou sezonu. Naprosto perfektní výkon okořeněný dvěma asistencemi.

Po dvoch pohárových dueloch je tu opäť ligové dianie, a v ňom sa na Anfielde predstaví londýnska Chelsea. Stretnutie je na programe v stredu 31.1. s výkopom od 21.15 h.