Tretia výhra The Reds v rade a posilnenie pohárových ambícií Kloppovho tímu.

West Ham United FC - LIVERPOOL FC 1:2 (1:1)

góly: 12. Paquetá - 18. Gakpo (Alexander-Arnold), 67. Matip (An. Robertson)

Fabiański - Coufal, Zouma, Aguerd, A.Cresswell, D. Rice, T. Souček, Paquetá, Benrahma (70. Cornet), Bowen, Antonio (70. ings)

lavička: Areola - E. Palmieri, Ogbonna, Downes, Cornet, Kehrer, Fornals, Lanzini, Ings

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, An. Robertson, Fabinho, J Henderson (59. Thiago A.), C. Jones (84. Milner), Salah, Gakpo (77. D. Núñez), Jota (59. L. Díaz)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Thiago A., Milner, H. Elliott, Tsimikas, L. Díaz, D. Núñez, F. Carvalho

Liverpool síce inkasoval ako prvý, ale vďaka Gakpovej strele spoza 16-ky v 18. min vyrovnal navyše sa v prvej 45-minútovke prezentoval proti „betonárom“ z West Hamu veľmi pekným kombinačným futbalom. V II. polčase hral navyše vzadu kompaktnejšie a keď Matip po rohu parádnou hlavičkou strelil druhý gól hostí, resp. rozhodca Kavanagh v závere duelu neodpískal dvojitú ruku Thiaga A. vo vlastnej 16-ke, platí stav 2:1 pre LFC.

ℹ  Boj o pohárové priečky (a to v priamom súboji) pokračuje v nedeľu 30.4., kedy sa na Anfielde predstaví ďalší londýnsky klub Tottenham Hotspur. Výkop je naplánovaný na večerných 17.30 h.

Oslava Matipovho (vľavo) gólu na 2:1. Liverpool duel na Olympic Stadium s West Hamom zvládol za 3 body. (foto. Twiter)

1. polčas

4. min, laxná rozohrávka van Dijka vo vlastnej 16-ke, Bowen ale zle odcentroval!

V 7. min Gakpo vysunul Salaha, ten sa nedostal cez Aguerda, ešte zblokovaná strela Holanďana Gakpa, roh The Reds.

11. min, Cofal tvrdo kolenom do bočnej časti chrbta Jotovi, Diogo ošetrovaný.

V 12. min kombinácia „kladivárov“, Paguetá poľahky prešiel cez dvojicu Alexander-Arnold – J. Henderson, narazil si s Antoniom a spoza 16-ky prekvapil Alissona – 1:0.

16. min a brejk LFC, Jota skúšal prelobovať Fabiańského, ale Poliak si dal pozor.

V 18. min je 1:1, Alexander-Arnold pekne zrýchlil hru na Gakpa a Cody z 20 m k tyči vyrovnal!

Cody Gakpo (v strede) vyrovnal v dueli s West Hamom na 1:1. (foto: Twitter)

Krátko na to pretlačil Benrahma v 16-ke Alexandra-Arnolda, ale netrafil bránu.

V 27. min liverpoolsky atak smer domáca brána, Salah a Gakpo sa snažili loptu pretlačiť, tá sa od J. Hendersona odrazila do šance k Jotovi, ale Portugalčan z voleja prestrelil!

31. min, kombinácia hostí v okolí 16-ky, Fabinhova strela ale bola veľmi nepresná. V 35. min Alexander-Arnold výborne zastavil brejk D. Ricea, navyše poslal center do 16-ky, kde Zouma loptu zle trafil a roh The Reds. Po rohu šanca van Dijka, ktorý sa dral do zakončenia, ale loptu zo 6 m netrafil dobre.

39. min, pekná kombinácia LFC, Salah poslal loptu do 5-ky, J, Henderson ju nadvihol za seba, kde si nabehol Jota, ale hlavou v nie úplne ľahkej pozícii minul!

Krátko na to na druhej strane brejk domácich, ale Alexander-Arnold sa výborne vrátil.

41. min, akcia WHU, Paquetá na čiare vyškolil Fabinha, brejk Moyesovcov, Benrahma potiahol do 16-ky, dal na zadnú., ale Antonio vďaka skvelému zákroku van Dijka nedal do prázdnej brány!

Virgil van Dijk (v bielom) nedovili skórovať útočníkovi West Hamu Antoniovi. (foto: Twitter)

Roh West Hamu, Antonio sa dostal k zakončeniu hlavou, ale v dobrej možnosti poslal loptu vedľa!

Na opačnej strane hlavička C. Jonesa v 16-ke zrazená, ešte Fabinho spoza „vápna“, Fabiański nemal problém.

V zábere nastavenie protiútok WHU, Paquetov pokus spoza 16-ky zblokovaný.

2. polčas

V 53. min krásne finty Benrahmu na ľavej strane, jeho center pokryl Alisson.

O necelé dve minúty Coufalov center na T. Součka zastavil van Dijk, brejk The Reds, ale nič z neho.

56. min, protiútok WHU, Bowen mal pri van Dijkovi veľa miesta a z 15 m obstrelil Alissona, gól ale neplatí pre ofsajd! Potvrdil to VAR.

V 58. min brejk hostí, Gakpo hlavou vysunul Salaha, ten tiesnený Aguerom napokon v dobrej pozícii na 16-ke zblokovaný!

O pár sekúnd Klopp 2x strieda, dole Jota a J. Henderson, do hry L. Díaz a Thiago A.

64. min a kombinácia C. Jones – Thiago A. – Alexander-Arnold, posledný menovaný z 20 m vysoko nad.

V 66. min roh Andyho Robertsona, lopta do 5-ky, Matipova hlavička zrazená, ešte Kamerunčanova dorážka z 3 m, ale blok!!! Roh LFC.

Matipovi repete vyšlo. Po výbornom centri An. Robertsona si výborne odbehol od Antonia a hlavou pod brvno skóruje – v 67. min je 1:2!

Radosť hráčov LFC. (foto: Twitter)

V 73. min odkop WHU od vlastnej 16-ky, C. Jones nezvládol hlavičku, lopta na nabiehajúceho ex-Liverpoolčana Ingsa, striedajúci Angličan sa ale nepresadil, keďže Alisson vybehol až mimo vlastné pokutové územie a akciu zastavil!

79. min, striedajúci Cornet v brejku, ale zo 16 m minul. V 84. min dobrý center Cresswella z rohu, T. Souček sa presadil, ale jeho hlavička šla nad.

V 86. min An. Robertson zle čítal hru, brejk WHU, Bowenov pokus z 15 m ale Alisson pohodlne kryl.

88. min, Thiago A. sa pri dobrej defenzívnej práci šmykol vo vlastnej 16-ke a zahral rukou, Kavanagh, ale nechal v hre pokračovať. Vyzeralo to na jasnú penaltu.

Manažér West Hamu David Moyes konfrontuje rozhodcu Chrisa Kavanagha. (foto. Twiter)

V 90. min chybná „malá domov“ Zoumu, D. Núñez sa ale po včasnom vybehnutí domáceho gólmana k lopte nedostal.

V 2. min brejk West Hamu, Matip výborne zastavil Bowena, ten ho fauloval.