LFC po parádnom výkone berie z Norwichu 3 body

57
4854
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Skvelý výkon na  Carrow Road. Liverpool si po góloch Jotu, Firmina a Salaha odnáša z prvého zápasu tri body.

Štart, aký sme si želali. The Reds okrem gólov, ktoré znamenajú ideálny vstup do sezóny, sa prezentovali dobrým pohybom i nápaditým futbalom.

Merseysiders pokračujú v novom ročníku Premier League na domácej pôde. V sobotu 21.8. privítajú na Anfielde Burnley. Výkop je o 13:30 hod.

Premier League 21/22 (14.8.), Carrow Road, Norwich

Norwich City FC - LIVERPOOL FC 0:3 (0:1)

góly: 25. Jota (Salah), 65. Firmino (Salah), 74. Salah
ŽK: Cantwell - Milner
rozhodca: Andre Marriner
TV: Premier Sport (CZ)
streams: livetv, totalsportek

NCFC zostavy

Krul - Giannoulis, Gibson, Hanley, Aarons, Gilmour, Rupp, Lees-Meelou, Rashica (77. Sargent), Cantwel (86. Dowell), Pukki (77. Idah)

lavička: Gunn - Mumba, Zimmermann, Sorensen, McLean, Dowell, Tzolis, Idah, Sargent

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas, Milner, N. Keïta (83. Elliott), Oxlade-Chamberlain (61. Fabinho), Mané, Jota (61. Fabinho), Salah

lavička: Kelleher - Fabinho, Konaté, Firmino, J. Gomez, Minamino, Origi, Woodburn, Elliott

I. polčas

Liverpool začal na Carrow Road aktívne. V 10. minúte šiel dopredu Tsimikas, urobil peknú kľučku a odcentroval na Jotu, bol z toho roh. Z rohu sa dostal k lopte Keïta, odcentroval a Jotovu hlavičku brankár opäť vyrazil na roh.

V ďalších minútach mali hráči Liverpoolu hru pod kontrolou. V 18. minúte dostal peknú loptu Salah od Trenta Alexandra-Arnolda, ale kopol priamo do miest, kde stál domáci brankár.

Hostia sa dočkali gólu v 25. minúte, keď po peknej prihrávke Salaha, Jota otvoril skóre (0:1). Po polhodine hry sa The Reds trochu stiahli. Výnimkou bola strela Matipa, ale obranca vyrazil na roh. Liverpool už takticky dohrával prvý polčas. Do šatne šiel s jednogólovým rozdielom.

II. polčas

Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, ale nič nevymysleli. Ich lopty končili na stopéroch, alebo na pozornom Alissonovi.

V 60. minúte zišiel Jota a prišiel Firmino. Útočná sila Reds rástla. V 63. minúte Mané nahral Tsimikasovi a grécky futbalista napálil do brankára. Bol to Firmino, ktorý dostal prihrávku od Salaha a zvýšil na 0:2.

V 74. minúte sa v 16-ke dostal k lopte Salah a napálil parádne na 0:3. O 6 minút neskôr mohol Salah pridať ďalší gól, ale netrafil bránu. Domáci zdramatizovali zápas. Benjamin Gibson chcel skórovať doprostred, ale Alisson predviedol neuveriteľný zákrok. Dokonca zápasu sa dohrávalo a Liverpool si nesie z Norwichu tri body.