Stats pred zápasom: Burnley vie The Reds potrápiť i vziať body

21
2647

Druhý ligový zápas sezóny 21/22 a premiéra na Anfielde. The Reds čaká fyzicky náročný tím z Burnley. Poďme sa pozrieť do minulosti.

Kloppova éra:

Jürgen Klopp nastúpil proti druhému súperovi v novej sezóne Premier League Burnley FC doteraz 10 krát. V sezóne 2016/17 začal prehrou vonku 0:2, potom nasledovalo 7 zápasov bez prehry (5 výhier, 2 remízy), až prišla nešťastná domáca prehra 0:1 gólom z penalty v minulej sezóne (20/21).

Ale posledný zápas sme s The Clarets vyhrali na Turf Moor pohodlne 3:0, čo nám veľmi pomohlo k 3. miestu v ligovom poradí, resp. k účastí v Lige majstrov.

Burnley je však súper, ktorý nám v majstrovskej sezóne 2019/20 prekazil jedinečnú bilanciu vyhrať na Anfielde všetkých 19 duelov. BFC u nás bral bod za remízu 1:1.

Klub zo štadióna Turf Moor bol i na začiatku čiernej série LFC na Anfielde v minulej sezóne, kde sme v 6 zápasoch za sebou prehrali – postupne s Burnley 0:1, Brightonom 0:1, Man City 1:4, Evertonom 0:2, Chelsea 0:1 a Fulhamom 0:1. O náš jediný gól z týchto zápasov sa postaral Mohamed Salah, aj to bolo z penalty.

Bilancia celkovo: 10 zápasy, 6 výhry, 2 remízy, 2 prehry skóre 19:10, úspešnosť 67%.

Bilancia doma: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra skóre 8:6, úspešnosť 53%.
Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra skóre 11:4, úspešnosť 80%.
Bilancia 1. polčasu: 10 zápasov, 4 výhry, 5 remíz, 1 prehra skóre 8:5, úspešnosť 57%.
Bilancia 2. polčasu: 10 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 2 prehry skóre 11:5, úspešnosť 67%.

19 gólov si rozdelilo 11 hráčov LFC, a to hlavne Roberto Firmino 5 a Sadio Mané 4, po jednom presnom zásahu dali prekvapujúco Salah, ďalej Milner, Oxlade-Chamberlain, Robertson, N. Phillips, Shaqiri, Wijnaldum,, Emre Can a Klavan. A jeden bol vlastný od Ch. Wooda.

Zaujímavosti: Oxlade-Chamberlain dal svoj jediný gól proti Burnley ako striedajúci hráč.
A Klavan premiérovo a naposledy v drese LFC skóroval v 94. minúte – pri tesnom víťazstve 2:1 vonku v sezóne 2017/18.

Prihrávku na gól si pripísali: Salah, Robertson a Origi 2-krát, po jednej asistencii majú Fabinho, Mané, Firmino, van Dijk, Lovren, Sturridge a Emre Can.

Z toho vyplýva, že v zápasoch s Burnley, tak ako proti Norwichu, je produktívny hlavne Bobby Firmino (5+1).

Žlté karty v týchto 10 zápasoch dostalo 9 hráčov LFC, po 2 ŽK dostali Fabinho a Emre Can, po jednej majú J. Henderson, J. Gomez, Matip, Lallana a brankár Alisson.

Červená karta: nebola hráčom LFC udelená.

Zaradenie hráčov do základnej zostavy

V bránke sa objavili Alisson Becker 5-krát, Mignolet 4 razy a jeden zápas odchytal Adrián. Čisté konto si v jednom zápase proti Burnley udržali Alisson a Adrián.

V obrane nastúpili v doterajších 10 dueloch Robertson, Alexander-Arnold a Matip 6-krát, 4 razy to boli van Dijk, Milner a Klavan. 3 duely absolvoval J. Gomez, po 2 zápasy Lovren
a Clyne. Po jednom zápase majú na svojom konte Neco Williams, Nat Phillips, Rhys Williams a A. Moreno.

Do stredu poľa využil nemecký manažér najčastejšie Georginio Wijnalduma 8-krát, Fabinho má 5 zápasov, Lallana nastúpil 4 razy, 3-krát bol na ihrisku v základe J. Henderson a Emre Can, po 2 zápasy majú Shaqiri, Oxlade-Chamberlain a Thiago Alcantara. V jedinom zápase nastúpili N. Keïta a C.Jones.

V útoku Jürgen Klopp použil až 7-krát Sadia Maného, Firmino nastúpil na 6 zápasov a Salah sa na trávniku objavil 5x. Po 3 zápasy si pripísali Coutinho, Origi, Sturridge a jeden štart si zapísal Solanke.

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko v zápasoch s Burnley až 18 futbalistov LFC. Najčastejšie naskočil do hry Oxlade-Chamberlain 4-krát, Firmino 3 razy, po 2 zápasy majú Salah, Milner, Keïta, Origi a Alexander-Arnold. V jednom zápase sa objavili Minamino, Tsimikas, Woodburn, J.Henderson, Matip, Grujić, A.Moreno, Solanke, Shaqiri, Sturridge a Lucas Leiva.

Rozhodcovia

Na náš zápas proti Burnley pod Kloppom boli nominovaní Kavanagh a East na 2 zápasy, no a jeden nám pískali Dean, Coote, Marriner, Pawson, Attwell a Mason.

Kloppova bilancia v 2. kole od sezóny 2016-2017

Rodák zo Stuttgartu viedol LFC v 5 zápasoch 2. kola novej sezóny PL. Začal prehrou práve s Burnley 0:2, ale potom nasledovali 4 víťazstvá. Doma vyhral nad Crystal Palace 1:0, nad tým istým súperom vonku výhra 2:0 a aj ďalšie 2 zápasy vonku s víťazstvami 2:1 nad Southamptonom, 2:0 nad Chelsea.

Bilancia celkovo: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra skóre 7:3, úspešnosť 80%.

Bilancia doma: 1 zápas, 1 výhra , skóre 1:0, úspešnosť 100%.
• Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra skóre 6:3, úspešnosť 75 %.
Bilancia 1.polčasu: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra skóre 2:2, úspešnosť 53%.
Bilancia 2.polčasu: 5 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 0 prehier skóre 5:1, úspešnosť 73%.

Z toho vyplýva , že štart do sezóny má šéf lavičky The Reds parádny. Iba 1 prehra z 10 zápasov 1. a 2.kola, k tomu 8 výhier a 1 remíza. Úspešnosť je na úrovni 83%.

Pod Kloppom dali hráči LFC v 2. kole iba chudobných 7 gólov, pričom v otváracích zápasoch to bolo až 19 presných zásahov.

Sadio Mané strelil až 5 gólov, po jednom góle pridali Firmino a Milner.

Asistencie na gól: po jednej si pripísali Salah, Firmino, Mané a Milner.

Žlté karty: inkasovali ich iba 2 hráči. J. Henderson a Alexander-Arnold po 2-krát.

Červené karty: hráči The Reds neinkasovali, ale od súperov ich dostali Wan-Bissaka (Crystal Palace) a stopér Chelsea Christensen.

Zaradenie hráčov

Nemecký šéf lavičky postavil v 2. kole celkom v 5 zápasoch do brány 3 brankárov.
Veľmi úspešný bol Alisson Becker, nastúpil v 2 dueloch a v oboch vychytal čisté konto. Mignolet bol v zostave tiež 2-krát, z toho jedno čisté konto. Adrián zasiahol do jedného zápasu.

V obrane nasadil najviac Robertsona 4-krát, po 3 razy boli na trávniku van Dijk a Alexander-Arnold, dva zápasy odohrali Matip, J. Gomez a Klavan. Jeden zápas má na svojom konte Lovren a Clyne.

V zálohe využil Klopp najviac Georginia Wijnalduma 5-krát (v každom zápase)
a aj Milnera 4 x, J.Henderson bol na ihrisku v 3 zápasoch, Keïta v 2 zápasoch a po jednom štarte za LFC si pripísali Fabinho, Oxlade-Chamberlain a Lallana.

Do útoku postavil vo všetkých 5 zápasov Roberto Firmina, 4 razy Maného a 3-krát Salaha. Doplnili ich po jednom odohratom zápase Sturridge a Coutinho.

Pri striedaniach použil nemecký manažér v zápasoch 2. kola sezóny 13 hráčov. Po 2 razy naskočili do zápasu J. Henderson a Origi. V jednom zápase naskočili do hry Minamino, Salah, Fabinho, Milner, Thiago, Lallana, Solanke, Lovren, Sturridge, Grujić a A. Moreno.

Rozhodcovia: v 2. kole sezón, v ktorých viedol LFC Jürgen Klopp, pískal v každom zápase iný rozhodca. Boli to Oliver, Friend, Mason, Marriner a Tierney.

LFC v ére Priemer League /od sezóny 1992-1993/

Bilancia LFC proti nášmu najbližšiemu súperovi – Burnley FC: celkovo sme sa stretli v 14 zápasoch, 10 víťazných, 2 remízy a 2 prehry, skóre 30:10, úspešnosť 76 %.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra skóre 14:6, úspešnosť 67%.
• Bilancia vonku: 7 zápasov, 6 výhry, 1 prehra skóre 16:4, úspešnosť 86%.
• Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 6 výhry, 7 remíz, 1 prehra skóre 11:5, úspešnosť 59%.
• Bilancia 2. polčasu: 14 zápasov, 10 výhry, 2 remízy, 2 prehry skóre 19:5, úspešnosť 76%.

Zaujímavosť: celková bilancia sa zhoduje s bilanciou 2.polčasu.

Strelci LFC 30 gólov v ére PL proti Burnley FC:

Najviac zaznamenal Bobby Firmino 5 gólov (2 doma + 3 vonku).

Ďalší strelci: Sadio Mané 4 /2+2/, Yossi Benayoun 3 /3+0/, Steven Gerrard 2 /0+2/.

Po jednom góle strelili doma – Andy Robertson, Salah, Emre Can, Wijnaldum, J. Henderson,Sturridge a Dirk Kuyt.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – Nat Phillips, Oxlade-Chamberlain, Milner, Shaqiri, Klavan, Babel, R.Sterling a Maxi Rodríguez.

Vlastný gól bol jeden, vonku od hráča Burnley.