LFC predstavil tretie dresy pre 21/22. Ako sa vám páčia?

19
2014

The Reds majú všetky sady dresov pre sezónu 2021/22 skompletizovanú.

Dizajnéri celosvetového giganta Nike sa v tomto prípade inšpirovali žltou farbou, ktorá má v histórii klubu z Anfieldu pomerne bohaté zastúpenie.

Žltá je farba odvahy, je výrazná, pripomína slnko, nové výzvy, ďalšie pozitívne konotácie, ktoré prináša sú optimizmus a radosť. A tam niekde je aj zmysel finálneho produktu, tzv. third kits pre ročník 21/22.

Táto farba dresov je s LFC spojená už od 50. rokov minulého storočia a do 70. sa v palete farieb, ktoré si Liverpool zobral na svoje, výrazne etablovala.

Červeno-žlté kockované ozdobné prvky na golieri sú inšpirované vášňou a energiou tribúny The Kop a kockovaných vlajok, ktoré rozžiarili červenú časť štadióna vo finále Európskeho pohára 1977. Jemné pruhy potom zvýrazňujú tesné puto medzi klubom a jeho komunitou.

Na zátylku je emblém / číslo 96, ktorý/é he uzavretý/é večnými plameňmi a hrdo spomína na deti, ženy a mužov, ktorí prišli o život v Hillsborough.

Od sezóny 2022/23 sa emblém 96 zmení na 97 ako uznanie Andrewa Devina, 97. osoby, ktorá bola nezákonne zabitá v dôsledku tragédie na sheffieldskom štadióne v 1989.

foto: liverpoolfc.com