Repre watch: Mané a Jota majú formu, Minamino a Elliott zranení

16
2226

Stručný pohľad na to, ako sa liverpoolskym hráčom darilo počas aktuálnej repre pauzy. (AKTUALIZOVANÉ, 7.9.!!!)

Virgil van Dijk si v zápase kvalifikácie o postup na svetový šampionát Nórsko – Holandsko (1:1) vykĺbil prst na ruke. Zaujímavosťou je, že sa mu zranenie prihodilo po súboji s hviezdnym Hålandom (Dortmund). V hre však po ošetrení pokračoval a odohral plných 90 minút.

Urastený stopér ale nenastúpil do druhého kvalifikačného stretnutia proti Čiernej Hore (4:0).

V treťom (7.9.) už ale odohral celý zápas, Oranjes v ňom rozbili Turecko presvedčivo 6:1. Kapitán Holandska dostal žltú kartu a po zápase médiám povedal, že po bolestivom sklze protihráča z 3. minúty nadstavenia je fit.

Gólový Jota

V akcii bol aj Diogo Jota, ktorý v zápase Portugalska s Írskom (2:1) odohral celý zápas.

Domáci sa strelecky trápili až do samého záveru, keď C. Ronaldo (dnes už opäť hráč Man Utd) skóroval v 89. a v 6. minúte nadstavenia.

Jota hral pol hodinu aj v priateľskom dueli s Katarom (3:1).

A 7.9. zasa 71 minút v Azerbajdžane, kde Portugalci vyhrali aj vďaka jeho gólu a asistencii 3:0 a posilnili si šance na MS.

3-zápasový Robertson

Zlý deň v rámci kvalifikácie o svetový šampionát postretol Škótov, ktorí prehrali v Dánsku 0:2. A kapitán Robertson, na prekvapenie, odohral celý zápas na pravom wingbackovi.

V dueli s Moldavskom (1:0) si už Robbo hral na tradičnej ľavej strane a na konto si pripísal 74 minút, čo tréner Škótov Clarke odôvodnil tým, že liverpoolska 26-ka ešte nie je po zranení spred štartu sezóny úplne rozohraná.

Neúnavný ľavý bek si na konto pripísal 90 min aj v zápase o postup na svetový šampionát, v Rakúsku s páskou na ruke priviedol svoj tím k veľmi cennej vyhre 1:0 a posunu v poradí na 2. miesto.

Angličania vyhrali v kvalifikácii o postup na svetový šampionát dvakrát 4:0.

Najprv v Maďarsku, kde ale J. Henderson ani Alexander-Arnold do hry nezasiahli, a potom aj doma proti Andorre, kde už liverpoolske duo odohralo plnú minutáž, Alexander-Arnold dokonca na kraji zálohy.

Už vyššie spomenutí Íri síce dali v každom z 3 kvalifikáčných konfrontácii gól, ale nevyhrali ani jednu.

Ako už bolo povedané, najprv prehrali s Portugalskom 1:2, hneď na to doma len remizovali s Azerbajdžanom 1:1, aby neporazili ani Srbsko (1:1).

Mladý gólman Caoimhín Kelleher presedel všetky duely medzi náhradníkmi.

Mané s 2 gólmi

Jediný hráč LFC, ktorý v stredu (1.9.) v medzištátnom dueli skóroval je Sadio Mané, ktorý presným zásahom pomohol Senegalu k víťazstvu 2:0 nad Togom. Mané si odbil celý duel.

Šikovný útočník sa strelecky presadil aj o necelý týždeň v Kongu, kde 25. gólom v národnom tíme pomohol k výhre 3:1. Okrem skórovania z penalty videl aj žltú kartu a zvladol plnú minutáž.

Naby Keïta odohral za hostí 90+ minút v dueli Guinea-Bissau – Guinea a prihrával na gól svojho tímu (1:1).

Salah hral celý zápas v africkej časti kvalifikácie o MS v Gabone, kde Egypt remizoval 1:1.