Repre watch: Mané a Jota majú formu, Minamino a Elliott zranení

16
2250

Stručný pohľad na to, ako sa liverpoolskym hráčom darilo počas aktuálnej repre pauzy. (AKTUALIZOVANÉ, 7.9.!!!)

Virgil van Dijk si v zápase kvalifikácie o postup na svetový šampionát Nórsko – Holandsko (1:1) vykĺbil prst na ruke. Zaujímavosťou je, že sa mu zranenie prihodilo po súboji s hviezdnym Hålandom (Dortmund). V hre však po ošetrení pokračoval a odohral plných 90 minút.

Urastený stopér ale nenastúpil do druhého kvalifikačného stretnutia proti Čiernej Hore (4:0).

V treťom (7.9.) už ale odohral celý zápas, Oranjes v ňom rozbili Turecko presvedčivo 6:1. Kapitán Holandska dostal žltú kartu a po zápase médiám povedal, že po bolestivom sklze protihráča z 3. minúty nadstavenia je fit.

Gólový Jota

V akcii bol aj Diogo Jota, ktorý v zápase Portugalska s Írskom (2:1) odohral celý zápas.

Domáci sa strelecky trápili až do samého záveru, keď C. Ronaldo (dnes už opäť hráč Man Utd) skóroval v 89. a v 6. minúte nadstavenia.

Jota hral pol hodinu aj v priateľskom dueli s Katarom (3:1).

A 7.9. zasa 71 minút v Azerbajdžane, kde Portugalci vyhrali aj vďaka jeho gólu a asistencii 3:0 a posilnili si šance na MS.

3-zápasový Robertson 

Zlý deň v rámci kvalifikácie o svetový šampionát postretol Škótov, ktorí prehrali v Dánsku 0:2. A kapitán Robertson, na prekvapenie, odohral celý zápas na pravom wingbackovi.

V dueli s Moldavskom (1:0) si už Robbo hral na tradičnej ľavej strane a na konto si pripísal 74 minút, čo tréner Škótov Clarke odôvodnil tým, že liverpoolska 26-ka ešte nie je po zranení spred štartu sezóny úplne rozohraná.

Neúnavný ľavý bek si na konto pripísal 90 min aj v zápase o postup na svetový šampionát, v Rakúsku s páskou na ruke priviedol svoj tím k veľmi cennej vyhre 1:0 a posunu v poradí na 2. miesto.

 

Angličania vyhrali v kvalifikácii o postup na svetový šampionát dvakrát 4:0.

Najprv v Maďarsku, kde ale J. Henderson ani Alexander-Arnold do hry nezasiahli, a potom aj doma proti Andorre, kde už liverpoolske duo odohralo plnú minutáž, Alexander-Arnold dokonca na kraji zálohy.

Už vyššie spomenutí Íri síce dali v každom z 3 kvalifikáčných konfrontácii gól, ale nevyhrali ani jednu.

Ako už bolo povedané, najprv prehrali s Portugalskom 1:2, hneď na to doma len remizovali s Azerbajdžanom 1:1, aby neporazili ani Srbsko (1:1).

Mladý gólman Caoimhín Kelleher presedel všetky duely medzi náhradníkmi.

Mané s 2 gólmi

Jediný hráč LFC, ktorý v stredu (1.9.) v medzištátnom dueli skóroval je Sadio Mané, ktorý presným zásahom pomohol Senegalu k víťazstvu 2:0 nad Togom. Mané si odbil celý duel.

Šikovný útočník sa strelecky presadil aj o necelý týždeň v Kongu, kde 25. gólom v národnom tíme pomohol k výhre 3:1. Okrem skórovania z penalty videl aj žltú kartu a zvladol plnú minutáž.

Naby Keïta odohral za hostí 90+ minút v dueli Guinea-Bissau – Guinea a prihrával na gól svojho tímu (1:1).

Salah hral celý zápas v africkej časti kvalifikácie o MS v Gabone, kde Egypt remizoval 1:1.

Minamino zranený, rovnako tak Elliott

Japonská futbalová asociácia potvrdila, že Takumi Minamino nebude pre bližšie nešpecifikované zranenie schopný svojmu nároďáku v aktuálnom repre termíne pomôcť.

Ofenzívny futbalista sa tak vrátil do Liverpoolu, kde sa na neho pozrie lekársky tím.

Šťastie neprialo ani Harveymu Elliottovi, ktorý sa zo zrazu anglickej U21 vrátil predčasne do Liverpoolu so zranením.