LFC prehral v Singapure s Bayernom 3:4, útok funguje, obrana ale pokrivkáva

52
2412
Luis Díaz. (foto: Facebook)

Mníchovský Bayern bol pred odchodom domov do Anglicka posledný súperom LFC na krátkom ázijskom turné.

Príprava 23/24 (2.8.), National Stadium, Singapur

LIVERPOOL FC - Bayern Mníchov 3:4 (2:2)

góly: 2. Gakpo (Jota), 28. van Dijk (An. Robertson), 66. L. Díaz (Salah) - 33. Gnabry, 42 Sané, 80. Stanišić, 90.+1 Krätzig
ŽK: Matip
rozhodca: Ahmad Aqashah (SIN)
TV: LFC TV (ENG), Nova Sport 2 (CZ)

Alisson - Alexander-Arnold (60. J. Gomez), Matip (46. I. Konaté), van Dijk (75. Quansah), An. Robertson (60. Tsimikas), C. Jones (75. B. Clark), Szoboszlai (75. McConnell), Mac Allister (46. D. Núñez), Salah (75. Doak), Gakpo (60. H. Elliott), Jota (46. L. Díaz)

lavička: Kelleher, Mrozek - J. Gomez, I. Konaté, L. Díaz, D. Núñez, H. Elliott, Tsimikas, B. Clark, Scanlon, Doak, McConnell, Quansah, L. Koumas, Frauendorf

FCB zostava

Sommer (46. Ulreich) - Upamecano (60. A. Ibrahimović), Pavard, Kim Min-jae (46. de Ligt), A. Davies (46. Krätzig), Kimmich (69. Pavlovic), Laimer (60. Stanišić), Sané (46. Coman), Gnabry (60. Gravrenberch), Musiala (60. Mazraoui), Tel (6. B. Sarr,)

lavička: Ulreich, Hülsmann- de Ligt, Goretzka, Coman, B. Sarr, Gravrenberch, Mazraoui, Krätzig, Stanišić, Pavlovic, A. Ibrahimović, Tikvić

Smerom dozadu to nie je žiadna výhra, skôr naopak. Kvalitný Bayern ukázal snáď ba všetky chyby, ktoré súčasná obrana LFC má.

The Reds šli do vedenia už v 2. minúte, keď si Gakpo výborne narazil po aute s Jotom a zavesil V 28. min to bolo už o 2 góly, tentoraz sa po Robertsonovom rohu hlavou presadil nekrytý van Dijk.

Lenže Bayern ešte do prestávky vyrovnal. V 33. min sa Gnabry poľahky dostal cez Matipa a v 42. tento futbalista prihral v 16-ke nepokrytému (van Dijkova chyba) Sanému a razom bolo 2:2.

V II. polčase sa zostavy na oboch stranách prestriedali, v 66. min sa parádnou akciou blysol Luis Díaz a Merseysiders opäť viedli. Lenže to neudržali ani po druhý raz, dokonca prehrali, keď Stanišić v 80. min po rohu vyrovnal, aby mladík Krätzig v prvej minúte nastavenia parádne trafil.

Smolu mal argentínsky záložník Mac Alister, ktorý si v závere prvej 45-minútovky poranil koleno.

Alexander-Arnold sa, ako je to v poslednej dobe dobrým zvykom, sťahoval do stredu poľa, kde mal tvoriť hru. Rýchla hra súpera, obzvášť krajných hráčov mu ale nedovolili byť v strede tak často, ako by si prial.

Liverpool čaká pred štartom sezóny už len jeden zápas. 7.8. ho v Prestone preverí bundesligový nováčik Darmstadt.

(zdroj: sofascore.com)