LFC – Bayern 3:4, hodnotenie hráčov: Defenzíva naďalej stráda, slabý rozhodca i L. Díaz a Doak

7
1487

Posledný duel The Reds na krátkom ázijskom turné ponúkol viacero poznatkov. A aj na základe nich je tu tradičné hodnotenie výkonov futbalistov LFC. A k nim ešte takto na úvod pomenovanie výkonu hlavného rozhodcu Ahmada Aqashaha ako biedny.

Príprava 23/24 (2.8.), National Stadium, Singapur

LIVERPOOL FC - Bayern Mníchov 3:4 (2:2)

góly: 2. Gakpo (Jota), 28. van Dijk (An. Robertson), 66. L. Díaz (Salah) - 33. Gnabry, 42 Sané, 80. Stanišić, 90.+1 Krätzig
ŽK: Matip
ČK:
rozhodca: Ahmad Aqashah (SIN)
TV: LFC TV (ENG), Nova Sport 2 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (60. J. Gomez), Matip (46. I. Konaté), van Dijk (75. Quansah), An. Robertson (60. Tsimikas), C. Jones (75. B. Clark), Szoboszlai (75. McConnell), Mac Allister (46. D. Núñez), Salah (75. Doak), Gakpo (60. H. Elliott), Jota (46. L. Díaz)

lavička: Kelleher, Mrozek - J. Gomez, I. Konaté, L. Díaz, D. Núñez, H. Elliott, Tsimikas, B. Clark, Scanlon, Doak, McConnell, Quansah, L. Koumas, Frauendorf

FCB zostava

Sommer (46. Ulreich) - Upamecano (60. A. Ibrahimović), Pavard, Kim Min-jae (46. de Ligt), A. Davies (46. Krätzig), Kimmich (69. Pavlovic), Laimer (60. Stanišić), Sané (46. Coman), Gnabry (60. Gravrenberch), Musiala (60. Mazraoui), Tel (6. B. Sarr,)

lavička: Ulreich, Hülsmann- de Ligt, Goretzka, Coman, B. Sarr, Gravrenberch, Mazraoui, Krätzig, Stanišić, Pavlovic, A. Ibrahimović, Tikvić

Alisson (7) – 3-4 zákroky na úrovni top class futbalistu a aj keď je to nanajvýš čudné, lebo brankár, ktorý v zápase dostane 4 góly sa asi príliš často nechváli, tak pre Brazílčana palec hore.

Alexander-Arnold (5) – Jeden z najslabších na trávniku. Hlavne po prestávke urobil v krátkom čase 3 chyby, z ktorých pokojne mohli byť góly.

Matip (6) – Z Joëla nejde taká istota, ako v minulosti. Hral priemerne, urobil dobré veci, iné zasa nezvládol.

van Dijk (7) – Pred gólom na 2:0 si výborne našiel pred 5-kou miesto, pri vyrovnávajúcom zásahu súpera na 2:2 ale nechal strelca Saného úplne samého a nelogicky šiel kryť prihrávajúceho Gnabryho, kde ale boli jeho dvaja spoluhráči. Na druhej strane ale dobrým čítaním hry zmaril 3 príležitosti Bavorov.

An. Robertson (6) – Prihral na gól, bol vzadu i vpredu.

LFC prehral v Singapure s Bayernom 3:4, útok funguje, obrana ale pokrivkáva

C. Jones (6) – 2-3x kľučky 3 metre pred vlastnou 16-kou asi nenechali pokojnými všetkých, snáď ale Curtis vedel, čo robí. Je pozitívom, že pri jednom takomto momente kedy nemal úplne najlepšiu stabilitu, navyše bol atakovaný protihráčom, situáciu vyriešil v kľude. Na šestke ale nezahral zle, možno sa na tomto poste aj naučí hrať, ale z krátkodobého hľadiska nám to nestačí, lebo isté ambície.

Mac Allister (6) – Snažil sa robiť to, čo vie veľmi dobre. Krátkou medzihrou, na malom priestore, vlastnými skills otvárať medzery v obrane súpera. Mal hrať dlhšie, ako len polčas ale na konci toho prvého si poranil koleno. Zranenie by ale napokon nemalo byť vážne, teda, tak sa po dueli s Bayernom vyjadril J. Klopp.

Szoboszlai (7) – Síce viackrát fauloval, ale čo sa týka pressingu, bol jasne najneúnavnejším protagonistom tejto „zábavky“.

Salah (6) – Mo nesebčí. Toto je trend aktuálnej prípravy. Egypťan si aj v tomto dueli pripísal na konto asistenciu, dovedna ich v pre-season má na konte už 6!

Gakpo (6) – Už v 2. minúte skóroval, ked sa na polovici plochy pekne uvoľnil, narazil si s Jotom a krátko na to zavesil do hornej časti brány. Snažil sa si chod po lopty nižšie, v II. polčase hral 15 minút pred vystriedaním záložníka.

Jota (5) – Veľmi dobre pokrytý, časti vypojený z hry.

Zľava Matip, Gakpo a van Dijk. (foto. Facebook)

striedajúci:

I. Konaté (7) – Silný v súbojoch.

D. Núñez (6) – Do šancí sa dostal, ale ani tú s prívlastkom najväčšia z 84. min sám voči gólmanovi Ulreichovi nepremenil. Pre Uruguajčana je to  prvý duel v príprave bez gólu.

L. Díaz (7) – Veľmi snaživý, pomáha aj vzadu. Viackrát priveľa kľučkoval, postrácal lopty, ale bol rozhodne jedným z tých lepších. Navyše to, ako v 66. min pri autovej čiare začal akciu, ktorú o pár sekúnd na to aj sám gólovo zakončil, sa oplatí pozrieť ešte raz, dvakrát … 50x…

J. Gomez (6) – Až na jeden zaujímavý výpad po pravej čiare za polhodinu neukázal nič. Teda ak niečo, tak potom, ako sa len prizerať na mladého chlapca (Krätziga), ako utešenou strelou rozhoduje stretnutie. Okej, som na Joa trochu zlý.;)

H. Elliott (7) –  Z hĺbky poľa poslal pár pekných lôpt, bol aktívny, snažil sa, dobre vypomáhal v obrane a urobil aj pár chýb. Ale nie nadarmo sa hovorí, že kto nič neurobí, nič nepokazí. Harvey bol rozhodne jedným z lepších na trávniku.

Tsimikas (6) – Opäť sa na spôsob invertovaného krajného beka sťahoval do stredu zálohy, ale výkonom k ničomu zásadnému neprispel.

B. Clark (nehodnotený)

Quansah (nehodnotený)

Doak (nehodnotený) – ale aj tak pár slov k jeho predstaveniu. Škótsky tínedžer má neskutočné zrýchlenie z miesta, je rýchly, dravý, nebojácny a nebyť toho, či onoho, mohol mať na konte 2 asistencie (lebo si 2x skvele na čiare poradil s protihráčom). Spoločne s L. Díazom najväčšie pozitívum II. polčasu i zápasu.