LFC sa opäť trápil. Brighton zdolal The Reds rozdielom triedy!

166
3702

Veľmi zlý výkon, obranné chyby, záloha prakticky nehrala a LFC si nevytvoril vážnejšiu príležitosť. Domáci naopak presvedčili, strelili nám 3 góly a tak si z Brightonu neberieme ani bod.

Premier League 22/23 (14.1.), Amex Stadium, Brighton

Brighton & Hove Albion FC - LIVERPOOL FC 3:0 (0:0)

góly: 47. March, 53. March, 82. Welbeck
ŽK: Dunk - Matip, J. Henderson, Alexander-Arnold
rozhodca: Darren England
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague

BHAFC zostava

R. Sánchez - Estupiñán, Dunk (91. A. Webster), Colwill, Gross, Caicedo, Mac Allister, March, Lallana (66. Veltman), Mitoma (91. Lamptey), E. Ferguson (66. Welbeck)

lavička: J. Steele - Gilmour, Lamptey, Sarmiento, Undav, van Hecke, Veltman, A. Webster, Welbeck

Alisson - Alexander-Arnold, Matip (69. J. Gomez), I. Konaté, Robertson, Fabinho (69. B. Doak), Thiago A., J. Henderson (69. N.Keïta), Oxlade-Chamberlain (69. H. Elliott), Gakpo, Salah

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, N.Keïta, C. Jones, H. Elliott, Tsimikas, F. Carvalho, B. Doak

Ligu opäť strieda FA Cup, kedy sa LFC predstaví na trávniku Wolverhamptonu v odvete 1. zápasu, ktorý sa skončil nerozhodne 2:2. Výkop je naplánovaný na utorok 17.1. od 20.45 h.

1. polčas

8. min.: Brighton začal aktívne, March vystrelil, Trent Alexander-Arnold odvrátil na roh.

9. min.: Hneď z rohu Mac Allister hlavičkoval, ale Alisson nemal problémy.

23. min.: Prvýkrát sa odhodlali aj hráči z mesta Beatles. Gakpo sa pokúsil vystreliť, ale strela bola zblokovaná.

26. min.: Zdalo sa, že Fabinho začal hrať svoj štandard. Výborne vytiahol Salaha, ale Egypťan netrafil bránu.

28. min.: Salah sa dostal opäť do šance. R. Sánchez chytil jeho šancu. Odrazená lopta sa dostala k Oxlade-Chamberlainovi. Bývalý anglický reprezentant vystrelil, ale netrafil bránu.

29. min.: Domáci sa dostali do šance. Veľmi dobre hrajúci Mitoma si vytvoril šancu, ale netrafil bránu.

38. min.: Aktívny japonský reprezentant Mitoma opäť vytvoril šancu, ale na jeho prihrávku nikto nedobehol. (Obrana LFC mala šťastie, že pár metrov pred Alissonom nebol žiaden hráč domácich.)

41. min.: March sa pustil sám na brankára, po stretnutí s Alissonom spadol na zem a rozhodca ukázal na biely bod. Penalta však nebola odpískaná, VAR si všimol ofsajd.

2. polčas

47. min.: Liverpool sa nepoučil z chýb v prvom polčase a po zlej rozohrávke sa dostali k lopte domáci. Solomon March vystrelil na bránu a trafil! 1:0 pre domácich.

53. min.: March sa opäť v šestnástke dostal k strele. Vystrelil a Alisson druhý krát inkasoval. 2:0!

55. min.: Konečne sa pustil dopredu aj Liverpool. Center, ktorý vyslal Trent Alexander-Arnold, našiel hlavičku Oxlade-Chamberlaina, ale brankára to zásadne neohrozilo.

64. min.: Aktívny Mitoma hral s chuťou, vystrelil na Alissona, ale brazílsky brankár nemal so strelou problém.

72. min.: Striedajúci Keïta pekne vysunul Gakpa, ten skúsil centrovať z uhla, ale brankár domácich jeho pokus zachytil.

77. min.: Trent Alexander-Arnold centroval na Gakpa, ale Holanďanov pokus neskončil v sieti.

81. min.: Danny Welbeck sa dostal k strele a prakticky rozhodol zápas. 3:0!

87. min.: Spomínaný Welbeck sa dostal opäť do šestnástky, vystrelil, ale Alisson zabránil gólu.

92: min.: Liverpool sa dostal k šancu v nadstavenom čase. Konaté hlavičkoval presne do rúk R. Sáncheza.