LFC – Toulouse 5:1, hodnotenie hráčov: Gravenberch, Endō, D. Núñez i Alexander-Arnold výborní, strieľali sme ukážkové góly

29
1347
Ryan Gravenberch. (foto: Twitter)

Liverpool zdemoloval v Európskej lige na vlastnom trávniku Toulouse 5:1. Hodnotí sa teda viac než dobre.

Europa League 23/24 (26.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Toulouse FC 5:1 (3:1)

góly: 9. Jota (J. Gomez), 30. Endō (Alexander-Arnold), 34. D. Núñez (C. Jones), 65. Gravenberch (D. Núñez), 90.+2 Salah (Gakpo) - 16. Dallinga
ŽK: H. Elliott
ČK:
rozhodca: Rade Obrenović (SVN)
TV: Sport 1 (CZ/SK)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Kelleher - Alexander-Arnold (66. Quansah), J. Gomez, Matip, L. Chambers (66. Scanlon), Endō, C. Jones (88. McConnell), Gravenberch (70. Salah), H. Elliott, D. Núñez (66. Gakpo), Jota

lavička: Alisson, Jaroš - van Dijk, L. Díaz, Szoboszlai, A. Mac Allister, Salah, Gakpo, Tsimikas, Scanlon, McConnell, Quansah

TFC zostava

Restes - Desler (73. Kamanzi), L. Costa, Nicolaisen, M. Diarra, Suazo (67. Genreau), N. Schmidt, Sierro, Cásseres Jr (67. César Gelabert), Dønnum (67. Magri), Dallinga (80. Begraoui)

lavička: Dominguez, Lacombe - Genreau, César Gelabert, Kamanzi, Mawissa, Begraoui, Magri, Bangre, Keben

Kelleher (7) – Až na jednu veľkú hrúbku, keď skraja II. polčasu prihral vo vlastnej 16-ke protihráčovi, podal kvalitný, zodpovedný výkon. Dobre čítal hru.

Alexander-Arnold (8) – Väčšinu času ako dispečer, resp. tvorca hry. Na lopte bol istý, ukázal aj skvelú kopaciu techniku, keď Endōvi prihral na gól. V 47. min na okamih zaskočil v bráne Kellehera a pripísal si dôležitý zákrok, keď v 1000000% šanci nedovolil skórovať Suazovi.

J. Gomez (7) – Nemal problém so súpermi a keď, tak po presune na post pravého beka sám so sebou, resp. s loptou. Výkonnostne to ale bol jasný nadpriemer, vyhral množstvo súbojov, spoločne s Matipom v podstate vypojili útok hostí.

Matip (7) – Miesto si v pohode zastal, v I. polčase bol po štandardke blízko ku gólu.

L. Chambers (6) – Jedna strata lopty znamenajúca šancu súpera, zrejmý rešpekt, ale aj poctivé držanie vlastnej pozície. Mladík rozhodne nesklamal.

Luke Chambers. (foto: Twitter)

Endō (8) – Najlepší výkon Japonca po príchode do LFC, Wataru dokonca skóroval (fakticky dal víťazný gól) a pokojne mohol aj ďalší, keby v 54. min loptu zo 17 m lepšie trafil. V review som ho dal za MOTM, je to ale, samozrejme, na polemiku.

C. Jones (7) – V lige kvôli trestu nehrá, a tak bolo zrejmé, že má chuť a miestami to aj bolo vidieť. Platí, že kto nič nerobí, nič nepokazí, Curtis mal hneď niekoľko momentov, kedy ho lopta neposlúchala tak, ako si predstavoval / sme si predstavovali, na druhej strane veľmi dobre pressoval, pohybom vytváral priestor a pomáhal aj v medzihre.

Gravenberch (8) – Po troch zápasoch v Europa League 23/24 má na konte 3 kanadské body za 2 góly a asistenciu. V 65. min výborne čítal hru i reagoval na hrôzostrašnú koncovku D. Núñeza a skóroval. Veľmi dobrý pri výstavbe akcií, veľmi dobrý pri prechode dopredu. Jeden z najlepších na ihrisku.

Liverpool rozbil Toulouse 5:1, Endō s prvým gólom, Darwin Núñez zahodil nemožné

H. Elliott (7) – Snaživý, tak milnerovsky snaživý. Proti Toulouse hral na pravom krídle (teda až do 70. minúty, kedy na trávnik prišiel Salah) a opäť ukázal, že za posledné mesiace futbalovo vyrástol – aj proti TFC vedel podržať loptu, nešetril krokom, kvalitne pressoval, pomáhal defenzíve.

D. Núñez (8) – Obrana hostí ho musela mať dosť už po 20 minútach. Výborný pohyb, silný na lopte, šla mu aj medzihra, v 34. min sa dočkal aj gólovo. V 65. ale mohol dať jeden z najkrajších gólov v aktuálnej edícii Európskej ligy, lenže po tom, ako parádne obišiel L. Costu i gólmana Restesa mu ale prázdna brána bola malá a tak nastrelil len tyčku.

Jota (7) – V 9. min si z obrany súpera urobil slalomové bránky a parádne skóroval. Portugalčan bol snaživý, dobre pressoval.

Darwin Núñez. (foto: Twitter)

striedania:

Gakpo (6) – Navrátilec po zranení naberal rytmus, mal pár náznakov, ale inak priemerný.

Scanlon (6) – Debutant v A-teame LFC šiel hore v 66. min a bol patrične vystresovaný. Ukázal ale aj rýchle nohy a veľmi dobrý štart na loptu.

Quansah (6) – Možno niekoho prekvapilo, že nešiel do základu, za necelú polhodinu na trávniku ale bol istý, pokojný a vlastne aj bez väčšieho prídelu práce.

Salah (7) – Po jeho príchode na trávnik už bola hra príliš rozháraná, negatívnym spôsobom ovplyvnená striedaniami. Mo ale napokon predsa len dokázal skórovať, v 3. minúte nastavenia „vykúpal“ v 16-ke protihráča a za pomoci brvna ukážkovo zavesil. Proste klasa.