Liverpool rozbil Toulouse 5:1, Endō s prvým gólom, Darwin Núñez zahodil nemožné

7
1485
Wataru Endō. (foto: Twitter)

The Reds majú po troch zápasoch E-skupiny Európskej ligy na konte 3 víťazstvá a tým pádom aj 9 bodov.

Europa League 23/24 (26.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Toulouse FC 5:1 (3:1)

góly: 9. Jota (J. Gomez), 30. Endō (Alexander-Arnold), 34. D. Núñez (C. Jones), 65. Gravenberch (D. Núñez), 90.+2 Salah (Gakpo) - 16. Dallinga
ŽK: H. Elliott
rozhodca: Rade Obrenović (SVN)
TV: Sport 1 (CZ/SK)

Kelleher - Alexander-Arnold (66. Quansah), J. Gomez, Matip, L. Chambers (66. Scanlon), Endō, C. Jones (88. McConnell), Gravenberch (70. Salah), H. Elliott, D. Núñez (66. Gakpo), Jota

lavička: Alisson, Jaroš - van Dijk, L. Díaz, Szoboszlai, A. Mac Allister, Salah, Gakpo, Tsimikas, Scanlon, McConnell, Quansah

TFC zostava

Restes - Desler (73. Kamanzi), L. Costa, Nicolaisen, M. Diarra, Suazo (67. Genreau), N. Schmidt, Sierro, Cásseres Jr (67. César Gelabert), Dønnum (67. Magri), Dallinga (80. Begraoui)

lavička: Dominguez, Lacombe - Genreau, César Gelabert, Kamanzi, Mawissa, Begraoui, Magri, Bangre, Keben

Miestami naozaj vysoké tempo, krásne góly a napokon aj spokojnosť. Liverpool šiel do vedenia už v 9. minúte, kedy sa po sóle presadil Jota. V 16. nám nevyšlo bránenie brejku a Dallinga vyrovnal. Kloppovci ale ešte do prestávky odskočili na 3:1, keď sa premiérovým gólom v liverpoolskom drese blysol Endō (navyše hlavou) a silných 240 sekúnd zavŕšil v 34. min D. Núñez.

V II. polčase to už bolo o viacerých nepresnostiach, góly ale padli, v 65. min na 4:1 zvýšil Gravenberch a v tretej minúte nastaveného času za pomoci brvna uzavrel za pomoci brvna skóre Salah.

V druhom zápase tejto skupiny otočil belgický Saint Gilloise gólmi z 84. a 90.+4 minúty duel s LASK-om, čo znamená, že sa v priebežnej tabuľke posunul na druhé miesto, ktoré znamená účasť v play-off.

Spomeniem dve. Je raritou, keď gólman Caoimhin Kelleher urobí chybu v rozohrávke, v 47. min ale jednu urobil a keďže bola vo vlastnej 16-ke, kedy prihal priamo súperovi, má prívlastok obrovská. My sme, našťastie kvôli neschopnosti Suaza trafiť z veľkej časti prázdnu bránu a nie Alexandra-Arnolda, ale napokon z tejto šance neinkasovali.

Podobne silvestrovsky sa v 65. min zachoval Darwin Núñez, na ktorého výborný pohyb reagoval rovnakou „uličkou“ Jota. Uruguajský útočník si v nájazde na bránu poľahky poradil s L. Costom i brankárom Restesom, ale loptu napálil v milión percentnej šanci len do tyčky. Ono sme zasa mali šťastie, keďže sa tá odrazila ku Gravenberchovi a ten sa už nepomýlil.

The Reds zostávajú na Anfielde aj pre nasledujúci zápas. Tým bude stretnutie 10. kola Premier League a súperom Nottingham Forest. Výkop je naplánovaný na nedeľu 29.10. od 15 h.