LFC – West Ham 3:1, hodnotenie hráčov: Szoboszlai a Salah vysoko, potešil tímový výkon

30
1436
Jürgen Klopp (vľavo) a Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Posledné týždne sme si zvykli, že Liverpool je v II. polčae lepší, ako v prvom. Proti West Hamu práve v druhej 45-minútovke rozhodol o výhre.

Premier League 23/24 (24.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - West Ham United FC 3:1 (1:1)

góly: 16. Salah z 11 m, 60. D. Núñez (Mac Allister), 85. Jota (van Dijk) - 42. Bowen
ŽK: E. Álvarez, Zouma
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Canal+ Action (SK/CZ)

Alisson - J. Gomez, Matip, van Dijk, An. Robertson, Mac Allister (88. Endō), Szoboszlai, C. Jones (77. Gravenberch)s, Salah, D. Núñez (80. Gakpo), L. Díaz (80. Jota)

lavička: Kelleher - Endō, I. Konaté, Gakpo, Jota, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, Quansah

WHUFC zostava

Areola - Coufal, Zouma, Aguerd, E. Palmieri, E. Álvarez, T. Souček (74. Kudus), Ward-Prowse, L. Paquetá (86. Ings), Bowen, Antonio (74. Fornals)

lavička: Fabiański - Fornals, Kudus, Mavropanos, Cornet, Ings, Ogbonna, Benrahma, Kehrer

Alisson (8) – V 6. minúte skvele zasiahol pri, dovolím si povedať, gólovej hlavičke T. Součeka. Ako neraz bol spoľahlivý, bol oporou pre tím.

J. Gomez (7) – Nie je Alexander-Arnold, ale miesto si na pravej obrane (+ ako inverted right back) zastal. Vyhral viacero súbojov, nepanikáril, dobre rozohrával.

Matip (7) – Proti Antoniovi zviedol hneď niekoľko fyzicky náročných súbojov a treba povedať, že zahral pre mnohých nad očakávania kvalitne.

van Dijk (7) – Pred Bowenovým vyrovnaním neprečítal dobre situáciu, v 74. min takisto nie nákop L. Paquetu rovnako na Bowena. V 20. min po tom, ako po rohu lopta prepadla pred neho prekvapený v jasnej šanci netrafil bránu. Na druhej strane vyhral množstvo súbojov, bol oporou.

An. Robertson (7) – Andy má ostatné zápasy nadpriemernú fazónu, v 74. min „hasil“ pri superšanci Bowena. Energický, pokojný na lopte, poctivý dozadu. V opozite tomu stojí, že v 8. min pri možnosti Antonia nedodržal „ofsajd pascu“ a súper takmer skóroval.

Mac Allister (7) – V prvom polčase rozohrávku takmer nepokazil, na druhej strane ale jeho dve zaváhania viedli k veľmi sľubným možnostiam súpera. Krátko pred prestávkou výborne vo vlastnej 16-ke stopol Bowena, jeho naj moment prišiel po hodine hry, keď skvelým „dloubákom“ za obranu vyzval ku skórovaniu D. Núñeza.

Szoboszlai (8) – Výborný. Pokojný na lopte, nešetril krokom, škoda, že oba priame kopy spoza 16-ky, z „jeho“ stredných vzdialeností nastrelil len múr. Každopádne výkonom konzistentný, v rozohrávke takmer bezchybný. MOTM.

The Reds zdolali aj West Ham, rozhodol D. Núñez i zlepšený výkon v II. polčase

C. Jones (7) – Nadviazal ba výkony zo záveru minulej sezóny. Kvalitne pressoval, loptu nestrácal.

Salah (8) – Urobil i premenil penaltu, „kanadský bod“ má už v 12. zápase v rade. Na Mohameda, jeho prihrávky i celkvoo hru bolo radosť pozerať.

D. Núñez (7) – V I. polčase pre niekhoo možno nevýrazný, ale pohybom dobre rozťahoval „betón“ The Hammers. V 60. min výborným zakončením rozhodol o tom, že tri body putujú na konto LFC. Škoda, že v 53. min nepremenil 1000% šancu.

L. Díaz (6) – Energický, pohyblivý, neúnavný, ale aj aj hráč, ktorý často kľučkoval do presily.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)