The Reds zdolali aj West Ham, rozhodol D. Núñez i zlepšený výkon v II. polčase

25
2018
Darwin Núñez. (foto: Twitter)

Tretí raz za sebou výhra 3:1, celkovo štvrtá takáto v sezóne, necháva The Reds po náročnom duel is West Hamom spokojných.

Premier League 23/24 (24.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - West Ham United FC 3:1 (1:1)

góly: 16. Salah z 11 m, 60. D. Núñez (Mac Allister), 85. Jota (van Dijk) - 42. Bowen
ŽK: E. Álvarez, Zouma
ČK:
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Canal+ Action (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - J. Gomez, Matip, van Dijk, An. Robertson, Mac Allister (88. Endō), Szoboszlai, C. Jones (77. Gravenberch)s, Salah, D. Núñez (80. Gakpo), L. Díaz (80. Jota)

lavička: Kelleher - Endō, I. Konaté, Gakpo, Jota, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, Quansah

WHUFC zostava

Areola - Coufal, Zouma, Aguerd, E. Palmieri, E. Álvarez, T. Souček (74. Kudus), Ward-Prowse, L. Paquetá (86. Ings), Bowen, Antonio (74. Fornals)

lavička: Fabiański - Fornals, Kudus, Mavropanos, Cornet, Ings, Ogbonna, Benrahma, Kehrer

6 sľubných, z toho rovná polovica veľmi dobrých šancí West Hamu nebola pre domácich v I. polčase len strašiakom, ale aj trestom, veď Bowen po rýchlej akcii a centri Coufala v 42. min vyrovnal na 1:1.

Prvý gól stretnutia ale dal Salah, keď rovnako po rýchlom brejku zakončil snahu L. Díaza a D. Núñeza kľučkou v 16-ke na Aguerda, ktorý ho fauloval a Egypťan sa z bieleho bodu nemýlil.

O troch bodoch pred domácich rozhodol po hodine hry Darwin Núñez, ktorý nádherne trafil krásny pas Mac Allistera. Na konečných 3:1 zvýšil v 87. min striedajúci Jota.

Na Moyesa riade ofenzívny prejav The Hammers v prvej 45-minútovke, ktorý nebyť toho, že T. Souček nie je práve naj zakončovateľ, pokojne skončí ziskom bodu či pokojne bodov.

Skúsený Škót navyše urobil v závere chybu, keď v 74. mi stiahol dvojicu výborných hlavičkárov T. Součeka a Antonia, nahradil ich vzrastom nižšími Fornalsom a Kudusom a keďže Liverpool následne strelil ešte jeden gól, stále platí, že Moyes na Anfielde v pozícii manažéra nikdy nevyhral.

The Reds ostávajú na Anfielde aj pre najbližší duel. Tým bude 1/16-finále Ligového pohára. Súperom im bude Leicester City a stretnutie je na programe v stredu 27.9. s výkopom od 20.45 h.