LFC – Wolverhampton 2:0, hodnotenie hráčov: Elliott a Alisson na palec hore, The Reds sa pri Kloppovej rozlúčke posnažili

19
1399
Harvey Elliott. (foto: twitter.com)

Pri Kloppovej rozlúčke s Liverpoolom je tu aj posledné hodnotenie v sezóne 2023/24.

PL 23/24 (19.5.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Wolverhampton Wanderers FC 2:0 (2:0) h

góly: 34. A. Mac Allister (H. Elliott), 40. Quansah (Salah)
ŽK: Endō - T. Gomes
ČK: 28. N. Semedo
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Canal+ Sport 5 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (70. C. Bradley), Quansah, van Dijk, An. Robertson, Endō, A. Mac Allister (70. Gravenberch), H. Elliott (80. C. Jones), Salah, Gakpo (80. Szoboszlai), L. Díaz (70. D. Núñez)

lavička: Kelleher - J. Gomez, I. Konaté, Szoboszlai, D. Núñez, C. Jones, Jota, Gravenberch, C. Bradley

WWFC zostava

J. Sá - N. Semedo, S. Bueno (84. T. Doyle), Kilman, T. Gomes, Aït-Nouri (77. H. Bueno), J. Gomes, M. Lemina, Bellegarde (62. M. Doherty), Hwang Hee-chan (62. B. Traoré), Cunha (77. P. Neto)

lavička: D. Bentley - M. Doherty, B. Traoré, P. Neto, H. Bueno, T. Doyle, E. González, Chorewa, N. Fraser

Alisson (9) – Väčšinu zápasu nemal čo robiť, aj napriek tomu však zneškodnil tri vyložené šance. Ako väčšiu v liverpoolskych farbách bol pripravený, pozorný a po čase má na konte nulu v kolonke inkasované góly.

V 17. min zneškodnil veľmi dobrú príležitosť Hwana z 13 m, v 68. min po akcii Aït-Nouriho s Cunhom vychytal Ali v superšanci svojho brazílskeho krajana, no a v 85. rovnako skvele zasiahol pri pokuse P. Neta.

Alisson. (foto: twitter.com)

Alexander-Arnold (7) – Šikovný, s videním za línie.

Po štvrťhodine zakombinoval s L. Díazom, v 37. min mu nevyšiel po centri Robertsona zo 16 halfvolej, v piatej minúte nastavenia I. polčasu poslal z rohu center na hlavu Quansaha.

V 58. min ponúkol úžasný center medzi obrancov Gakpovi.

Quansah (8) – Vyhral 5 zo 6 súbojov, 2 z 3 tackles, úspešnosť prihrávok mal na úrovni 92%. Mladý Angličan si udržal miesto v základe a bol opäť raz vemi veľmi dobrý.

Mladý stopér dal po minulom zápase na trávniku Aston Villy gól aj tentoraz.

V 5. min zblokoval vo vlastnej 16-ky pokus J. Gomesa, v 40., ako som spomenul vyššie, sa mu podarilo skórovať, keď po rohu Alexandra-Arnolda Gakpo vyhral hlavičkový súboj, lopta prepadla k Salahovi, ktorú ju z 10 m poslal na bránu, kde dvojicu protihráčov gólovo pretlačil práve Quansah.

V 5. min nastavenia sa pokúšal o ďalší presný zásah, J. Sá tentoraz jeho hlavičku kryl.

Po zmene strán stratil v 68. min loptu, keď vystúpil až na k stredovému kruhu.

van Dijk (8) – Štandardne lídroval obrane, čisté konto ide aj na jeho vrub. Bol spoľahlivý, istý v osobných súbojoch, obranné hlavičky neboli len „odvrátením“ lopty, ale vlastne ako takmer stále nimi našiel spoluhráča.

V 13. min strieľal z 22 m, Sá bol pozorný. Virgil si o 120 sekúnd neskôr 2x neporadil po liverpoolskej štandardke na zadnej tyči, v 21. min „hasil“ chybu Enda v strede poľa.

The Reds v Kloppovej derniére poľahky porazili Wolverhampton, na Anfielde sa smialo i plakalo

An. Robertson (7) – Spoľahlivý výkon, podporoval ofenzívu, vo viacerých momentoch ukázal, že má množstvo skúseností.

V 20. min pekne zakombinoval s Elliottom a po jeho centri sme kopali roh. Rovnako sa snažil aj o desať minút, tentoraz Díaz pätičkopu poslal jeho prihrávku mimo brány. Krátko na to spadol po vzdušnom súboji na chrbát a bol ošetrovaný. V 37. min vyzval centrom k zakončeniu Alexandra-Arnolda.

V 5. minúte nastavenia prvej 45-minútovky poslal center Salahovi na zadnú, ale bola to ťažká lopta, navyše pohotovo zasiahol brankár Sá.

Na zadnú tyčku poslal loptu aj v 74. min, Elliott ale z uhla na hranici päťky bránu netrafil.

Endō (7) – Poctivo pracoval v strede poľa, čierna robota mu šla. Síce dostal aj žltú kartu, ale zápas dohral tak, že nebol ani náznak, že by mohol byť vylúčený.

Jeho pokus zo 40. min zo 17 m vyrazil Sá s námahou na roh.

A. Mac Allister (8) – Nenápadný, naproti tomu dával loptu rýchlo od nohy, otváral priestory a hlavne rozhodol o víťazstve.

V 26. min mal šťastie, že mu Semedo nezlomil členok (futbalista hostí bol po zákroku vylúčený, pozn.), oveľa lepšia chvíľa pre Argentínčana prišla v 34. min, keď si nabehol na center Elliotta a spred päťky poslal loptu hlavou do brány.

H. Elliott (9) – MOTM. Spoločne s Alissonom ponúkli výkon, ktorý znesie veľmi prísne kritériá. Výrazne podporval útok, veľmi dobre sa pohyboval, otváral priestory, bol platný v medzihre i výstavne akcií.

V 9. min centroval zľava, Gakpo ale na loptu nedosiahol, krátko na to po snahe pripravil pre svojho holandského spoluhráča ďalšiu možnosť, ale obrana Gakpov pokus zblokovala.

V 20. min pohľadne zakombinoval s Robertsonom, v 34. min presným centrom prihral na gól Mac Allisterovi, krátko na to poslal do dobrej možnosti Salaha.

59. min mu nepriala, keď ho dvakrát v 16-ke v sľubných pozíciách zblokovali protihráči.

Salah (7) – Chcel gól, bol k nemu blízko, lenže medzi strelcami napokon nie je.

V 19. min ho po prihrávke Díaza zblokovali na päťke, v 36. min vyrazil gólman súpera jeho pokus zvnútra 16-ky nad brvno, v 40. si pripísal asistenciu, keď jeho strelu do brány poslal Quansah.

V 49. min po peknej kombinácii zakončoval zo 14 metrov, o pár chvíľ neskôr síce nezvládol na pravej strane súboj s T. Gomesom, lenže napokon na konci tejto akcie bolo brvno L. Díaza!

Ani 69. min mu gól nedopriala, po brejku našich zneškodnil jeho technický pokus z 13 m J. Sá. Egypťan mal výbornú šancu aj v prvej minúte nastavenia, keď po Szoboszlaiovej prihrávke nie dobre spracoval loptu a zasiahol len gólmana Wolves.

Mohamed Salah. (foto: twitter.com)

Gakpo (8) – Snaživý, s dobrým pohybom i istou smolou v zakončení. Každopádne veľmi platný v otváraní priestorov.

Už v 9. min bol zblokovaný súperom, v 20. zasa tiesnený v blízkosti 5-ky netrafil bránu.

V 40. min vyhral po rohu Alexandra-Arnolda dôležitú hlavičku a na konci akcie bol gól Quansaha.

5 minút po zmene strán výborne čítal pri akcii Salaha hru, získal loptu a využil zlé vybehnutie brankára hostí, Cody následne poslal loptu cez 5-ku Díazovi, ktorý nastrelil brvno.

V 58. min ho po parádnom centri Alexandra-Arnolda v superšanci vychytal J. Sá.

L. Díaz (7) – Technicky je výborný, čo ukázal aj proti Wolves. Obzvlášť vysoká lopta, ktorú v II. polčase spracoval pri čiare, tak to fakt klobúk dole.

Lucho sa snažil, bol vlastne neustále v pohybe, robil obrane súpera problémy.

Po štvrťhodine strieľal zo 17 m len do miest, kde stál Sá, v 19. min vyzval v 16-ke k zakončeniu Salaha, v 30. prenikol po ľavej strane a získal roh, aby po ňom pätičkou netrafil bránu.

V 43. min po jeho akcii strieľal Gakpo z 13 vedľa, hneď po prestávke zabojoval na ľavej strane, Mac Allister po jeho prihrávke dokonca skóroval, lenže gól nemohol platiť, keďže Kolumbijčan loptu pustil do autu.

V 50. min z ťažkého uhla nastrelil brvno a lopta skončila na bránkovej čiare.