Slot je oficiálne hlavným trénerom Liverpoolu, začína o necelé 2 týždne

28
1426
Arne Slot. (foto: twitter.com)

To, čo bolo zrejmé už od včerajšej rozlúčky s Jürgenom Kloppom, potvrdil dnes (20.5.) aj klub prostredníctvom oficiálnej webovej stránky. (AKTUALIZOVANÉ!!)

Arne Slot bude od 1.6. 2024 novým hlavným trénerom Liverpoolu. Teda už nie manažérom, ako to bolo aj naposledy v prípade Kloppa, ale tým, kto bude mať v klube o čosi nižšie kompetencie.

Pri otázkach kádra bude 45-ročný (nar. 19.9. 1978) Slot spolupracovať prednostne s novým športovým riaditeľom Richardom Hughesom.

Klopp Slota vo funkcii uviedol sebe vlastným spôsobom, a to počas jeho rozlúčky s LFC po dueli s Wolverhamptonom, keď zaplnené tribúny vyzval spevom, aby si zborovo zaspievali „Aaarne Slot, na na na na na!“:)

Holanďan strávil vo Feyenoorde, z ktorého prichádza, 3 roky, rotterdamský klub priviedol k ligovému titulu, triumfu v národnom pohári a 2x sa v Eredivisie stal trénerom roka.

V Liverpoole sa bude snažiť hrať ofenzívny futbal.

Potvrdzuje to aj pár čísel, ktoré rodák z dediny Bergentheim ležiacej na východe Holandska dosiahol práve vo Feyenoorde.

Tak napríklad za tri sezóny jeho tím vystrelil spomedzi všetkých účastníkov Eredivisie najviac krát, najlepší bol aj v tzv. turnovers (to, koľkokrát tím získa loptu 40 m od súperovej brány), ďalej bol najlepší v držaní lopty v súperovej tretine ihriska, jeho tímu sa podarilo získať najviac bodov v zápasoch, kedy prehrával, pochváliť sa môže aj najvyšším počtom vystavaných útočných akcií i čistých kont.